Bādenes turnīrā dominē T.Ulsruda komanda

Pasaules kērlinga tūres (WCT) Eiropas posms, kas norisinājās no 24. līdz 26.augustam Bādenē, Šveicē, noslēdzies ar Norvēģijas kvarteta uzvaru. Kopumā 20 Eiropas labākās vīriešu komandas cīnījās par 14. “Baden Masters” turnīra čempiona titulu.

Kā jau bija gaidāms, tad šo sacensību galvenie favorīti parādīja teicamus rezultātus grupu turnīra kārtā. Gan Niklasa Edina (Zviedrija), gan Tomasa Ulsruda (Norvēģija), gan Pītera Dekrūza (Šveice) vadītās komandas bez zaudējumiem spēja iekļūt ceturtdaļfinālā. Tur viņiem pievienojās Klaudiusa Harša (Vācija), Janeka Švallera un Jana Hesa komandas no Šveices, kā arī Štefana Valštada (Norvēģija) un Brūsa Mauta (Skotija) vadītās komandas.

Līdz pusfinālam tika abas Norvēģijas komandas, kuru duelī ar 5:3 pārāka izrādījās pieredzējusī Tomasa Ulsruda komanda. Savukārt otrā pusfināla cīņā nonāca Niklasa Edina un Pītera Dekrūza komandas. Arī šis mačs izvērtās ļoti līdzīgs, bet pārākums sestajā endā ļāva Niklasa Edina komandai izvirzīties vadībā un noturēt pārsvaru līdz spēles beigām (7:5).

Līdz ar to, tā pat kā gadu iepriekš, arī šogad “Baden Masters” fināls norisinājās starp Tomasa Ulsruda un Niklasa Edina komandām. Abas komandas pirms šīs spēles savstarpēji bija tikušās 59 reizes, kurās uzvarēto spēļu attiecība ir labāka zviedriem 33:26.

Finālspēles pirmajā endā T.Ulsruda komanda ar hammeru izcīna divus punktus (2:0), kurus nākamajā endā papildina ar vienu nozagtu (3:0). N.Edina komandai neizdodas šajā spēlē ieķerties un atspēlēties, jo endos ar pēdējā akmens tiesībām viņiem izdodas iegūt tikai pa punktam. Līdz ar to spēle noslēdzas pie 5:2 T.Ulsruda komandas labā un pēc trīs gadu pārtraukuma “Baden Masters” čempionu titulu atkal izcīna šī Norvēģijas komanda, uzvarot visās spēlēs.

Astoņas “Baden Masters” spēles atkārtojumā ar komentāriem angļu valodā iespējams noskatīties pasaules kērlinga tūres (WCT) YouTube kanālā, savukārt šī turnīra fināla spēle ar komentāriem latviešu valodā drīzumā būs pieejama Latvijas nacionālā kanāla Sportacentrs TV skatītājiem.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji