Latvijas junioru čempionu titulu meitenēm iegūst JKK/Ieviņa, puišiem – KKR/Vonda

Kērlinga hallē Rīgā noslēdzies Latvijas čempionāts junioriem meiteņu un puišu konkurencē. Sacensības norisinājās no 29. līdz 31.martam, kurās otro gadu pēc kārtas dominēja puišu komanda KKR/Vonda, bet meitenēm jaunas čempiones – JKK/Ieviņa.

Kopumā čempionātā startēja četras meiteņu un piecas puišu komandas, kuras pirmajās divās dienās aizvadīja viena apļa spēles, bet pēdējā dienā finālspēles līdz divām uzvarām un cīņas par bronzas medaļām. Abas šīs sezonas Latvijas junioru izlases – JKK/Ieviņa un KKR/Vonda nospēlēja pamatturnīru bez zaudējumiem.
 

Meiteņu konkurencē otru vietu fināla kārtā noteica tikai papildrādītājs, jo visas trīs komandas bija iekrājušas pa vienai uzvarai. Šoreiz labāks tas izrādījās jaunizveidotajai komandai SK OB/Brakovska ar Zani Ilzi Brakovsku skipa pozīcijā. Abās finālspēlēs JKK/Ieviņas komandai izdevās veiksmīgs sākums, kas neatstāja pretiniecēm iespējas atspēlēties, spēlēm noslēdzoties sešos endos pie rezultāta 9:2 un 8:2.

Savukārt cīņa par bronzas medaļām aizsākās krietni vien spraigāk, kad pēc četriem endiem starp SK OB/Stabulnieces un VKK/Urbanovičas komandām uz tablo bija neizšķirts (2:2). Diemžēl piektais ends Ventspils kērlinga kluba komandai izrādījās liktenīgs, jo Elīzas Stabulnieces vadītā komanda nozaga piecus punktus, iegūstot pārsvaru ar 7:2. Mēģinājums sestajā endā atspēlēt zaudēto neizdevās, kas noveda pie vēl trīs punktu zaudējums 2:10. Septītajā endā starpība tika samazināta tikai par diviem punktiem 4:10 un pie šāda rezultāta spēle arī noslēdzās. Līdz ar to 3.vietu šogad izcīnīja SK OB/Stabulnieces komanda.
 

Puišu konkurencē pamatturnīru ar divām uzvarām iesāka SK OB/Bunča komanda, tomēr divi zaudējumi nākamajās spēlēs viņus nobīdīja uz 3.vietu. Viņiem cīņā par bronzas medaļām Latvijas čempionātā pretim stājās TKK/Zass komanda, kura spēja uzvarēt tikai TKK/Vilka komandu. Šo spēli pārliecinošāk uzsāka Roberta Reiņa Bunča vadītā komanda, pēc trim endiem iekrājot pārsvaru 6:0. Turpinājumā Kristapa Zasa komandai izdevās spēli līdzsvarot un pietuvoties rezultātā līdz -2, tomēr pretinieki pārsvaru noturēja un svinēja uzvaru ar 7:5, izcīnot 3.vietu 2019.gada Latvijas čempionātā junioriem un uzlabojot savu pagājušā gada par divām vietām.

Puišu finālā tā pat kā pērn tikās KKR/Vondas un VKK/Salmiņa komandas. Diemžēl slimības dēļ Kriša Vondas vadītajai komandai nevarēja palīdzēt Ričards Vonda, aizvadot spēles trijatā. Tomēr tas netraucēja pagājušā gada čempioniem sagādāt spraigu cīņu saviem konkurentiem uz titulu. Lai arī pirmajā finālspēlē Markusa Salmiņa komanda pēc pieciem endiem atradās vadībā ar 4:1, tad jau pēc septiņiem endiem viņi nonāca iedzinējos ar 4:6. Starpību neizdevās sadeldēt pēdējā endā, noslēdzot spēli pie šāda rezultāta. Otrajā cīņa iesākās tieši pretēji pirmajai, kad pēc pieciem endiem KKR/Vondas komanda atradās vadībā ar 5:1, bet šoreiz pretinieki nespēja zaudēto atgūt, piekāpjoties ar 3:5. Līdz ar to otro gadu pēc kārtas par Latvijas čempioniem puišu konkurencē kļuva KKR/Vondas komanda.
 

Tas nozīmē, ka JKK/Ieviņas un KKR/Vondas komandas nodrošināja tiesības kļūt par Latvijas izlasi 2019./2020.gada sezonā.

Izšķirošo spēļu rezultāti meitenēm:
9:2 JKK/Ieviņa – SK OB/Brakovska /1. finālspēle/
8:2 JKK/Ieviņa – SK OB/Brakovska /2. finālspēle/
10:4 SK OB/Stabulniece – VKK/Urbanoviča /spēle par 3.vietu/

Izšķirošo spēļu rezultāti puišiem:
6:4 KKR/Vonda – VKK/Salmiņš /1. finālspēle/
5:3 KKR/Vonda – VKK/Salmiņš /2. finālspēle/
7:5 SK OB/Buncis – TKK/Zass /spēle par 3.vietu/

Meiteņu komandu kopvērtējums:

  1. JKK/Ieviņa (skips – Rēzija Ieviņa)
  2. SK OB/Brakovska (skips – Zane Ilze Brakovska)
  3. SK OB/Stabulniece (skips – Elīza Stabulniece)
  4. VKK/Urbanoviča (skips – Inta Urbanoviča)

Puišu komandu kopvērtējums:

  1. KKR/Vonda (skips – Krišs Vonda)
  2. VKK/Salmiņš (skips – Markuss Salmiņš)
  3. SK OB/Buncis (skips – Roberts Reinis Buncis)
  4. TKK/Zass (skips – Kristaps Zass)
  5. TKK/Vilks (skips – Jānis Bremanis)

1.vieta – JKK/Ieviņa (Ērika Patrīcija Bitmete, Veronika Apse, Rēzija Ieviņa, Evelīna Barone, trenere Iveta Staša-Šaršūne)

2.vieta – SK OB/Brakovska (Agate Regža, Anna Lasmane, Zane Ilze Brakovska, Dārta Regža, treneris Arnis Veidemanis)

3.vieta – SK OB/Stabulniece (Betija Gulbe, Anna Frančeska Guste, Katrīna Gaidule, Elīza Stabulniece, trenere Evita Regža)

4.vieta – VKK/Urbanoviča (Helēna Reizniece, Nora Ziemele, Sonora Salmiņa, Inta Urbanoviča, Agate Kreicberga, trenere Dace Ābelīte)

1.vieta – KKR/Vonda (Deivids Jēkabsons, Reinis Jučers, Ričards Vonda, Krišs Vonda, treneris Ansis Regža)

2.vieta – VKK/Salmiņš (Mārtiņš Caune-Luste, Artūrs Beitāns, Matīss Cirvelis, Markuss Salmiņš, trenere Dace Ābelīte)

3.vieta – SK OB/Buncis (Renards Dzalbe, Aleksandrs Baranovskis, Roberts Reinis Buncis, Eduards Dzalbe, treneris Arnis Veidemanis)

4.vieta – TKK/Zass (Toms Sondors, Krišjānis Java, Eduards Seļiverstovs, Kristaps Zass, treneris Raimonds Vaivods)

 

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
KKR – Kērlinga klubs Rīga
SK OB – Sporta klubs „OB”
TKK – Talsu kērlinga klubs
VKK – Ventspils kērlinga klubs

Sacensības norisinājās ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji