Pirmo reizi Latvijas čempionātā uzvar CC Rīga/Trukšāna komanda

Visu nedēļu no 10. līdz 16.maijam Kērlinga hallē Rīgā norisinājās Latvijas kērlinga čempionāts vīriešu komandām. Līdz pat pēdējai pamatturnīra spēļu kārtai vēl nebija skaidrs, kuras komandas iesaistīsies cīņā par medaļām. Šoreiz spēcīgākā izrādījās Mārtiņa Trukšāna vadītā Kērlinga kluba Rīga komanda, kuri, uzvarot Anša Regžas komandu ar 9:2, pēc 11 Latvijas čempionātiem beidzot izcīnīja titulu.


Šogad čempionātā startēja 10 komandas, no kurām divas bija debitantes. Tieši viena no tām – junioru komanda TKK/Zass parūpējās par vislielāko pārsteigumu. Pamatturnīru, kurā tika aizvadīts viens aplis, izspēlējot deviņas spēles, viņi noslēdza pirmajā vietā. Juniori uzvarēja gan pagājušā gada čempionus JKK/Smilgu, gan ilggadējos čempionus A41/Gulbi, gan arī jaunos čempionus CC Rīga/Trukšāna komandu.


Pusfinālā Zass tikās ar pamatturnīra 4.vietu – Regžas komandu. Ja pamatturnīrā Zasam izdevās šos pretiniekus pārspēt, tad izšķirošajā spēlē par vietu finālā gāja krietni vien grūtāk. Uztraukums filmēšanas kameru priekšā darīja savu. Regžas komanda uzspieda Zasam savu spēli aiz sargiem, kas jau spēles sākumā deva iespēju, nozogot trīs endus, Regžam izvirzīties vadībā ar 3:0. Šāda punktu starpība noturējās līdz par spēles beigām, kas ar 7:4 Regžas komandai deva vietu finālā.

Otrs pusfināls iesākās tā pat kā pirmais, Trukšāna komandai nozogot trīs pirmos endus, panākot 3:0 vadību pār Krimski. Savukārt jau pēc sestā enda Trukšāns iekrāja vēl lielāku pārsvaru 7:1. Komandas apmainījās divu punktu guvumos un noslēdza spēli astoņos endos, Trukšānam ar 9:3 garantējot vietu finālā.


Regžas komandai šis bija jau trešais Latvijas vīriešu čempionāta fināls pēc kārtas, bet Trukšāna komanda pēdējo reizi finālā piedalījās 2017.gadā, tomēr vēl nekad čempionātā nav uzvarējusi. Līdz ar to abām bija iespēja pirmo reizi kļūt par čempioniem. Pēc nonullēta pirmā enda, nākamie divi tika aizvadīti piespiežot pretinieku paņemt vienu punktu 1:1. Turpinājumā Trukšānam izdevās uzspiest savu spēli, kas rezultējās ar 4:1 vadību pēc pieciem endiem.

Pēc lielā pārtraukuma Regžas komanda pieļāva pārāk daudz kļūdas metienos, kas neļāva atspēlēties.  Punkts sestajā endā (2:4) Regžam bija arī pēdējais šajā spēlē. Astotajā endā Trukšāns nozaga trīs punktus, kas pretiniekiem lika paspiest rokas un noslēgt spēli ar 9:2 Trukšāna komandas labā, kuri bija beidzot gandarīti par izcīnīto titulu.


Spēli par trešo vietu čempionāta debitanti – Zasa komanda iesāka ar diviem punktiem pirmajā endā.  Līdz lielajam pārtraukumam bija līdzīgs rezultāts 4:3, lai gan spēli savās rokās pārņēma Krimska komanda. To viņi izmantoja arī pēc pārtraukuma, nozogot divus sestajā endā un vienu septītajā, panākot 7:3 savā labā. Zass vēl mēģināja atspēlēties, tomēr viņu izpildījumā bija pieļauts pārāk daudz kļūdu. Spēli noslēdzot ar rezultātu 7:4, pirmo reizi Krimska komanda izcīnīja bronzas medaļas. Savukārt Zasam debija pieaugušo čempionātā izvērtās ļoti veiksmīga – 4.vietā.


Čempionāta uzvarētāji izcīnīja tiesības pārstāvēt Latvijas izlasi 2021./2022.gada sezonā Pasaules kērlinga federācijas rīkotajās sacensībās, izņemot olimpiskās spēles un to kvalifikācijas turnīrus.


Izšķirošo spēļu rezultāti:
9:3 CC Rīga/Trukšāns – JKK/Krimskis /pusfināls/
7:4 SK OB/Regža – TKK/Zass /pusfināls/
9:2 CC Rīga/Trukšāns – SK OB/Regža /fināls/
7:4 JKK/Krimskis – TKK/Zass /spēle par 3.vietu/

Kopvērtējums:
1. CC Rīga/Trukšāns
2. SK OB/Regža
3. JKK/Krimskis

4. TKK/Zass
5. JKK/Smilga
6. A41/Gulbis
7. JKK/Rudzītis
8. KKR/Vonda
9. TKK/Vaivods
10. SK OB/Vasevičs

Kērlinga klubu atšifrējums:
KKR – Kērlinga klubs Rīga
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
SK OB – Sporta klubs „OB”
TKK – Talsu kērlinga klubs
VKK – Ventspils kērlinga klubs1.vieta CC Rīga/Trukšāns (Mārtiņš Trukšāns, Jānis Klīve, Arnis Veidemanis, Sandris Buholcs)


2.vieta SK OB/Regža (Ansis Regža, Jānis Rēdlihs, Aivars Purmalis, Aivars Gulbis)3.vieta JKK/Krimskis (Aivis Krimskis, Dzintars Bērziņš, Edgars Linužs, Markuss Salmiņš, Guntis Roziņš)


4.vieta TKK/Zass (Kristaps Zass, Eduards Seļiverstovs, Krišjānis Java, Toms Sondors, Deniss Smirnovs, treneris – Raimonds Vaivods)Foto: Ansis Ventiņš

Sacensības norisinās ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji