Latvijas ratiņkērlinga izlase PČ pirmajā spēlē pieveic Japānu

Pasaules ratiņkērlinga čempionāts B divīzijā Lohjā, Somijā aizsākās jau vakar, 9.novembrī. Latvijas izlases savu pirmo spēli aizvadīja šodien, 10.novembrī pret Japānu. Spraigā cīņā ekstra endā pie uzvaras ar 10:8 tika mūsu izlase.

Pasaules čempionātu vakar ar uzvarām A grupā uzsāka Čehijas, Slovākijas un Slovēnijas izlases. Savukārt šīs dienas pirmajā kārtā uz ledus devās B grupas komandas, to starpā arī Latvijas ratiņkērlinga izlase. Viņi tikās ar vienīgo Āzijas pārstāvi šajās sacensībās – Japānu.
 

Japāna spēli uzsāka ar pēdējā akmens tiesībām, ko nespēja realizēt, dodot iespēju Latvijai nozagt punktu. Toties nākamajā endā Japāna ar savu pēdējo akmeni gūst trīs punktus, kas ļauj izvirzīties vadībā ar 3:1. Šo trīs zaudētos punktus mūsu izlase atgūst jau trešajā endā, panākot 4:3 savā labā. Pēc piektā enda uz tablo neizšķirts 5:5. Šo saspringto spēli salauž Latvijas izlases nozagtie trīs punkti sestajā endā (8:5), tomēr pārsvaru neizdodas noturēt un, noslēdzoties astotajam endam, rezultāts atkal ir neizšķirts 8:8. Līdz ar to spēle ievirzās ekstra endā, kurā pēdējā akmens tiesības mūsu komandai. Tas tiek veiksmīgi izmantots un iegūtie divi punkti atnes uzvaru ar 10:8.

Izlases trenera Arņa Veidemaņa komentārs par aizvadītos spēli pret Japānu:
“Ļoti nervoza spēle, jo ledus krasi atšķīrās no vakardienas iesildīšanās. Jūtami siltāks ledus ar lielāku kritumu, kas spēles sākumā sagādāja problēmas nolikt slotu akmeņu izsišanai. Labi ka izdevās spēles otrā daļa. Ļoti grūta pirmā uzvara!”

Mūsu grupā norisinājās vēl divas spēles, kur Lietuvas izlase ar 8:4 pārspēja Dāniju, bet Zviedrija tā arī nedeva iespēju Polijai iegūt punktus, sagraujot to ar 12:0.

Latvijas ratiņkērlinga izlasei čempionāts iesākts veiksmīgi. Tā turpinājumā rīt, 11.novembrī viņiem pretim stāsies Dānija plkst. 14:00 pēc Latvijas laika.
 

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, treneris – Arnis Veidemanis, fizioterapeite – Signe Rinkule.

Latvijas ratiņkērlinga izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
U 10:8 – Japāna
11.11. 14:00 – Dānija
12.11. 09:30 – Zviedrija
12.11. 18:30 – Lietuva
13.11. 14:00 – Somija
14.11. 09:30 – Polija

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Latvijas ratiņkērlinga izlase pasaules čempionātā startē ar Latvijas Paralimpiskā komitejas, Valmieras pilsētas pašvaldības, Stopiņu novada pašvaldības un Latvijas Kērlinga asociācija atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji