Buncis nepārspēts izcīna Riga Junior Open titulu

No 4. līdz 6.novembrim Rīgā, Kērlinga hallē junioru komandas cīnījās par “Riga Junior Open 2022” titulu. Fināla spēlē tikās divas spēcīgākās Latvijas puišu junioru komandas, kur ar 6:2 Roberta Bunča komanda pārspēja šī brīža Latvijas junioru puišu izlasi ar Kristapu Zasu skipa pozīcijā.


Pamatturnīru Buncis noslēdza ar visām uzvarām grupas spēlēs un pusfinālā tikās ar Lietuvas jaukto komandu, kas pamatturnīrā izcīnīja trīs uzvaras četrās spēlēs. Lai arī pusfinālā pēc trim endiem rezultāts bija līdzīgs 2:1 Bunča labā, tomēr nozagtie trīs punkti ceturtajā Buncim deva jau četru punktu pārsvaru, kuru mūsu juniori noturēja līdz pat spēles beigām, uzvarot ar 7:3.

Agates Regžas vadītā meiteņu komanda, kura kapitulēja tikai Turcijas meiteņu četriniekam, pusfinālā sacentās ar Zasu, kuri pamatturnīra vienīgo zaudējumu piedzīvoja tieši pret Regžu. Regža pēc trim nospēlētiem endiem atradās vadībā ar 3:1, tomēr, pēc atgūtajiem diviem punktiem ceturtajā endā (3:2), Zass nākamajos trijos nozaga pa punktam, pirms astotā enda nonākot vadībā ar +3 (6:3). Astotajā meitenēm neizdevās atgūt zaudēto, spēlei noslēdzoties puišu izlases labā.


Fināla sākumā spēle bija saspringta, abām komandām neļaujot iegūt lielu pārsvaru, pēc četriem endiem 3:2 pārsvars Buncim. Visu izšķīra sestais ends, kurā Buncis nozaga divus punktus, kas arī pielika punktu šajā spēlē, Buncim uzvarot ar 6:2, kas atnesa uzvaru visā turnīrā, paliekot nepārspētiem līdz pat beigām.

Spēle par 3.vietu iegriezās mūsu kaimiņu zīmē jau pašos pirmajos endos, kad pēc izcīnītajiem diviem punktiem tika nozagti četri otrajā un viens trešajā, Lietuvas junioriem nonākot vadībā ar 7:0. Regžas komanda tā arī neatguvās no zaudētajiem punktiem, spēlei noslēdzoties ar 9:1 lietuviešu labā. Savukārt Regžas četriniekam šis bija pirmais starptautiskais turnīrs, izcīnot augsto ceturto vietu – labāko no visām meiteņu komandām.


Izšķirošo spēļu rezultāti:
7:3 KKR/Buncis – LTU MIX /pusfināls/
6:3 TKK/Zass – SK OB/Regža /pusfināls/
6:2 KKR/Buncis – TKK/Zass /fināls/
9:1 LTU MIX – SK OB/Regža /spēle par 3.vietu/

Kopvērtējums:

  1. KKR/Buncis
  2. TKK/Zass
  3. LTU MIX (Lietuva)
  4. SK OB/Regža
  5. TUR boys (Turcija)
  6. TUR girls (Turcija)
  7. KKR/Svīķe
  8. VKK/Vieško
  9. ROM MIX (Rumānija)
  10. LAT new generation

 

1.vieta – KKR/Buncis

2.vieta – TKK/Zass

3.vieta – LTU MIX

4.vieta – SK OB/Regža


Turnīru atbalstīja Latvijas Sporta federāciju padome.

Foto: Linda Mangale
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji