Jaunatnes olimpiskajā festivālā Latvijas juniori cīnīsies par bronzas medaļām

Pusfinālā Eiropas Jaunatnes Ziemas olimpiskā festivāla (EJZOF) kērlinga turnīrā jauktajām komandām Klautā, Itālijā Latvijas izlasei pretim stājās A apakšgrupas otra spēcīgākā izlase – Vācija. Ļoti spraiga spēle noritēja līdz pat pēdējam akmenim. Lai arī mūsu juniori spēja parādīt pretestību Vācijai, tomēr pretinieku dominance lika atzīt zaudējumu ar 3:5 un plkst. 14:30 pēc Latvijas laika cīnīties ar Zviedriju par 3.vietu.


Pusfinālu abas komandas iesāka piesardzīgi, mūsu izlasei ar pēdējo metienu pirmajā endā izvēloties nonullēt endu. Otrā enda lielākā daļa līdzīga pirmajam, tomēr neliela kļūda mūsu skipa priekšpēdējā metienā pretiniekiem dod iespēju piespiest mūsu izlasi uz punkta ņemšanu (1:0). Trešajā endā Zass priekšpēdējā metienā izpilda lielisku dubulto “take out” metienu, liedzot vāciešiem izcīnīt divus punktus un noslēdzot to bez punktiem. Pirms lielā pārtraukuma spēle aizrit daudz agresīvāk. Mūsu izlases pieļautās kļūdas rezultējas ar diviem punktiem vāciešu kontā 2:1, lai gan ar pēdējo metienu viņi varēja izcīnīt pat trīs.

Piektā enda laikā situācija mainījās te par labu vienai, te otrai komandai. Enda beigās Zasam ar pēdējo metienu bija iespēja paņemt divus punktus, tomēr tas izrādījās par stipru, rezultātu izlīdzinot 2:2. Sestā enda pirmajā pusē izdevās izveidot spēli uz punktu zagšanu, tomēr enda beigās lieliski nospēlēja mūsu pretinieki, izcīnot divus un izvirzoties vadībā ar 4:2. Nākamajā endā mūsu centienus izlīdzināt rezultātu kavē pašu kļūdas un vāciešu precīzā spēle. Pēdējais metiens tiek izpildīts precīzi uz mājas centru, lai paņemtu punktu un astotajā endā dotos ar -1 (3:4). Kā izrādījās astotais bija spēles pēdējais ends, lai gan mūsu juniori izdarīja visu, kas dotu nozagtu punktu un ekstra endu, tomēr vēlreiz vāciešu skips pierādīja, ka viņi ir pelnījuši finālu. Vācija enda pēdējo akmeni iemet mājas centrā, kas atnes uzvaras punktu 5:3.

Latvijas izlases treneres Evitas Regžas komentārs pēc spēles ar Vāciju:
“Bijām ļoti tuvu, bet laikam līdz galam nenoticējām sev. Nevar noliegt, protams, pretinieka sniegumu. Bet esam fināla dienā līdzās trīs kērlinga lielvalstīm.

Būsim gatavi cīņai par bronzu! Turiet īkšķus vēl stiprāk!"


Līdz ar to finālā par EJZOF zelta medaļām šodien plkst. 14:30 pēc Latvijas laika sacentīsies Vācija ar Šveici, kas pusfinālā ar 9:2 sagrāva Zviedriju. Paralēli šai spēlei norisināsies bronzas medaļu komplekta sadale. Tajā Latvija spēlēs pret Zviedriju, kuru pamatturnīrā pārspēja ar 5:2.

Latvijas izlases sastāvs: Kristaps Zass (skips), Agate Regža, Toms Sondors, Marija Seļiverstova un trenere Evita Regža.


Latvijas izlases spēļu grafiks pēc Latvijas laika un rezultāti:
7:3 – Dānija
7:2 – Bosnija un Hercogovina
8:1 – Slovēnija
8:4 – Turcija
5:2 – Zviedrija
6:5 – Norvēģija
3:5 – Vācija /pusfināls/
27.01. 14:30 – Zviedrija /bronzas spēle/

Latvijas izlases startu atbalsta Latvijas Olimpiskā komiteja, Olimpiskā Solidaritāte.

Foto: Edijs Pālens/LETA
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji