SK OB/Freidensona četrinieks kļūst par jaukto komandu Latvijas čempionu

Šodien, 5.martā Kērlinga hallē Rīgā ar pusfināla un fināla spēlēm noslēdzās Latvijas čempionāts kērlingā jauktajām komandām. Pagājušā gada fināla atkārtojumā šoreiz ar 7:4 uzvaru izcīnīja SK OB/Freidensona komanda, atstājot pērnā gada čempionus SK OB/Vondu 2.vietā.


Latvijas čempionāta jauktajām komandām pamatturnīrs norisinājās no 24. līdz 27.februārim, astoņām komandām aizvadot apļa turnīra kārtu. Abas finālistes SK OB/Freidensons (skips – Renārs Freidensons) un SK OB/Vonda (skips – Krišs Vonda) pamatturnīru noslēdza ar sešām uzvarām septiņās spēlēs. Tiesa pirmajā vietā ierindojās Freidensona četrinieks, jo savstarpējā spēlē viņi bija pārāki par Vondas komandu. Savukārt SK OB/Regžas (skips – Ansis Regža) un A41/Gulbis (skips – Ritvars Gulbis) septiņās spēlēs iekrāja piecas uzvaras, Regžam ieņemot 3.vietu, bet Gulbim 4.vietu, jo savstarpējā cīņā pārāks bija Regžas kvartets.

Izšķirošās cīņas par medaļām notika 5.martā. Nedēļas laikā Covid-19 ieviesa izmaiņas, no cīņas izslēdzot Gulbja komandu, jo diviem no spēlētājiem bija pozitīvi testa rezultāti. Līdz ar to pusfināls starp Freidensonu un Gulbi nenotika, Freidensona komandai automātiski iekļūstot čempionāta finālā. Savukārt Vondas un Regžas starpā tika noskaidroti otri finālisti.

Lai arī pusfinālā pēc pirmajiem trim endiem Vonda atradās vadībā ar 3:1, tomēr Regžas komandas nozagtie punkti piektajā un sestajā endā pirmo reizi izvirzīja viņus vadībā ar 4:3. Septītajā endā Vondas divi punkti atkal ļāva pārņemts vadību ar 5:4. Pēdējā endā ar Regžas pēdējo metienu varēja panākt ekstra endu, tomēr metiens izrādījās par vāju, Vondas komandai izcīnot uzvaru ar 7:4 un otro gadu pēc kārtas iekļūstot čempionāta finālā.


Visu pamatturnīru Vonda nospēlēja trīs spēlētāju sastāvā, bet uz pusfināla un fināla spēli papildspēkos pievienojās Katrīna Gaidule, kas pamatturnīrā nevarēja startēt pozitīvu Covid-19 analīžu dēļ. Savukārt Freidensona četrinieks, neaizvadot pusfinālu pret Gulbi, ar svaigiem spēkiem bija gatavs revanšēties pērnā gada čempionāta finālspēles zaudējumā.

Apņēmīgi Freidensons pirmo endu uzsāka ar diviem punktiem, bet pateicoties vienam nozagtajam trešajā endā Vonda panāca neizšķirtu 2:2. Pēc Freidensona punkta ceturtajā endā, Vondas divi beidzot izvirzīja viņus vadībā ar 4:3. Sīkstā cīņā pēc septītā enda atkal tika panākts neizšķirts 4:4. Liktenīgs izrādījās septītais ends, kurā neveiksmes Vondas komandas pēdējos metienos Freidensonam ļāva izcīnīt svarīgus trīs punktus, ko astotajā Vonda vairs nespēja atspēlēt, zaudējot spēli ar 4:7 un nododot titulu SK OB/Freidensona komandas rokās.


Izšķirošo spēļu rezultāti:
7:4 SK OB/Vonda – SK OB/Regža /pusfināls/
7:4 SK OB/Freidensons – SK OB/Vonda /fināls/

Kopvērtējums:
1. SK OB/Freidensons
2. SK OB/Vonda
3. SK OB/Regža

4. A41/Gulbis
5. SK OB/Vasevičs
6. VKK/Reizniece
7. JKK/Rudzītis
8. TKK/Zass

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
SK OB – Sporta klubs „OB”
TKK – Talsu kērlinga klubs
VKK – Ventspils kērlinga klubs

 

1.vieta – SK OB/Freidensons (Aleksandrs Baranovskis, Betija Gulbe, Evita Regža, Renārs Freidensons)

 

2.vieta – SK OB/Vonda (Elīza Stabulniece, Roberts Buncis, Katrīna Gaidule, Krišs Vonda, trenere Evita Regža)

 

3.vieta – SK OB/Regža (Aivars Purmalis, Dace Zīle, Dace Regža, Ansis Regža)

 


Foto: Linda Mangale un Artis Zentelis

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji