Zviedrija izcīna trešo pasaules čempionu titulu pēc kārtas

Neierastos apstākļos no 2. līdz 11. aprīlim Kanādas pilsētā Kalgari norisinājās pasaules kērlinga čempionāts vīriešiem. Kalgarī “burbulī”, neiztiekot bez starpgadījumiem, par čempioniem trešo gadu pēc kārtas tika kronēti zviedri.


Šogad čempionāts norisinājās pēc striktiem protokoliem un bez skatītājiem, lai nepieļautu sportistu, personāla un organizatoru inficēšanos ar Covid-19 vīrusu. Ja kanādiešiem izdevās sekmīgi aizvadīt trīs valsts čempionātus, tad pasaules vīriešu čempionātā, tieši pirms otrās kvalifikācijas spēles, atklājās pozitīvi Covid testi, kas uz dienu apturēja sacensības. Rīkojoties pēc protokolos teiktajiem norādījumiem, šis starpgadījums tika novērsts, lai varētu izspēlēt atlikušās spēles un noskaidrot 2021.gada čempionu.

Šajā čempionātā kopumā piedalījās 14 valstu komandas – ASV, Dānija, Itālija, Japāna, Kanāda, Koreja, Krievijas Kērlinga federācija (KKF), Ķīna, Nīderlande, Norvēģija, Skotija, Šveice, Vācija, Zviedrija, kuras izspēlēja apļa turnīra kārtu, lai noskaidrotu sešas spēcīgākās, kas turpinās cīņu par medaļām.


Lielāko pārsteigumu čempionātā sagādāja Krievijas Kērlinga federācija (KKF), kura līdz šim pasaules vīriešu sacensībās bija tikusi tikai līdz 9.vietai. Viņi pēc apļa turnīra ieņēma 2.vietu un kopā ar Zviedriju (1.vieta) automātiski kvalificējās pusfināla spēlēm.

Pārējie divi pusfinālisti tika noskaidroti Kanādas (4.vieta) – Skotijas (5.vieta) un Šveices (6.vieta) – ASV (3.vieta) kvalifikācijas spēlēs. Spraigās spēlēs Skotija noturēja devītajā endā iegūto divu punktu pārsvaru un uzvarēja ar 5:3, tā pat arī Šveice, esot vadībā ar diviem punktiem pirms pēdējā enda, spēja izcīnīt uzvaru ar 7:6.

Ja Šveicei galīgi nevedās pusfināla spēle pret Zviedriju, zaudējot ar 3:11, tad Skotija turpināja uzvaru sēriju, sīvā cīņā pārspējot KKF ar 5:3.


Līdz ar to skotiem 2018.gadā izcīnīto bronzas medaļu ar šo pašu sastāvu bija iespēja pārvērst zeltā. Līdzīgā fināla spēlē līdz pat devītajam endam viņu izredzes nemazinājās, jo bija neizšķirts 5:5. Tomēr daži neprecīzi metieni un zviedru skipa Niklasa Edina dubultais “take out” metiens, kas atnesa uzvaru Zviedrijai ar 10:5, lika samierināties ar sudraba medaļām. Savukārt Zviedrija veica divus jaunus vēsturiskus ierakstus – šī komanda trešo čempionātu pēc kārtas kāpa uz augstākā goda pjedestālā, kā arī vienlaicīgi komandas skips Edins un viceskips Oskars Eriksons izcīnīja piekto titulu, kas līdz šim nevienam spēlētājam nav izdevies.

Tā pat kā fināls, arī mačs par 3.vietu norisinājās punkts punktā. Pateicoties pēdējā akmens tiesībām 10.endā, Šveices kvartets izcīnīja punktu, uzvarot KKF ar 6:5, un otro gadu pēc kārtas tika pie bronzas medaļām. Savukārt KKF visu turnīra laiku rādīja lielisku spēli un godam ierindojās augstajā 4.vietā.


Pēc šī čempionāts ir noskaidrotas tās septiņas nācijas, kas jau ir kvalificējušas 2022.gada Pekinas Ziemas olimpisko spēļu vīriešu kērlinga turnīram: ASV, Kanāda, Ķīna (kā mājiniece), KKF, Skotija (Lielbritānija), Šveice, Zviedrija.

Tā kā šajā čempionātā Ķīnas izlase ieņem pēdējo vietu, tad Klusā okeāna – Āzijas reģiona zona zaudēs vienu garantēto vietu nākamā gada pasaules čempionātā.


Izšķirošo spēļu rezultāti:
5:3 Skotija – Kanāda /kvalifikācijas spēle/
7:6 Šveice - ASV /kvalifikācijas spēle/
11:3 Zviedrija – Šveice /pusfināls/
5:3 Skotija – KKF /pusfināls/
6:5 Šveice – KKF /spēle par 3.vietu/
10:5 Zviedrija – Skotija /fināls/

Kopvērtējums:
1. Zviedrija
2. Skotija
3. Šveice
4. KKF
5. Kanāda
5. ASV
7. Itālija
8. Norvēģija
9. Japāna
10. Vācija
11. Dānija
12. Nīderlande
13. Koreja
14. Ķīna
 

Foto: WCF/Jeffrey Au

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji