Trešo gadu pēc kārtas Latvijas čempionu titulu izcīna CC Riga/Trukšāna komanda

Šodien, 8.maijā ar Mārtiņa Trukšāna un Ritvara Gulbja komandu fināla spēli Kērlinga hallē, Rīgā noslēdzās 2023.gada Latvijas čempionāts kērlingā vīriešu konkurencē. Spēle tika pabeigta jau pēc astoņiem endiem ar Trukšāna dominanci un uzvaru 8:3.


Komandas pamatturnīrā aizvadīja viena apļa spēles, pēc kurām kopvērtējuma 1.vieta ar 4.vietu un 2.vieta ar 3.vietu tikās pusfinālā. Pamatturnīru ar piecām uzvarām sešās spēlēs noslēdza Gulbja un Trukšāna komandas. Tā kā savstarpējā cīņā Gulbis bija pārāks, tad, ierindojoties pirmajā vietā, viņš pusfinālā tikās ar Arņa Veidemaņa četrinieku, kuri sešās spēlēs bija izcīnījuši trīs uzvaras.

Šajā spēlē jau no sākuma dominēja Gubis, kas, pateicoties četriem punktiem astotajā endā, nonāca 10:4 vadībā, liekot pretiniekiem paspiest rokas. Savukārt otrajā pusfinālā Trukšāns tikās ar Anša Regžas vadīto komandu (četras uzvaras pamatturnīrā), kurai spēle nepavisam nevedās, piekāpjoties sešos endos ar 1:8.


Finālā sacentās pamatturnīra divas spēcīgākās komandas. Pirmie divi endi tika aizvadīti ļoti agresīvi, piespiežot pretiniekus paņemt tikai punktu pie pēdējā metiena. Toties turpinājumā parādījās Trukšāna komandas pārsvars, kas saglabājās līdz pat spēles beigām. Pēc izcīnītiem diviem punktiem trešajā un viena nozagta ceturtajā endā, Trukšāns pārņēma vadību ar 4:1.

Gulbis, dodoties lielajā pārtraukumā, samazināja rezultātu starpību tikai par punktu 2:4, bet pēc pārtraukuma kļūdas metienos liedza viņa četriniekam izlīdzināt spēli. Sestajā endā Trukšāns tika pie diviem punktiem, ko pēc septītā papildināja ar vēl diviem nozagtiem, sasniedzot +6 punktu vadību (8:2). Gulbja mēģinājumi atspēlēties no Trukšāna puses tika precīzi likvidēti, Gulbim paņemot tikai punktu astotajā endā un atzīstot pretinieka pārākumu visā spēlē ar 8:3.

Līdz ar to Trukšāns trešo čempionātu pēc kārtas izcīnīja zelta medaļas, kā arī ieguva tiesības pārstāvēt Latviju Pasaules kērlinga federācijas rīkotajās sacensībās nākamajā 2023./2024.gada sezonā.

Bronzas mačā jau no pirmajiem endiem Veidemaņa komanda uzsāka agresīvu spēli, piespiežot pretiniekus uz kļūdām. Pēc nozagta punkta pirmajā endā Regža otrajā tika piespiests uz vienu panākot 1:1. Tomēr jau trešajā endā Veidemanim izdodas paņemt trīs punktus, pēc kuriem tiek nozagti trīs endi pēc kārtas katrā pa punktam, nonākot vadībā ar 7:1. Regžam spēle nevedās arī septītajā endā, paņemot tikai vienu 2:7, pie šāda rezultāta atzīstot pretinieku pārākumu. Līdz ar to jaunizveidotā Veidemaņa komanda izcīna 3.vietu.


Izšķirošo spēļu rezultāti:
10:4 A41/Gulbis – CC Rīga/Veidemanis /pusfināls/
8:1 CC Rīga/Trukšāns – SK OB/Regža /pusfināls/
8:3 CC Rīga/Trukšāns – A41/Gulbis /fināls/
7:2 CC Rīga/Veidemanis – SK OB/Regža /bronzas spēle/

Kopvērtējums:
1. CC Rīga/Trukšāns
2. A41/Gulbis
3. CC Rīga/Veidemanis
4. SK OB/Regža
5. JKK/Rudzītis
6. TKK/Zass
7. VKK/Salmiņš

1.vieta – CC Rīga/Trukšāns


2.vieta – A41/Gulbis


3.vieta – CC Rīga/Veidemanis

 

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
CC Rīga – Kērlinga klubs Rīga
SK OB – Sporta klubs „OB”
TKK – Talsu kērlinga klubs
VKK – Ventspils kērlinga klubs

Sacensības norisinājās ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.


Foto: Linda Mangale
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji