Senioru pasaules kērlinga čempionātā Zviedrijā piedalīsies Latvijas sieviešu un vīriešu izlases
Latvijas kērlingam tuvākās astoņas dienas būs aizraujošas. Vienlaicīgi ar pasaules jaukto pāru kērlinga čempionātu Esterzundā, Zviedrijā no 21. Līdz 28.aprīlim norisināsies arī pasaules čempionāts senioriem. Tajā dalībnieku vidū arī Latvijas sieviešu un vīriešu senioru izlases.
 
Pirmais senioru kērlinga čempionāts tika izspēlēts 2002.gadā Bismarkā, ASV. Kopš tās reizes tas noticis katru gadu. Šogad, piedaloties 16 sieviešu un 28 vīriešu komandām, tiks noskaidrots 17. čempions katrā konkurencē.
 
Sieviešu senioru izlases:
A grupa: ASV, Austrālija, Japāna, Kanāda,  Krievija, Lietuva, Polija un Zviedrija.
B grupa: Anglija, Itālija, Īrija, Jaunzēlande, Latvija, Skotija, Somija un Šveice.
 
Vīriešu senioru izlases:
A grupa: Austrālija, Čehija, Itālija, Nīderlande, Skotija, Slovēnija un Zviedrija.
B grupa: Anglija, Beļģija, Francija, Kanāda, Šveice un Turcija, Vācija.
C grupa: ASV, Horvātija, Īrija, Krievija, Latvija, Norvēģija un Somija.
D grupa: Dānija, Honkonga, Izraēla, Japāna, Jaunzēlande, Polija un Velsa.
 
Komandas katrā konkurencē vispirms aizvadīs apļa turnīra kārtu savā grupā. Pēc tās sieviešu konkurencē abu grupu uzvarētājas nokļūst pusfinālā, bet otrās un trešās vietas ieguvējas sacentīsies par atlikušajām vietām pusfinālā. Savukārt vīriešu konkurencē grupu uzvarētāji nonāks pa taisno ceturtdaļfinālā, bet otrās un trešās vietas noskaidros atlikušās četras ceturtdaļfināla dalībnieces.
 
Latvijas senioru sieviešu izlase, tā pat kā vīriešu, pagājušā gada pasaules čempionātā, kas norisinājās Kanādā, nepiedalījās.
 
Salīdzinājumā ar aizpagājušā pasaules čempionāta sieviešu senioru izlases sastāvu, šogad ir nelielas izmaiņas, jo komandai pievienojusies Dace Zīle. „Viņa noteikti ir pastiprinājusi komandas sastāvu, līdz ar to uzdevums ir iekļūt play-off kārtā,” norāda izlases skips Elēna Kāpostiņa.
 
Viņa piebilst: „Komandas pirmajā čempionātā Kārlstadē, Zviedrijā (2016.gads – aut.piez.) bijām jauna komanda, kura nebija kopā spēlējusi. Līdz ar to dažās spēlēs pietrūka pavisam nedaudz, lai uzvarētu un tiktu play-off kārtā.”
 
Tā pat Elēna Kāpostiņa uzsvēra, ka šogad daudzām valstīm ir citas komandas. Bez tam senioru kērlings paliek aizvien sportiskāks, jo pamazām ienāk iepriekšējo gadu čempiones, piemēram, šogad Zviedriju pārstāvēs Anete Norberga (divkārtējā olimpisko spēļu, trīskārtējā pasaules un septiņkārtējā Eiropas čempione – aut.piez.), kas komentārus neprasa. Šajā čempionātā ir ieviests laika limits, kas iepriekšējos gadus nebija, kā arī komandai ir dota iespēja lūgt trenera padomu vienreiz spēles laikā un papildus extra endā.
 
„Viena no spēlētājām – Maija Prozoroviča, pirms nepilniem diviem mēnešiem lauza roku un tikai pirms divām nedēļām ir noņemts ģipsis. Tomēr tas netraucēja viņai atgriezties komandā un uz ledus. Tā kā esam uz pozitīvas nots un labā sportiskā formā,”  tā par negaidīto notikumu, kas tomēr nav izsitis izlasi no līdzsvara, pastāstīja Elēna Kāpostiņa.
 
Latvijas senioru vīriešu izlases skips Ansis Regža dosies savā trešajā pasaules senioru čempionātā. Atšķirībā no iepriekšējiem diviem komandas sastāvā palikuši divi spēlētāji.
 
„Paldies Jānim Rēdliham un Modrim Vītoliņam par pievienošanos komandai. Apzinos, ka sasniegumi vai “mērķu nospraušana” ir proporcionāli atkarīga no ieguldītā darba. Tāpēc personīgi uzskatu, ka mums būs jābūt priecīgiem par katru labi aizvadītu spēli,” tā izmaiņas komandā komentē izlases skips Ansis Regža.
 
Vaicāts par grupas pretiniekiem, Ansis Regža norāda: „Vispirms mūsu grupā vēlos izcelt pasaules eksčempionus un pagājušā gada bronzas medaļu ieguvējus Īrijas izlasi, kura ir ar milzīgu pieredzi un spēlē gandrīz nemainīgā sastāvā jau ilgus gadus.  Otrs „smagsvars” mūsu grupā ir ASV izlase, kura arī ir bijusi pasaules čempione un medaļniece. Savukārt Norvēģijas izlasi vadīs ļoti pieredzējis skips F.Davangers, kuram kabatā ir olimpiskais zelts un pasaules čempionātu medaļas. Somijas senioru čempionātā, kurā piedalījās 17 komandas, uzvarēja komanda ar pasaules čempionātu medaļnieku J.Usipavalniemi priekšgalā. Tā kā šī komanda startēs pasaules senioru čempionātā, tā mums būs ļoti spēcīgs pretinieks.”
 
„Visbiežāk ir spēlēts pret Krievijas izlasi. Pēdējo reizi Rīgā redzētais liecina, ka viņi gatavojas ļoti plānveidīgi un mērķtiecīgi. Komandai līdzi bija atbraucis treneris/konsultants, kurš filmēja un analizēja mūsu spēli. Vienīgi par Horvātijas izlasi nav nekādas informācijas.”
 
Beigās Ansis Regža piebilst: „Turiet īkšķus un domājiet labas domas!” Tas noteikti viņiem noderēs visu čempionāta laiku.
 
Pagājušajā gadā Kanādā, sieviešu konkurencē uzvarēja mājinieku komanda, otrajā vietā atstājot Šveici, bet bronzas medaļas aizceļoja uz Skotiju. Savukārt vīriešu konkurencē spēcīgākā izrādījās Zviedrija, liekot mājinieku komandai kapitulēt finālspēlē, bet trešo vietu izcīnīja Īrija.
 
Latvijas sieviešu senioru izlase: Maija Prozoroviča, Dace Regža, Dace Zīle, Elēna Kāpostiņa (skips), treneris Ansis Regža
Latvijas vīriešu senioru izlase: Modris Vītoliņš, Aivars Purmalis, Jānis Rēdlihs, Ansis Regža (skips), trenere Dace Regža
 
Senioru sieviešu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
21.04. 17:30 Latvija – Itālija
22.04. 17:00 Latvija – Skotija
23.04. 09:00 Latvija – Somija
23.04. 21:00 Latvija – Anglija
24.04. 17:00 Latvija – Jaunzēlande
25.04. 09:00 Latvija – Šveice
26.04. 09:00 Latvija – Īrija
 
Senioru vīriešu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
21.04. 13:00 Latvija – Horvātija
22.04. 09:00 Latvija – Īrija
23.04. 21:00 Latvija – Somija
25.04. 13:00 Latvija – Krievija
25.04. 21:00 Latvija – ASV
26.04. 21:00 Latvija – Norvēģija
 
 
 
Latvijas izlašu startu pasaules čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, Latvijas Kērlinga asociācija.
 
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji