Pasaules čempionātā puišu izlase aizraujošā spēlē uzvar Dāniju /PAPILDINĀTS/

PAPILDINĀTS – pēcspēles komentārs

Pasaules kērlinga čempionātā junioriem B divīzijā šodien, 15.decembrī Latvijas puišu izlase aizvadīja priekšpēdējo apakšgrupas spēli. Spraigā cīņā tika pārspēta Dānija ar 8:6.
 

Nākamā spēle: Latvija – Taivāna


6.spēle: Latvija 8:6 Dānija

Spēle tika uzsākta ar nozagtu punktu, bet trešajā endā paņemtie trīs ļāva izvirzīties vadībā ar 4:1. Tomēr līdz pārtraukumam pretinieki ne tikai izlīdzina rezultātu, bet pārņem vadību ar 5:4. Lieliski nospēlētās spēles beigas nedod dāņiem iespēju sakrāt punktus, kas mūsu izlasei atnes trešo uzvaru čempionātā.

Anitas Pētersones komentārs pēc spēles ar Dāniju:
“Interesanta un spraiga spēle. Spēlējām agresīvi, izmantojām daudz sargus un spēlējām uz māju. Kļūdījāmies ceturtā enda otrajā pusē, veicot vairākus neveiksmīgus metienus pēc kārtas, tāpēc “uzrāvāmies” uz četriem akmeņiem.

Pēc pārtraukuma turpinājās līdzvērtīga spēle. Astotajā endā, kurā spēlējām ar “hammeru”, Krišam izdevās vienkārši lielisks vieglais “hitenrols”, kas pretiniekam nebija sasniedzams. Pretinieks meta “draw” metienu pret mūsu diviem akmeņiem, taču (laikam jau paldies Dievam) pagalam neveiksmīgu. Uzvara!

Jāpiezīmē, ka Dānijas komanda ir ļoti laba un perspektīva, un domāju, ka pēc pāris gadiem mēs par viņiem vēl dzirdēsim.”

Lai arī izcīnīta svarīga uzvara, tomēr iekļūšana izslēgšanas spēļu kārtā būs sarežģīta, jo jācer arī uz dažādām citām sakritībām ne tikai savā apakšgrupā, bet arī pārējās divās grupās.
 


5.spēle: Latvija 3:4 Slovākija

Mūsu izlasei pirmos punktus šajā mačā izdevās gūt tikai piektajā endā, par laimi slovāki bija iekrājuši tikai divus, kas ļāva mūsu junioriem izvirzīties vadībā ar 3:2. Pretinieki sestajā endā panāca neizšķirtu, bet “nonullētais” septītais ends viesa cerības uz Latvijas izlases uzvaru, paņemot punktu ar pēdējo akmeni. Diemžēl šis plāns neīstenojās. Slovākijas izlasei izdodas nozagt punktu, sagādājot mūsu puišiem trešo zaudējumu piecās spēlēs.
 


4.spēle: Latvija 9:3 Austrālija

Mūsu izlase šajā spēlē ļoti prasmīgi izmantoja pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, gūstot trīs punktus. Spēles otrajā daļā izdevās nozagt sesto un septīto endu, kas ļāva izcīnīt pārliecinošu uzvaru.
 


3.spēle: Latvija 6:5 Itālija

Šīs spēles pirmo pusi mūsu izlase aizvadīja ne tika pārliecinoši un likās, ka iepriekšējo divu spēļu scenārijs turpināsies. Tomēr pēc itāļu nozagtā punkta piektajā endā spēles kvalitāte uzlabojās un izdevās izvirzīties vadībā pēc septītā enda 5:4. Panākot neizšķirtu astotajā endā, itāļi mēģināja nozagt punktu ekstra endā, tomēr tas beigās izvērtās par labu mūsu junioriem un tika svinēta uzvara.
 


2.spēle: Latvija 0:7 Vācija

Tā pat kā čempionāta pirmajā spēlē, arī šajā mūsu izlase tika pie pēdējā metiena tiesībām pirmajā endā. Tiesa gan šo iespēju viņi tā arī visas spēles laikā neizmantoja. Vācieši lieliski nospēlēja šo spēli, noslēdzot to sešos endos un sagādājot mūsu puišiem otro zaudējumu šajā čempionātā.
 


1.spēle: Latvija 1:8 Anglija

Lai arī mūsu izlase ieguva pēdējā metiena tiesības pirmajā endā, šo iespēju ar savu akmeni iegūt punktus viņi izmantoja tikai trešajā, panākot 1:3. Kā izrādījās šis arī bija vienīgais mūsu komandas punkts, noslēdzot atklāšanas spēli sešos endos ar 1:8.
 


Pasaules junioru kērlinga čempionāts Somijas pilsētā Lohjā norisinās no 11. līdz 18.decembrim, startējot 43 komandām. Puišu konkurencē sacenšas 24 komandas, sadalītas trijās grupās pa astoņām. Latvijas izlase iedalīta C apakšgrupā, kurā mēģinās ierindoties labāko divniekā vai būt starp divām labākajām visu apakšgrupu trešajām vietām, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam.

Latvijas puišu izlases sastāvs: Krišs Vonda (skips), Ričards Vonda, Reinis Jučers, Deivids Jēkabsons, Roberts Reinis Buncis, trenere Anita Pētersone.

Latvijas puišu izlases spēļu grafiks:
1:8 – Anglija
0:7 – Vācija /pieejams spēles atkārtojums/
6:5 (ex) – Itālija
9:3 – Austrālija
3:4 – Slovākija
8:6 – Dānija
16.12. 20:00 – Taivāna

Kopvērtējums C apakšgrupā:
1. Vācija 5-5-0
2. Itālija 5-4-1
3. Anglija 5-3-2
3. Slovākija 5-3-2
5. Dānija 6-3-3
5. Latvija 6-3-3
7. Austrālija 5-0-5
7. Taivāna 5-0-5


Foto: WCF/Stephen Fisher

 

 

Latvijas junioru izlašu dalību pasaules čempionātā atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji