Par jauno Latvijas Kērlinga asociācijas prezidentu ievēlēts Ritvars Gulbis

Pēdējās dienās lielākā ziņa kērlinga un Latvijas sporta aprindās bija izcīnītā zelta medaļa pasaules čempionātā ratiņkērlingā jauktajiem pāriem, kas nedaudz aizēnoja jaunumu par Latvijas Kērlinga asociācijas (LKA) jaunievēlēto prezidentu, par kuru kļuvis ilggadējais Latvijas vīriešu izlases spēlētājs Ritvars Gulbis.


Pagājušās nedēļas otrajā pusē, 9.martā notika LKA biedru sapulce, kuru ar uzrunu uzsāka Mārtiņš Trukšāns, kas prezidenta amatā aizvadīja pēdējos četrus gadus: “Četri gadi pavadīti LKA prezidenta amatā –  laiks jauniem izaicinājumiem. Esmu centies pārstāvēt kērlingu Latvijas sporta veidu saimē pēc vislabākās sirdsapziņas. Daudz kas ir izdarīts un arī daudz kam nepietika laika, tomēr galvenais – kērlinga pozīcijas Latvijas sporta kartē ir nosargātas.” Trukšāns izteica arī pateicību par sadarbību  ģenerālsekretāram Artim Zentelim un LKA valdei. “Kā arī sveiciens visai Latvijas kērlinga komūnai – uz drīzu tikšanos ledus laukumos,” Trukšānam solot turpināt piedalīties kērlinga sacensībās.

Jaunievēlētais prezidents Ritvars Gulbis kērlingā ir jau no tā pirmsākumiem Latvijā, startējot Latvijas čempionātā kopš 2003.gada un līdz pat šim gadam kļūstot par 12 kārtēju Latvijas čempionu vīriešu komandu konkurencē, divkārtēju jaukto pāru konkurencē un trīskārtēju kā sieviešu komandas treneris. Tā pat Latvijas izlase krāsās viņš pārstāvējis valsti 13 Eiropas čempionātos, 2013.gadā nodrošinot vīriešu izlasei vietu A divīzijā, un divos pasaules čempionātos jauktajiem pāriem, kā arī trenera statusā pavadījis sieviešu izlasi Eiropas čempionātos un olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīros, bet jaukto pāru izlasi pasaules čempionātā.

Gulbis nākamos četrus gadus LKA valdē strādās kopā ar valdes locekļiem Arti Zenteli, Raimondu Vaivodu, Aivaru Avotiņu un Ojāru Briedi. Ritvara Gulbja komentārs, uzsākot darbu prezidenta statusā: “Vispirms jāsaka paldies par doto uzticību un atbildību. Manuprāt, pēdējos gados asociācija ir darbojusies sekmīgi un mans primārais mērķis ir tikai veicināt labo lietu tālāku ritējumu. Tā kā Latvijas kērlinga apritē esmu jau 20 gadus, tad man nav ilūziju par notiekošajiem procesiem, tā teikt uz skatuves un aizkulisēs, līdz ar to mērķu un vēlmju saraksts ir reālistisks.

Kā svarīgākās prioritātes būtu jauno spēlētāju piesaiste, nacionālo izlašu sekmīgi starti un, lai vai cik mājīgi ir “Kērlinga hallē”, tad noslodzes grafiks rāda, ka ļoti ir nepieciešamas vēl ledus treniņu iespējas. Skaidrs, ka viss šis ir ļoti atkarīgs no finanšu iespējām, tāpēc šī jautājuma svarīgums pat nav lieki apspriežams. Kopumā aicinu katru kērlinga sabiedrības dalībnieku ielikt no savas puses artavu Latvijas kērlinga attīstībā, lai veicinātu tālāku izaugsmi.”

Trukāšans, noslēdzot savu četru gadu termiņu un nododot vadību Gulbja rokās, novēl: “Ritvaram Gulbim enerģiju un apņēmību darot to visu tālāk.” To pašu vēl arī visa Latvijas kērlinga saime.


Foto: Roberts Voskāns
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji