Par jaunajiem Latvijas čempioniem jauktajām komandām kļūst CC Rīga/Veidemanis

Šodien, 15.janvārī ar Arņa Veidemaņa un Kristapa Zasa vadīto komandu finālu noslēdzās 19. Latvijas čempionāts kērlingā jauktajām komandām. Lai arī cīņa beidzās ar līdzīgu rezultātu 6:5, tomēr lielāko spēles daļu dominēja pieredzējušā Veidemaņa četrinieks, kļūstot par jaunajiem Latvijas čempioniem.


Šogad par titulu sacentās sešas komandas, vispirms aizvadot apļa turnīru. Pēc pamatturnīra četras labākās turpināja cīņu pusfinālā. Pagājušā gada čempioni Renāra Freidensona vadībā pamatturnīru noslēdza ar uzvarām visās spēlēs. Pusfinālā viņiem pretim stājās juniori ar Kristapu Zasu skipa pozīcijā, kas pamata kārtā tika pie divām uzvarām piecās spēlēs. Šī spēle izvērtās ļoti aizraujoša, junioriem rādot metienu izpildījuma ziņā ļoti precīzu spēli. Tas atspoguļojās rezultātā, kad pēc pieciem endiem viņiem izdevās izvirzīties vadībā ar 5:4. Komandas apmainījās punkta guvumā nākamajos divos endos, bet pēdējā Zass precīzi aizvadīja spēli, lai neļautu pretiniekiem tikt vismaz pie ekstra enda, godam nopelnot cīņu finālā.

Zasa pretinieki cīņā par zeltu tika noskaidroti spēlē starp Veidemani, kas pamatturnīrā piekāpās tikai Freidensonam, un Ansi Regžu, kurš iepriekš bija ticis pie trim uzvarām. Lai arī pusfinālu Veidemanis iesāka ar pēdējā metiena tiesībām pirmajā endā, tomēr Regžam izdevās punktu nozagt. Spēles grožus Veidemanis pārņēma pēc ceturtā enda, kad tika izcīnīti trīs punkti un panākta 4:2 vadība. Piektajā un sestajā endā Regža nerealizēja pēdējā metiena tiesības, Veidemanim nozogot kopsummā vēl piecus, kas nodrošināja uzvaru sešos endos ar 9:2.


Finālā daudz ko izteica Veidemaņa izcīnīties trīs punkti pirmajā un vēl divi trešajā endā, nonākot 5:1 vadībā. Zasa kvartets nekādi nespēja pie sava pēdējā akmens tiesībām izcīnīt vairāk par punktu, pēc sešiem endiem atrodoties iedzinējos ar 3:6. Lai arī septītajā veiksmīgi tika nozagts punkts (4:6), tomēr pēdējā endā Veidemaņa komandas metienu izpildījums neļāva nozagt vairāk par punktu, lai ievestu spēli ekstra endā. Līdz ar to Arnis Veidemanis, Evelīna Barone, Roberts Reinis Buncis un Daina Barone kļuva par 2023.gada čempioniem, ar tiesībām pārstāvēt Latviju šī gada pasaules čempionātā, kas norisināsies rudenī. Savukārt Zasam ar saviem komandas biedriem otrā vieta būs kā laba ceļamaize dodoties uz Eiropas jaunatnes Olimpisko festivālu, kurā viņi no 23. līdz 27.janvārim sacentīsies jaukto komandu turnīrā.

Spēle par 3.vietu izvērtās spraiga, līdz pat sestajam endam pārsvaru pārņemot te vienai, te otrai komandai. Sestajā endā trīs un septītajā divi nozagti Regžas punkti pārvilka svītru pāri Freidensona cerībām uz medaļu. Līdz ar to ar uzvaru 9:5 Regža atkārto savu pērnā čempionāta sniegumu.


Izšķirošo spēļu rezultāti:
8:5 SK OB/Zass – SK OB/Freidensons (pusfināls)
9:2 CC Rīga/Veidemanis – SK OB/Regža (pusfināls)
6:5 CC Rīga/Veidemanis – SK OB/Zass (fināls)
9:5 SK OB/Regža – SK OB/Freidensons (spēle par 3.vietu)

Kopvērtējums:

  1. CC Rīga/Veidemanis
  2. SK OB/Zass
  3. SK OB/Regža
  4. SK OB/Freidensons
  5. VKK/Salmiņš
  6. SK OB/Usenko


Kērlinga klubu atšifrējums:
SK OB – Sporta klubs „OB”
VKK – Ventspils kērlinga klubs

 

1.vieta – CC Rīga/Veidemanis

2.vieta – SK OB/Zass

3.vieta – SK OB/Regža

4.vieta – SK OB/Freidensons

 


Latvijas čempionātu kērlingā jauktajām komandām atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija.

Foto: Linda Mangale
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji