Ratiņkērlinga izlase Tallinā izcīna 3.vietu

Aizvadītajā nedēļas nogalē no 25. līdz 27.oktobrim Igaunijas galvaspilsētā Tallinā norisinājās Pasaules kērlinga tūres (PKT) ratiņkērlinga posms “WCT Tallinn Wheelchair International 2019”. Sešu komandu konkurencē Latvijas izlase izcīnīja 3.vietu.

Turnīrs tika organizēts trešo reizi, šogad startējot sešu valstu izlasēm no Igaunijas, Itālijas, Lietuvas, Latvijas, Somijas un Vācijas. Komandas aizvadīja apļa turnīra kārtu, pēc kuras četras komandas sacentās par medaļām.


Latvijas izlase turnīru uzsāka ar diviem zaudējumiem. Pirmajā spēlē ekstra endā somi nozaga divus punktus (11:9) un atņēma mūsu izlasei uzvaru, bet otrajā Vācija noturēja spēles vidū iegūto pārsvaru, noslēdzot to savā labā 8:5.

Trešajā cīņā mūsējie viegli tika galā ar Lietuvas komandu 6:1. Savukārt mačā pret itāļiem, spēles otrajā daļā nozogot divreiz pa trim punktiem, tika izcīnīta otra uzvara turnīrā ar 8:4.

Kā vienmēr sīvākā spēkošanās mums ir ar Igauniju. Tas atspoguļojās arī pēdējā pamatturnīra spēlē, kad viss izšķīrās ekstra endā. Tajā igauņi ar savu pēdējo akmeni izcīnīja punktu, kas sagādāja Latvijas izlasei trešo zaudējumu (6:7) šajās sacensībās.

Līdz ar to pēc apļa turnīra kārtas nācās samierināties ar cīņu par 3.vietu “WCT Tallinn Wheelchair International 2019” turnīrā. Šajā spēlē bija jātiekas ar lietuviešiem. Jau pirmajā endā mūsējie izcīnīja četrus punktus, bet ceturtajā trīs, kas pēc pus nospēlētas spēles deva pārsvaru 7:3. Spēles grožus mūsu komanda noturēja līdz beigām, izcīnot uzvaru ar 8:5 un 3.vietu turnīrā.

Spēlē par 1.vietu tikās Igaunijas un Vācijas izlases. Igauņi vāciešus jau vienreiz bija pārspējuši. Šoreiz liktenīgs Vācijai izrādījās piektais un sestais ends, kad viņu pretinieki izcīnīja piecus punktus, izvirzoties vadībā ar 7:4. Zaudēto vācieši vairs neatguva (5:7) un igauņi savās mājās izcīnīja “WCT Tallinn Wheelchair International 2019” titulu.

Nākamās sacensības Latvijas ratiņkērlinga izlase aizvadīs nākamā gada janvārī, kad viņi dosies uz turnīru Somijā.


Latvijas komandas sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Ojārs Briedis, Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, trenera asistents Dzintars Bērziņš.

Latvijas izlases spēļu rezultāti:
9:11 – Somija
5:8 – Vācija
6:1 – Lietuva
8:4 – Itālija
6:7 – Igaunija
8:5 – Lietuva /spēle par 3.vietu/


Izlases startu turnīrā atbalstīja Latvijas Paralimpiskā komiteja.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji