Kanādā notiks šī gada pasaules čempionāts vīriešu kērlinga komandām

Pagājušajā nedēļas nogalē uzzinājām pasaules sieviešu kērlinga čempionu titula ieguvējas, bet nu ir pienācis laiks vīriešu komandām noskaidrot pasaules spēcīgāko. Laika posmā no 30.marta līdz 7.aprīlim Kanādas pilsētā Letbridžā tiks noskaidrots 60. pasaules titula ieguvējs.
 

Čempionāts jau otro gadu pēc kārtas pulcēs 13 pasaules stiprākās vīriešu kērlinga komandas, turklāt arī šogad dalībvalstis nav mainījušās.

Sacensību dalībnieces: ASV, Itālija, Japāna, Kanāda, Koreja, Krievija, Ķīna, Nīderlande, Norvēģija, Skotija, Šveice, Vācija, Zviedrija.

Kanāda čempionātā piedalās automātiski kā organizētājvalsts, savukārt ASV iekļuva pārspējot Brazīliju un Gajānu Amerikas zonas izcīņā. Septiņas Eiropas komandas (Itālija, Krievija, Norvēģija, Skotija, Šveice, Vācija, Zviedrija) kvalificējās pagājušā gada Eiropas čempionātā Igaunijā, bet Japānas un Ķīnas komandas nodrošināja sev vietu, ieņemot pirmās divas vietas Klusā okeāna – Āzijas reģiona čempionātā. Nīderlande un Koreja kā pēdējās nopelnīja sev dalību šajā čempionātā, piedaloties pirmo reizi organizētajā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Mājinieku komandai (skips – Kevins Koe) šis būs atbildīgs čempionāts, jo viņi startēs ne tikai savā valstī, bet arī Albertas provincē, kuru viņi pārstāv. Atminoties nesenā sieviešu čempionāta Kanādas izlases švako sniegumu un fanu negācijas, vīriešu komandai nāksies izturēt lielu spriedzi. Viņiem konkurenci sastādīs pašreizējie olimpiskie čempioni no ASV ar Džonu Šusteru priekšgalā, kā arī pagājušā gada titula ieguvēji un olimpiskie vicečempioni no Zviedrijas (skips – Niklas Edins).

Lielākai daļai valstu komandu šī būs jau otrā vai daudzkārtējā dalība pasaules čempionātā, tomēr to vidū ir arī debitanti. Kā viena no tām ir Japānas pārstāvētā komanda (skips – Juta Matsumura), kura uzvarēja un kvalificējās no Klusā okeāna – Āzijas reģiona čempionāta, bet otra ir Norvēģija, kuru šoreiz pārstāvēs Magnusa Ramsfjela komanda. Viņi februārī startēja pasaules junioru A divīzijas čempionātā, izcīnot 4.vietu.
 

Visas komandas aizvadīs viena apļa turnīru, katra izspēlējot 12 spēles. Kopvērtējuma sešas labākās turpinās cīņu par medaļām. Zināms, ka divas pirmās vietas automātiski iekļūs čempionāta pusfināla spēlēs, bet atlikušās divas vietas tiks noskaidrotas cīņās starp kopvērtējuma 3. – 6.vietu un 4. – 5.vietu. Spēle par bronzas medaļām un čempionu titulu norisināsies pēdējā sacensību dienā.

Spēļu tiešraides būs piejamas Pasaules kērlinga federācijas YouTube kontā.


Foto: WCF/Richard Gray

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji