Juniores dominē mačā ar Slovēniju un PČ tiek pie otrās uzvaras /PAPILDINĀTS/

PAPILDINĀTS – pēcspēles komentārs

Vakar, 13.decembrī vakara spēlē pasaules junioru kērlinga čempionātā B divīzijā Latvijas junioru meiteņu izlase tikās ar Slovēnijas valstsvienību. Atļaujot pretiniecēm gūt punktus tikai vienā endā, mūsu izlase izrādījās pārāka ar 7:2.
 

Nākamā spēle: Latvija – Skotija /tiešraide/


2.spēle: Latvija 7:2 Slovēnija

Spēles rezultātu Latvija atklāja otrajā endā ar diviem punktiem (2:0). Turpinājumā līdz pat sestajam endam slovēnietes nekādi nespēja izcīnīt punktus ar savu pēdējo metienu, ļaujot mūsējām iekrāt 6:0 pārsvaru. Divus punktus Slovēnija atguva, bet ar to bija par maz, lai atspēlētos. Līdz ar to Latvijas izlase svinēja otro uzvaru čempionātā.

Ievas Krustas komentārs pēc spēles ar Slovēniju:
“Abas komandas pirmajā endā spēli iesāka piesardzīgi, spēlējot taktiski vienkāršu spēli. Jau no otrā enda mūsu meitenes pārgāja uz agresīvāku spēles stilu un uzreiz bija jūtams, ka pamazām zūd pretinieku komandas pārliecība par to, kādus metienus izvēlēties. Tomēr pāreja uz agresīvo spēles stilu bija neliels izaicinājums arī mums pašām, lai pēc pirmajā endā izpildītajiem “take out” metieniem, sajustu nepieciešamo spēku metieniem uz māju (“back to hog” 4,0sek/4,1sek). Pateicoties labam Evelīnas metienu izpildījumam un birstētājām, otrajā endā izdodas paņemt savus divus punktus ar pēdējā akmens tiesībām.

Turpmākajā spēlē pretinieku komandas pēdējās spēlētājas metienu izpildījuma kļūdas ļāva mums nozagt punktus trijos endos pēc kārtas. Sestajā endā, kad pretinieku komandas pēdējai spēlētājai izdevās izpildīt abus savus metienus perfekti, viņām radās iespēja paņemt pirmos divus punktus.

Pie rezultāta 6:2 septītais ends izvērtās neplānoti agresīvs, jo lielākā daļa abu komandu metienu bija vājāki, līdz ar to radīja daudzus sargus mājas priekšā. Enda otrajā pusē abām komandām bija jādomā, kā tikt mājā. Neskatoties uz pretinieču pēdējās spēlētājas labo metienu izpildījumu, mūsu meitenēm izdodas izspiest pretinieču akmeni no mājas centra un paņemt vienu punktu, ar ko pietika, lai Slovēnijas komanda atzītu mūsu komandas pārākumu un paspiestu rokas.”

Šajā spēļu kārtā mūsu apakšgrupā spraiga cīņa noritēja starp Jaunzēlandi un Austrāliju, uzvarot austrālietēm ar 9:6. Savukārt Dānija, pārliecinoši pārspējot Vāciju (8:3), ar divām uzvarām divās spēlēs kopā ar mūsu izlasi atrodas grupas kopvērtējuma līderos.
 


1.spēle: Latvija 7:2 Austrālija

Mūsu izlase veiksmīgi uzsāka spēli ar punktu pirmajā un diviem nozagtiem endiem, izvirzoties vadībā ar 3:0. Ceturtajā endā pretinieces samazināja rezultātu starpību līdz -1 (2:3) un kā izrādījās tie bija viņu vienīgie punkti šajā spēlē. Nozogot sesto un septīto endu, mūsu juniores vairs neatstāja iespēju Austrālijai izglābties.
 


Pasaules junioru kērlinga čempionāts Somijas pilsētā Lohjā norisinās no 11. līdz 18.decembrim, startējot 43 komandām. Meiteņu konkurencē sacenšas 19 komandas, sadalītas trijās grupās – divās pa sešām, vienā pa septiņām komandām. Latvijas izlase iedalīta B apakšgrupā, kurā mēģinās ierindoties labāko divniekā vai būt starp divām labākajām visu apakšgrupu trešajām vietām, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam.

Latvijas meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta.

Latvijas meiteņu izlases spēļu grafiks:
7:2 – Austrālija
7:2 – Slovēnija
14.12. 12:00 – Skotija /tiešraide/
15.12. 16:00 – Jaunzēlande
16.12. 08:00 – Dānija
16.12. 16:00 – Vācija /tiešraide/

Kopvērtējums B apakšgrupā:
1. Latvija 2-2-0
1. Dānija 2-2-0
3. Austrālija 3-2-1
4. Jaunzēlande 2-1-1
4. Skotija 2-1-1
6. Vācija 2-0-2
7. Slovēnija 3-0-3


Foto: WCF/Janne Ojanpera

 

Latvijas junioru izlašu dalību pasaules čempionātā atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji