Slovākija nozog uzvaru puišu izlasei PČ junioriem

Vakar, 14.decembra vakara spēlē Latvijas puišu izlase pasaules kērlinga čempionātā junioriem B divīzijā tikās ar Slovākiju. Neveiksmīgais pēdējais ends lika atzīt zaudējumu ar 3:4.
 

Nākamā spēle: Latvija – Dānija


5.spēle: Latvija 3:4 Slovākija

Mūsu izlasei pirmos punktus šajā mačā izdevās gūt tikai piektajā endā, par laimi slovāki bija iekrājuši tikai divus, kas ļāva mūsu junioriem izvirzīties vadībā ar 3:2. Pretinieki sestajā endā panāca neizšķirtu, bet “nonullētais” septītais ends viesa cerības uz Latvijas izlases uzvaru, paņemot punktu ar pēdējo akmeni. Diemžēl šis plāns neīstenojās. Slovākijas izlasei izdodas nozagt punktu, sagādājot mūsu puišiem trešo zaudējumu piecās spēlēs.

Šāda uzvarēto un zaudēto spēļu attiecība pagaidām Latviju ierindo apakšgrupas 6.vietā. Lai pacīnītos par izkļūšanu no grupas, nākamajās spēlēs jāizcīna uzvaras. Tikmēr Vācija ar perfektu bilanci atrodas grupas līderos.
 


4.spēle: Latvija 9:3 Austrālija

Mūsu izlase šajā spēlē ļoti prasmīgi izmantoja pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, gūstot trīs punktus. Spēles otrajā daļā izdevās nozagt sesto un septīto endu, kas ļāva izcīnīt pārliecinošu uzvaru.
 


3.spēle: Latvija 6:5 Itālija

Šīs spēles pirmo pusi mūsu izlase aizvadīja ne tika pārliecinoši un likās, ka iepriekšējo divu spēļu scenārijs turpināsies. Tomēr pēc itāļu nozagtā punkta piektajā endā spēles kvalitāte uzlabojās un izdevās izvirzīties vadībā pēc septītā enda 5:4. Panākot neizšķirtu astotajā endā, itāļi mēģināja nozagt punktu ekstra endā, tomēr tas beigās izvērtās par labu mūsu junioriem un tika svinēta uzvara.
 


2.spēle: Latvija 0:7 Vācija

Tā pat kā čempionāta pirmajā spēlē, arī šajā mūsu izlase tika pie pēdējā metiena tiesībām pirmajā endā. Tiesa gan šo iespēju viņi tā arī visas spēles laikā neizmantoja. Vācieši lieliski nospēlēja šo spēli, noslēdzot to sešos endos un sagādājot mūsu puišiem otro zaudējumu šajā čempionātā.
 


1.spēle: Latvija 1:8 Anglija

Lai arī mūsu izlase ieguva pēdējā metiena tiesības pirmajā endā, šo iespēju ar savu akmeni iegūt punktus viņi izmantoja tikai trešajā, panākot 1:3. Kā izrādījās šis arī bija vienīgais mūsu komandas punkts, noslēdzot atklāšanas spēli sešos endos ar 1:8.
 


Pasaules junioru kērlinga čempionāts Somijas pilsētā Lohjā norisinās no 11. līdz 18.decembrim, startējot 43 komandām. Puišu konkurencē sacenšas 24 komandas, sadalītas trijās grupās pa astoņām. Latvijas izlase iedalīta C apakšgrupā, kurā mēģinās ierindoties labāko divniekā vai būt starp divām labākajām visu apakšgrupu trešajām vietām, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam.

Latvijas puišu izlases sastāvs: Krišs Vonda (skips), Ričards Vonda, Reinis Jučers, Deivids Jēkabsons, Roberts Reinis Buncis, trenere Anita Pētersone.

Latvijas puišu izlases spēļu grafiks:
1:8 – Anglija
0:7 – Vācija /pieejams spēles atkārtojums/
6:5 (ex) – Itālija
9:3 – Austrālija
3:4 – Slovākija
15.12. 12:00 – Dānija
16.12. 20:00 – Taivāna

Kopvērtējums C apakšgrupā:
1. Vācija 5-5-0
2. Itālija 5-4-1
3. Dānija 5-3-2
3. Anglija 5-3-2
3. Slovākija 5-3-2
6. Latvija 5-2-3
7. Austrālija 5-0-5
7. Taivāna 5-0-5


Foto: WCF/Stephen Fisher

Latvijas junioru izlašu dalību pasaules čempionātā atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji