Latvijas junioru izlasēm neveiksmīga diena pasaules kērlinga čempionātā
Pēc diviem zaudējumiem iepriekšējās spēlēs, Latvijas puišu izlase arī šodien nespēja atrast savu spēli, piekāpjoties Anglijas izlasei Pasaules junioru kērlinga čempionāta B divīzijā. Savukārt meiteņu izlasei uzvaras sēriju apturēja Polija.
 
Latvijas junioru puišu izlasei šī spēle bija jāuzvar, lai pakāptos uz grupas kopvērtējuma augšgalu. Pirmajā endā iegūtās pēdējā akmens tiesības deva iespēju spēli uzsākt ar punktu guvumu. Diemžēl šo iespēju viņi neizmantoja līdz pat pārtraukumam, jo angļiem izdevās trīs endos pēc kārtas nozagt pa punktam. Beidzot piektajā endā Latvijas izlasei izdodas atklāt rezultātu, tiesa gan ar vienu punktu, panākot 1:3. Starpība rezultātā nav liela, līdz ar to cerība to atspēlēt bija, tomēr jau sestajā endā Anglijas izlase tās samazināja, palielinot rezultātu līdz 5:1 savā labā. Nākamajā endā mūsu puiši savu sniegumu metienos uzlabo, kas palīdz viņiem ieķerties spēlē, samazinot rezultāta starpību līdz -2. Astotajā endā juniori parādīja pacietīgu spēli. Pāris pretinieku kļūdas radīja iespējas spēlē panākt neizšķirtu vai pat Anglijas skipa pēdējā metiena kļūdas gadījumā izraut uzvaru. Lai gan angļi mums vienu punktu astotajā endā atļāva paņemt, tomēr tas bija par maz, lai uzvarētu. Spēle noslēdzās pie rezultāta 4:5, zaudējot trešo spēli pēc kārtas, bet, pateicoties labiem LSD metieniem, cerības uz ceturtdaļfinālu vēl ir.
 
Latvijas meiteņu izlase Spēli pret Poliju uzsāka pārliecinoši. Lai gan pirmajā endā ar pēdējā akmens tiesībām paņemts tikai viens punkts, tad nākamajos divos viņām izdodas kopumā nozagt trīs, kas dod pārliecinošu vadību ar 4:0. Pirms pārtraukuma polietēm izdodas rezultātu samazināt līdz -2. Piektajā endā bija iespējas paņemt pat piecus punktus, tomēr pēdējais Latvijas komandas skipa metiens neizsit Polijas akmeni, kas dod tikai vienu punktu un rezultātu 5:2. Turpinājumā vairs tik labi latvietēm spēle nevedās. Uz kļūdu rēķina arī rezultāts paliek ar katru endu nelabvēlīgāks, līdz astotajā endā polietes to izlīdzina 5:5 un panāk ekstra endu. Tajā mūsu komandai pēdējā akmens tiesības un visas iespējas izcīnīts piekto uzvaru, tomēr Polijas izlase nepiekāpjas un nozog vēl vienu punktu, kas atnes pirmo zaudējumu ar 5:6 Latvijas junioru meiteņu komandai.
 
Latvijas junioru puišu izlase spēle pret Angliju pieejama atkārtojumā.
 
Pasaules junioru kērlinga čempionāts B divīzijā norisinās no 3. līdz 10.janvārim Somijas pilsētā Lohjā.
 
Latvijas junioru meiteņu izlase sastāvs: Madara Bremane (skips), Helma Gerda Bidiņa (viceskips), Evelīna Barone, Zane Ilze Brakovska, Megija Anna Graumane (rezerviste), treneris Andris Bremanis.
 
Latvijas junioru puišu izlases sastāvs: Kristaps Vilks (skips), Anrijs Mikuss Briežkalns (viceskips), Jānis Bremanis, Markuss Salmiņš, Matīss Cirvelis (rezervists), treneris Raimonds Vaivods.
 
Latvijas junioru meiteņu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 6:3 – Somija
U 9:2 – Slovēnija
U 8:3 – Igaunija – spēle pieejama atkārtojumā
U 6:2 – Spānija
Z 5:6 – Polija
08.01. 16:00 – Turcija
 
Latvijas junioru puišu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 5:4 – Krievija
U 9:5 – Austrija
Z 2:5 – Slovākija
Z 4:9 – Ķīna
Z 4:5 – Anglija – spēle pieejama atkārtojumā
08.01. 08:00 – Čehija
09.01. 09:00 – Honkonga
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
Kopvērtējums meiteņu komandām B grupa
Vieta
Valsts
Spēles
Uzvaras
Zaudējumi
1.
Turcija
4
4
0
2.
Latvija
5
4
1
3.
Igaunija
5
3
2
4.
Somija
4
2
2
5.
Polija
5
2
3
6.
Slovēnija
6
2
4
7.
Spānija
5
0
5
 
Kopvērtējums puišu komandām C grupa
Vieta
Valsts
Spēles
Uzvaras
Zaudējumi
1.
Ķīna*
6
6
0
2.
Krievija
4
3
1
3.
Čehija
5
3
2
4.
Slovākija
6
3
3
5.
Honkonga
4
2
2
6.
Latvija
5
2
3
7.
Anglija
6
2
4
8.
Austrija
6
0
6
*Kvalificējusies nākamajai kārtai
 
 
Latvijas junioru meiteņu izlase pasaules čempionātā startēs ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas un Talsu novada pašvaldības finansiālu atbalstu.
Latvijas junioru puišu izlase pasaules čempionātā startēs ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas, Ventspils domes, Talsu novada pašvaldības un Ķekavas novada pašvaldības finansiālu atbalstu.
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji