Latvijas izlase bez punktiem debitē pirmajā jaunatnes olimpiskajā spēlē /PAPILDINĀTS/

PAPILDINĀTS – pēcspēles komentārs

Šodien, 10.janvārī Šveices kalnainajā pilsētā Šamperi 24 valstis uzsāka cīņu Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu jaukto komandu kērlinga turnīra apakšgrupas spēlēs. Latvija tikās ar Čehiju, kurā cieta sagrāvi ar 0:7.


Nākamā spēle: Latvija – ASV


1.spēle Latvija 0:7 Čehija

Spēle tika uzsākta ar “nonullēt” pirmo endu. Čehija savu iespēju iegūt punktus ar pēdējo akmeni izmantoja otrajā, panākot 2:0. Diemžēl mūsu izlasei tā arī līdz setā enda beigām neizdevās ar savu pēdējo akmeni gūt punktus, piedzīvojot sāpīgu zaudējumu debijas spēlē.

Raimonda Vaivoda komentārs pēc spēles ar Čehiju:
“Spēles sākumā tā arī neizdevās pārvarēt starta drudzi, kas noveda pie vairākām kļūdām tehniskajā izpildījumā un nelabvēlīgiem pirmo endu iznākumiem. Lai arī vairākos turpmākajos endos veidojās situācijas iegūt divus vai pat trīs punktus, atsevišķas neprecizitātes taktikā un pēdējos metienos liedza lauzt spēles gaitu un pavērst spēli vēlamajā gultnē. Izpildījums Latvija (44,15%), Čehija (70,21%).

Katrā spēlē ir ļoti liels skatītāju skaits. Lielu daļu veido jaunāko klašu skolnieki un spēlējošo valstu citu sporta veidu pārstāvji. Paralēli hallē norisinās dažādi kērlinga mācību un izmēģinājuma pasākumi, kas kopējo gaisotni padara vēl interesantāku.”

Sacensību pirmajā spēļu kārtā mūsu apakšgrupā tikās Itālija ar ASV, kur pārāki ar 7:3 septiņos endos izrādījās itāļi.


Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu kērlinga turnīros, kas norisinās no 10. līdz 22.janvārim Šamperī, Šveicē, pirmo reizi vēsturē piedalās arī Latvija. Vispirms mūsu jaunieši aizvadīs jaukto komandu turnīru, sacenšoties D apakšgrupā ar vēl piecu valstu izlasēm. Tikai divas labākās no grupas iekļūs šo sacensību ceturtdaļfinālā.

Latvijas jauktās izlases sastāvs: Ričards Vonda (skips), Ērika Patrīcija Bitmete, Anna Lasmane, Eduards Seļiverstovs, treneris Raimonds Vaivods.

Latvijas izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
0:7 – Čehija
11.01. 19:00 – ASV
12.01. 15:00 – Itālija
13.01. 11:00 – Zviedrija /tiešraide/
14.01. 11:00 – Japāna

Kopvērtējums D apakšgrupā:
1. Itālija 1-1-0
1. Čehija 1-1-0
3. ASV 1-0-1
3. Latvija 1-0-1
5. Zviedrija 0-0-0
5. Japāna 0-0-0


Foto: WCF/Alina Pavlyuchik

Latvijas izlase startam Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs gatavojās pateicoties SOK Olimpiskās solidaritātes programmai, piedaloties ar Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji