Rīgas atklātajā čempionātā uzvar Bērziņa un JKK/Rudzītis

Aizvadītajā nedēļas nogalē no 18. līdz 21.novembrim Kērlinga hallē, Rīgā norisinājās “Rīgas atklātais čempionāts kērlingā 2021” sieviešu un vīriešu konkurencē. Sieviešu konkurencē līdz pat pēdējam akmenim bija intriga, beigās par čempionēm kļūstot Ievas Bērziņas vadītajai komandai. Savukārt vīru konkurencē par labāko kļuva Jāņa Rudzīša komanda.


Sacensības notika viena apļa turnīra ietvaros katrā konkurencē. Pēc iegūtajām uzvarām, savstarpējo spēļu rezultātiem un vidējā papildrādītāja tika noteikts galīgais vietu sadalījumu un “Rīgas atklātā čempionāta kērlingā 2021” titulu ieguvēji.

Gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē šogad startēja sešas komandas. Sieviešu konkurencē tieši pēdējā spēļu kārtā starp tā brīža kopvērtējuma 1. un 2.vietu, 3. un 4.vietu norisinājās cīņa attiecīgi par uzvaru visā čempionātā un 3.vietas ieguvējām.

Spēle starp Bērziņas un Evitas Regžas vadīto Nicoll/Regža komandu aizritēja spraigi. Pirmajā endā Bērziņas komandas gūtie četri punkti vēl neko neliecināja par uzvaru visā spēlē, jo viņu pretinieces tik viegli nepadevās. Pēc trešā enda Regžas komanda spēja rezultāta starpību sadeldēt līdz -1 (3:4), savukārt nozagtais punkts sestajā endā ļāva spēli izlīdzināt 5:5. Izšķirošs izrādījās pēdējais metiens septītajā endā, kuru Bērziņas komanda realizēja, gūstot uzvaru ar 6:5 un, aizvadot visu turnīru bez neviena zaudējuma, tika izcīnīts “Rīgas atklātā čempionāta kērlingā 2021” tituls sieviešu konkurencē.

Cīņā par 3.vietu pēdējā sacensību spēlē tikās Elīzas Stabulnieces un Elēnas Kāpostiņas komandas, kuras līdz tam bija tikušas pie divām uzvarām četrās spēlēs. Lai arī pēc trešā enda uz tablo bija neizšķirts 2:2, tomēr spēles iniciatīva vairāk piederēja juniorēm, ko viņas apliecināja mača turpmākajā gaitā. Divi izcīnīti punktu ceturtajā un pa diviem nozagtiem nākamajos divos endos lika Kāpostiņas komandai padoties un atzīt Stabulnieces pārākumu ar 8:2, kuras tā pat kā 2019.gada sacensībās atkal tika pie bronzas medaļām.

Vīriešu konkurencē pēc piecām spēļu kārtām līderos ar trīs uzvarām atradās Kristapa Zasa vadītā junioru komanda. Diemžēl zaudējumi pēdējās divās spēlēs viņus atmeta uz trešo vietu kopvērtējumā, toties šogad salīdzinājumā ar pēdējo čempionātu (11.vieta) izcīnītas medaļas.

Izšķirošā spēle izrādījās sacensību vidus daļā, kad tikās Jelgavas kērlinga kluba Jāņa Rudzīša vadītā komanda ar Sporta kluba “OB” Anša Regžas komandu. Šajā duelī pārāks ar 8:4 bija Rudzīša četrinieks, kas deva viņiem uzvaru visā čempionātā. Vienīgo zaudējumu viņi piedzīvoja čempionāta ievadā.


Kopvērtējums sieviešu konkurencē:
1. Bērziņa
2. Nicoll/Regža
3. SK OB/Stabulniece

4. JKK/Kāpostiņa
5. SK OB/Pālena-Rozentāle
6. VKK/Reizniece

Kopvērtējums vīriešu konkurencē:
1. JKK/Rudzītis
2. SK OB/Regža
3. TKK/Zass

4. JKK/Zentelis
5. TKK/Vaivods
6. SK OB/Usenko

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
SK OB – Sporta klubs „OB”
TKK – Talsu kērlinga klubs
VKK – Ventspils kērlinga klubs


1.vieta – Bērziņa

2.vieta – Nicoll/Regža

3.vieta – SK OB/Stabulniece


1.vieta – JKK/Rudzītis

2.vieta – SK OB/Regža

3.vieta – TKK/Zass

 

 

“Rīgas atklāto čempionātu kērlingā 2021” organizēja biedrība Latvijas Kērlinga asociācija ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Foto: Artis Zentelis

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji