Pasaules senioru kērlinga čempionātā Latvijas sieviešu izlase izcīna uzvaru
Šodien, 24.aprīlī pasaules senioru kērlinga čempionātā Zviedrijā, Ezterzundā spēli aizvadīja tikai Latvijas sieviešu senioru izlase. Viņas sešu endu spēlē viegli tika galā ar Jaunzēlandi – 10:1.
 
Kamēr Latvijas senioru vīriešu izlasei brīvdiena, senioru sieviešu izlase pēcpusdienā devās uz ledus, lai sacenstos ar pārstāvēm no dienvidu puslodes – Jaunzēlandi.
 
Latvijas senioru sieviešu izlase nopelnīja sev pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, kas tika rezultatīvi izmantotas, iegūstot divus punktus. Nākamajā endā Jaunzēlandei pēdējā akmens tiesības sagādāja problēmas, jo neizdevās gūt punktus, līdz ar to Latvija nozog trīs (5:0). Turpinājumā līdz pārtraukumam Latvijas izlase nekādi neļauj Jaunzēlandei atklāt rezultātu (8:0). Arī pēc pārtraukuma scenārijs nemainās. Latvijas izlase vēl nozog divus punktus piektajā endā (10:0), kas nozīmēja, ka spēle visticamāk noslēgsies sešos endos. Sestajā pretinieces atklāj rezultātu ar vienu punktu un paspiež rokas, atzīstot Latvijas izlases pārākumu ar 10:1.
 
Pēc šīs spēļu kārtas Latvijas izlase ar trim uzvarām un diviem zaudējumiem dala trešo vietu grupā kopā ar Angliju un Somiju. Vienīgā nepārspētā izlases šajā grupā ir Šveice, kura sagādāja Skotijai pirmo zaudējumu, nobīdot to uz otro vietu.
 
Rītdien, 25.aprīlī abas izlases turpinās cīņas savās grupās. No rīta plkst. 09:00 Latvijas senioru sieviešu kērlinga izlase sacentīsies ar Šveici. Savukārt senioru vīriešu izlasei divas spēles. Pirmā plkst. 13:00 pret Krieviju, bet vakara spēlē plkst. 21:00 viņiem pretim stāsies ASV izlase.
 
Latvijas sieviešu senioru izlase: Maija Prozoroviča, Dace Regža, Dace Zīle, Elēna Kāpostiņa (skips), treneris Ansis Regža
Latvijas vīriešu senioru izlase: Modris Vītoliņš, Aivars Purmalis, Jānis Rēdlihs, Ansis Regža (skips), trenere Dace Regža
 
Senioru sieviešu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
U 6:4 Latvija – Itālija
Z 5:7 Latvija – Skotija
U 5:4 Latvija – Somija
Z 5:6 Latvija – Anglija
U 10:1 Latvija – Jaunzēlande
25.04. 09:00 Latvija – Šveice
26.04. 09:00 Latvija – Īrija
 
Senioru vīriešu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
U 13:2 Latvija – Horvātija
Z 3:4 Latvija – Īrija
U 8:6 Latvija – Somija
25.04. 13:00 Latvija – Krievija
25.04. 21:00 Latvija – ASV
26.04. 21:00 Latvija – Norvēģija
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 

Foto: WCF / Tom Rowland

 
 
Latvijas izlašu startu pasaules čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, Latvijas Kērlinga asociācija.
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji