Kvalifikācijas turnīrā tiks noskaidrotas potenciālās Latvijas olimpiskās kērlinga izlases

Ir pienācis laiks sieviešu un vīriešu kērlinga komandām noskaidrot šīs sezonas Latvijas izlasi un, tuvojoties nākamajām olimpiskajām spēlēm, uzzināt pirmos pretendentus olimpiskajai izlasei. Laika posmā no 3. līdz 6.oktobrim Rīgā, Kērlinga hallē, startējot četrām komandām katrā konkurencē, norisināsies kvalifikācijas turnīrs.
 

Šajā sacensībās piedalīsies iepriekšējā Latvijas čempionāta četras spēcīgākās sieviešu un vīriešu komandas, kas aizvadīs divu apļu pamatturnīru. Divas labākās komandas turpinās cīņu finālsērijā līdz vienas komandas divām uzvarām.
 

Pagājušā sezonā veiksmīgi Latvijas godu Eiropā, izcīnot vēsturiski Latvijas kērlingā augstāko 5.vietu, un arī pasaulē aizstāvēja Ivetas Stašas-Šaršūnes vadītā Jelgavas kērlinga kluba sieviešu komanda. Arī šosezon viņas ir galvenās pretendentes uz izlases statusu, tomēr tas vēl jāizcīna, jo vissīvākā spēkošanās viņām paredzēta ar 2017. un 2018.gada čempiones Ievas Rudzītes komandu. Turklāt nedrīkst neņemt vērā Elīzas Stabulnieces junioru komandu, kura nesen kā izcīnīja augsto 3.vietu starptautiskā sieviešu komandu turnīrā Rīgā. Viņas, tā pat kā pieredzes bagātās Daces Regžas komanda, centīsies apturēt Latvijā ilgus gadus dominējošo Stašas-Šaršūnes četrinieku.

Vīriešu konkurencē šosezon ir grūtāk ko prognozēt. Daudzkārtējā Latvijas čempiona Ritvara Gulbja komanda vairs nav tik aktīva kā iepriekšējos gadus, kas dod iespēju pārējām trim komandām izcīnīt tiesības pārstāvēt Latviju Pasaules kērlinga federācijas (PKF) sacensībās. Lielas izredzes uz šo godu ir Mārtiņa Trukšāna komandai, kura pirms pāris dienām no Pasaules kērlinga tūres (PKT) posma Tallinā atgriezās ar izcīnītu 2.vietu. Lai gan šis ir labs sasniegums tieši pirms svarīgajām kvalifikācijas sacensībām, tomēr izšķirošajos mačos Trukšāna komandai līdz galam neizdodas noturēt fokusu uz uzvaru. Tas varētu dot iespēju pieredzes bagāto skipu Anša Regžas un Kārļa Smilgas vadītajām komandām. Šajā konkurencē izteiktu līderu nav. Visu izšķirs tieši pamatturnīra cīņas, par tikšanu fināla kārtā.
 

Kvalifikācijas turnīra uzvarētāji nodrošinās dalību Eiropas kērlinga čempionātā, kas no 16. līdz 23. novembrim norisināsies Helsingborgā, Zviedrijā. Sieviešu izlase turpinās cīņas Eiropas augstākajā – A divīzijā, bet vīrieši sacentīsies B divīzijā. Veiksmīga starta gadījumā šī pati komanda turpinās pārstāvēt valsti pasaules čempionātā, ja pa tiešo uz to netiks, tad piedalīsies pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Turklāt ir aizsācies olimpiskais cikls un svētdien tiks noskaidrota potenciālās olimpiskās izlases. Ja šīs pašas komandas sieviešu un vīriešu konkurencē uzvarēs arī Latvijas čempionātā, kurš norisināsies 2020.gada februārī, tad tās kļūs par olimpisko spēļu pirms kvalifikācijas vai kvalifikācijas turnīra dalībniecēm. Ja komandas atšķirsies, tad tiks rīkots atsevišķs Latvijas kvalifikācijas turnīrs, lai noskaidrotu olimpisko izlasi.
 

Interesenti Kērlinga hallē Rīgā, Biķernieku ielā 121H var nākt skatīties spēles bez maksas. Tiešraides bez komentāriem būs pieejamas Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube kontā, savukārt finālspēles tiešraidē ar komentāriem svētdien, 6.oktobrī varēs vērot Sportacentrs.com mājas lapā un televīzijas kanālā.
 

Kvalifikācijas turnīra dalībnieces sieviešu konkurencē:

  • JKK/Staša-Šaršūne
  • JKK/Rudzīte
  • SK OB/Stabulniece
  • Nicoll/Regža

Kvalifikācijas turnīra dalībnieki vīriešu konkurencē:

  • Junkers Bosch/Smilga
  • SK OB/Regža
  • A41/Gulbis
  • KKR/Trukšāns

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
KKR – Kērlinga klubs Rīga
SK OB – Sporta klubs „OB”

 

Pirmā finālspēle plkst. 10:00 (sievietes)


Otrā finālspēle plkst. 14:30 (sievietes)


Trešā finālspēle plkst. 19:00 (vīrieši) - ja būs nepieciešams

 

Foto: WCF/Richard Gray

Sacensības atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome un Latvijas Kērlinga asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji