Olimpiskie čempioni uzvar kērlinga pasaules kausa otrajā posmā

Pagājušajā nedēļas nogalē noslēdzās otrais jaunā Kērlinga pasaules kausa posms. No 5. līdz 9.decembrim sieviešu, vīriešu un jaukto pāru kērlinga komandas sacentās Omahā, ASV, kur jaukto pāru disciplīnā pārāka bija Norvēģija, sieviešu konkurencē Japāna, bet vīriešiem triumfēja mājinieki – Phjončhanas olimpiskie čempioni.
 

Šoreiz atšķirībā no pirmā posma, kur visās disciplīnās dominēja Kanāda, neviena šīs valsts komanda neiekļuva finālā. Sieviešu konkurencē, tā pat kā pārējās, astoņu komandu starpā tika aizvadītas divu apļu spēles, pēc kurām Japāna un Koreja kā abu grupu līderes nokļuva šī posma finālā. Ja spēles sākumā dominēja korejietes ar Mindži Kimu skipa lomā, otrajā endā gūstot četrus punktus, bet pēc piektā enda atrodoties vadībā ar 6:3. Tad spēles beigu daļu veiksmīgāk nospēlēja Satsuki Fudžisavas vadītā Japānas komanda, izcīnot uzvaru ar 7:6.

Vīriešu konkurencē pēc pamatturnīra kā grupu līderes finālam kvalificējās titulētā Zviedrijas komanda ar Niklasu Edinu priekšgalā un Phjončhanas olimpisko spēļu čempiona Džona Šustera vadītā ASV komanda, atkārtojot olimpisko spēļu finālu. Zviedrijas komandai ar savu pēdējo akmeni punktu izdevās iegūt tikai piektajā endā, līdz tam viņu pretiniekiem otrajā endā izdevāss nozagt vienu (1:1). Turpinājumā zviedri nespēj ieķerties spēlē, lai to uzvarētu, līdz ar to mājinieki ar 3:1 izcīna uzvaru Kērlinga pasaules kausa otrajā posmā.

Jaukto pāru disciplīnas finālā tikās Phjončhanas olimpisko spēļu vicečempioni Dženija Pereta/Martins Rioss no Šveices ar šo pašu spēļu bronzas medaļniekiem no Norvēģijas Kristīnu Skaslienu/Magnusu Nedrogotenu. Pirmais ends norvēģiem bija kā auksta duša, kad pretiniekiem izdevās iegūt četrus punktus. Tomēr viņi nepadevās un turpinājumā pēc otrā enda spēja nozagt četrus punktus, kas viņus izvirzīja vadībā ar 6:4. Turklāt septītajā endā Norvēģijas iegūtie četri punkti lika šveiciešiem samierināties ar zaudējumu 5:10.

Nākamais posms norisināsies Jenšēpingā, Zviedrijā no 30.janvāra līdz 3.februārim.


Spēles atkārtojumā pieejamas Pasaules kērlinga federācijas Youtube kontā.

Finālspēļu rezultāti:
7:6 Japāna:Koreja – sieviešu komandu fināls
3:1 ASV:Zviedrija – vīriešu komandu fināls
10:5 Norvēģija:Šveice – jaukto pāru fināls

Kopvērtējums pēc otrā posma:

Sievietes

Punkti

Vīrieši

Punkti

Jauktie pāri

Punkti

Kanāda

37

ASV

32

Šveice

34

Japāna

34

Norvēģija

29

ASV

34

Zviedrija

29

Zviedrija

28

Kanāda

32

Koreja

20

Kanāda

28

Norvēģija

31

Skotija

18

Skotija

21

Krievija

13

Krievija

15

Šveice

15

Koreja

12

ASV

15

Ķīna

15

Ķīna

10

Ķīna

6

Japāna

6

Zviedrija

8

Foto: WCF / Céline Stucki

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji