Pasaules kērlinga tūres posms Rīgā pulcēs astoņu dažādu valstu jaukto pāru komandas

Šajā nedēļas nogalē no 4. līdz 7.aprīlim Kērlinga hallē tika aizvadīts pirmais no šajā mēnesī rīkotajiem diviem pasaules kērlinga tūres jaukto pāru posmiem. “WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup I” startēs arī trīs komandas no Latvijas, tajā skaitā Latvijas izlase – Santa Blumberga/Ritvars Gulbis.
 

Tradicionāli aprīļa pirmajās divās nedēļas nogalēs Rīgā viesojās jaukto pāru komandas no visas pasaules, lai sacenstos “Latvian Mixed Doubles Curling Cup” turnīrā. Šogad "ISS World Mixed Doubles Curling Tour" sacensību kalendāra pirmajā no Latvijas posmiem piedalīsies pārstāvji no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Vācijas, Šveices, tālās Ķīnas un arī mūsu pašu komandas, turklāt dalībnieku vidū būs septiņas nacionālo valstu izlases, kuras gatavojas aprīļa otrajā pusē (20. – 27.04.) gaidāmajam pasaules jaukto pāru čempionātam Norvēģijā.

Uz turnīra titulu noteikti pretendēs pašreizējie pasaules kērlinga tūres ranga līderi Dženija Perē/Martins Rioss no Šveices, kuriem konkurenci sastādīs ranga 4.vieta – Anastasija Moskaļeva/Aleksandrs Jeremins no Krievijas, kā arī Igaunijas Marijas Tūrmanes/Harija Lilla (16.vieta) un Šveices Danielas Rupas/Kevina Vunderlina (18.vieta) komandas. Noteikti nevar aizmirst par Ķīnas komandām, kuras pēdējo gadu laikā ar vien biežās ielaužas turnīru labāko vidū. Bez tam arī trīs Latvijas komandas – Anete Zābere/Ansis Regža, Dace Zīle/Aivars Purmalis un šī brīža Latvijas jauktā pāra izlase S.Blumberga/R.Gulbis mēģinās neatdot šī gada turnīra titula godu kādai no ārzemju komandām.
 

Sacensību 16 komandas sadalītas četrās grupās pa četrām, kur aizvadīs apļa turnīra kārtu. Pēc tās katras grupas divas labākās komandas nodrošina vietu ceturtdaļfinālā, lai tālāk cīnītos par uzvaru turnīrā. Savukārt pārējās komandas izspēlēs spēles par 9. – 16.vietas sadalījumu.

Fināla spēle un spēle par 3.vietu notiks svētdien, 7.aprīlī plkst. 15:45. Visas spēles Kērlinga hallē Rīgā, Biķernieku ielā 121H var apmeklēt bez maksas.
 

Sacensības organizē Sporta klubs "OB" ar Kērlinga halles, Latvijas Kērlinga asociācijas, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu. Turnīra sadarbības partneri Live Riga, Venden, Isostar, RIJA VEF HOTEL.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji