Santa Blumberga un Ritvars Gulbis pārstāvēs Latviju PČ jauktajiem pāriem
Kērlinga hallē no 22. līdz 25.februārim norisinājās pasaules kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīrs jauktajiem pāriem. Četru komandu konkurencē uzvaru un iespēju doties uz pasaules čempionātu izcīnīja VKK – S.Blumbergas/R.Gulbja komanda.
 
Sacensībās piedalījās četras labākās komandas pēc Latvijas čempionātā iegūtajiem rezultātiem. Pēc kvalifikācijas pamatturnīra, kurā startēja VKK – S.Blumberga/R.Gulbis, KKR – I.Linde/A.Veidemanis, SK OB – D.Regža/A.Regža un KKR – S.Jeske/R.Jeske, divas labākās iekļuva fināla kārtā. Tajā līdz divām uzvarām cīnījās Latvijas čempioni VKK – S.Blumberga/R.Gulbis ar SK OB – D.Regžas/A.Regžas komandu.
 
Pirmo finālspēli labāk uzsāka Ventspils kluba pārstāvji, kas pirmajā endā ar pēdējā akmens tiesībām paņēma divus punktus, bet nākamajos divos endos spēja nozagta pa punktam, panākot 4:0 savā labā. Ceturtajā endā viņu pretiniekiem spēle padevās jau labāk, kas rezultējās ar to, ka D.Regžas/A.Regžas komanda samazināja rezultāta starpību līdz -1 (3:4). Trīs punktus viņi ieguva arī septītajā endā, izlīdzinot spēli 6:6. Viss izšķīrās pēdējā endā, kurā, iegūstot vienu punktu, VKK – S.Blumberga/R.Gulbis izcīnīja uzvaru ar 7:6.
 
Otrajā spēlē izšķīrās vai finālsērija turpināsies, vai arī uzvarētājs noskaidrosies jau divās spēlēs. Tāpat kā pirmo, tā arī otro spēli sekmīgāk iesāka S.Blumbergas/R.Gulbja komanda, kurai izdevās nozagt pirmajos divos endos pa vienam punktam katrā. Pārsvars nebija liels un to D.Regžas/A.Regžas komandai izdevās atspēlēt jau trešajā endā, bet ceturtajā, nozogot punktu, izvirzīties vadībā ar 3:2. Saspringta spēle bija arī turpinājumā, kad komandas apmainījās tikai viena punkta guvumā katrā endā. Tomēr, pateicoties S.Blumbergas/R.Gulbja komandas sestajā endā nozagtam vienam punktam, rezultāts uz tablo strādāja viņiem par labu līdz pat spēles beigām. Pēc astotā enda 5:4 nozīmēja, ka otro uzvaru fināla kārtā izcīnīja Ventspils kluba pārstāvji, vienlaikus arī izcīnot tiesības pārstāvēt Latviju pasaules kērlinga čempionātā jauktajiem pāriem, kas no 21. līdz 28.aprīlim norisināsies Zviedrijas pilsētā Esterzundā.
 
Uzvarētāju komandas pārstāve Santa Blumberga atzina, ka finālspēles bijušas ļoti līdzīgas, piebilstot: „Tās mums kalpos kā lieliska ceļamaize sagatavošanās posmā, jo vēl gana daudz darba jāiegulda, lai pasaules čempionātā varētu godam aizstāvēt Latvijas vārdu. Milzīgs prieks atkal tikt pie iespējas spēlēt pasaules čempionātā, bet šoreiz jau būs savādāk. Zinām uz ko braucam un kādā līmenī jāspēlē, lai varētu pacīnīties par kaut ko vairāk. Esam pozitīvi un turpināsim strādāt. Sakām lielu paldies visiem kas atbalstīja, it īpaši Ventspils kērlinga klubam!”
 
Komanda visu šo laiku gatavojās bez trenera palīdzības, bet tagad šis jautājums ir aktualizējies. Kā Santa Blumberga komentēja: „Braukt uz pasaules čempionātu bez trenera būtu muļķīgi, jo vajag arī skatu no malas.” Līdz ar to komandai trenera atrašana būs viens no uzdevumiem, kas jāizpilda.
 
Visas pasaules čempionāta Latvijas kvalifikācijas spēles jauktajiem pāriem norisinājās Kērlinga hallē Rīgā, Biķernieku ielā 121H.
 
Finālspēļu rezultāti:
S.Blumberga/R.Gulbis – D.Regža/A.Regža 7:6
S.Blumberga/R.Gulbis – D.Regža/A.Regža 5:4
 
 
Kērlinga klubu atšifrējums:
KKR – Kērlinga klubs Rīga
SK OB – Sporta klubs „OB”
VKK – Ventspils kērlinga klubs
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji