Šosezon Skotija pirmo reizi pārspēj Latvijas kērlingistus

Šodien, 18.martā pasaules sieviešu kērlinga čempionātā Dānijas pilsētā Silkeborgā tika aizvadīta trešā sacensību diena. Latviju līdzīgā cīņā par pāris centimetriem un ar 6:5 pārspēja Ķīna, bet otrajā mačā Skotija ar 5:4.
 

Šīs dienas agrajā spēlē Latvijas sieviešu izlase tikās ar bez zaudējumiem spēlējošo Ķīnui. Uz šo spēli mūs atbalstīt bija ieradušies vietējās skolas skolēni, kuri bija iemācījušies arī ko vairāk par mūsu valsi. Spēli uzsākām ar pēdējā akmens tiesībām, ko lieliski izmantojām otrajā endā, gūstot divus punktus (2:0). Turpinājumā līdz pārtraukumam cīņa izvērtās ļoti līdzvērtīga, bet pēc pārtraukuma sestajā endā kļūdas mūsu izlases izpildījumā dod iespēju ķīnietēm izcīnīt trīs punktus (5:3). Nākamajā pretinieces piespiež mūs paņemt tikai vienu, bet astotajā viņas nokļūdās pēdējā metienā, kas dod iespēju Latvijas izlasei panākt neizšķirtu 5:5. Pēc “nonullēta” devītā enda izdodas veiksmīgi nospēlēt 10. endu līdz pat pēdējam izpildītajam metienam, tomēr Ķīnas pēdējais akmens paliek par nelielu tiesu labāks, kas ļauj viņām izcīnīt vienu punktu un uzvaru ar 6:5.

Latvijas izlase spēlētājas Ievas Krustas komentārs pēc spēles ar Ķīnu:
"No rīta bija smaga pašsajūta, vismaz man. Agrs rīts, jo vakardien vakarā bija vēlā spēle. Ļoti līdzīga cīņa – punkts punktā. Kopumā prieks par spēli, bet rūgtums par to centimetru zaudējumu, jo tik tuva spēle nekad nebija bijusi ar Ķīnas komandu."


Vakara maču pretiniece Skotija uzsāka ar diviem punktiem pirmajā endā. Otrajā mūsu izlasei bija doma “nonullēt”, bet tā vietā tika paņemts punkts. Pēc tam skotietes “nonullē” trīs endus pēc kārtas, lai iegūtu vairāk par punktu, tomēr mūsu izlasei izdodas, pateicoties pretinieku skipa kļūdām, nozagt divos endos pēc kārtas pa punktam, panākot 3:2. Savukārt astotajā endā piespiežam Skotiju mest pēdējo akmeni pret diviem savējiem, kas viņām ļauj panākt tikai neizšķirtu 3:3. Nākamajā endā mums neizdodas paņemt divus punktus un pirms pēdējā enda atrodamies tikai viena punkta vadībā ar 4:3. Diemžēl 10. endā neizdodas dubultais “take-out” metiens, kas ļauj skotietēm veikt pēdējo metienu uz māju, lai izcīnītu uzvaru ar 5:4.

Latvijas izlases trenera Kārļa Smilgas komentārs pēc spēles ar Skotiju:
“Bija visas iespējas. Iespējams beigas varēja nospēlēt mazliet pragmatiskāk, jo tika spēlēts pārāk drosmīgi. Kopumā visa spēle tika kontrolēta. Tāds diemžēl ir kērlings – nesanāk viens metiens un var zaudēt spēli, sanāk – Tu esi karalis.”

Komandas spēlētājas pēc spēles bija gana satriektas, bet varam priecāties, ka tik un tā šosezon Latvija ir uzvarējusi Skotiju vairāk, kā Skotija mūs. Šajā čempionātā bez uzvarām vēl ir Dānija un Somija, bet kopvērtējuma augšgalā ar piecām uzvarām piecās spēlēs atrodas Ķīna.


Rīt, 19.martā izlase plkst. 15:00 tiksies ar mājinieci Dāniju, kura vēl ir pirmās uzvaras meklējumos, bet uzreiz pēc tam plkst. 20:00 pretiniekos Šveice, kurai divas uzvaras četrās spēlēs.
 

Latvijas izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne, Santa Blumberga, Ieva Krusta, Evelīna Barone, Tīna Siliņa, treneris Kārlis Smilga, trenera asistents Roberts Krusts.

Latvijas sieviešu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
Z 5:10 – Vācija
Z 5:8 – Zviedrija
Z 7:8 – Kanāda /spēle pieejama atkārtojumā/
Z 5:6 – Ķīna
Z 4:5 – Skotija
19.03. 15:00 – Dānija
19.03. 20:00 – Šveice
20.03. 15:00 – ASV /tiešraide/
21.03. 10:00 – Japāna /tiešraide/
21.03. 15:00 – Somija
22.03. 10:00 – Koreja
22.03. 15:00 – Krievija

/U – uzvara, Z – zaudējums/

 

Pilna pēcspēles intervija (Ķīna):

 


Foto: WCF/Richard Gray

Latvijas sieviešu izlase pasaules čempionātā startēs ar Jelgavas domes, Jelgavas Sporta servisa centra, Izglītības un zinātnes ministrijas, Komandas sporta spēļu asociācijas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji