Latvijas juniori uzsāks dalību pasaules kērlinga čempionāta B divīzijā
Jaunā gada pirmā nedēļa vēl nav pusē, kad jau rīt, 3.janvārī Latvijas jaunie kērlingisti dosies cīņā pārstāvēt savu valsti pasaules junioru kērlinga čempionāta B divīzijā, kas šogad no 3. līdz 10.janvārim norisināsies Somijas pilsētā Lohjā.
 
Abas junioru izlases pirms pasaules čempionāta aizvadīja intensīvu sagatavošanās posmu ar piedalīšanos turnīros gan Latvijā, gan ārpus tās, ieņemot augstas vietas. Pagājušajā gadā Latvijas puišu izlase čempionātu noslēdza 5.vietā, teju iekļūstot pusfinālā un iegūstot iespēju pacelties uz A divīziju, savukārt meiteņu izlasei nācās samierināties ar 12.vietu.
 
Šogad abās izlasēs sastāvs ir nedaudz pamainījies, vislielākās izmaiņas skāra puišu izlasi, līdz ar to sezonas sākumā to vajāja neveiksmes spēlēs. Tomēr pirms pasaules čempionāta uzvaras garša atgūta, kas vieš cerības uz pozitīviem rezultātiem arī pašā čempionātā.
 
Puišu izlases trenera Raimonda Vaivoda komentārs pirms pasaules junioru čempionāta:
"Sagatavošanās posmā notika būtiskas izmaiņas izlases spēlētāju sastāvā un pozīcijās, kas no vienas puses liek būt piesardzīgiem prognozēs, bet no otras puses ir sevišķi labi pastrādāts pēdējos mēnešos, jo pēdējās divās sacensībās pirms čempionāta ir iegūta vērtīga pārliecība par saviem spēkiem.
 
Puišiem ir jāapzinās, ka neuzvaramu valstu šajā čempionātā nav. Ievērojot disciplīnu kā sadzīvē tā uz laukuma un izmantojot vairāku mūsu spēlētāju ievērojamo pieredzi, viņi čempionātā varēs cīnīties par augstākajām vietām.
 
Manos pienākumos šoreiz ietilps pretinieku komandu vājo vietu un ledus apstākļu izpēte, kā arī komandas pozitīva noskaņošana visa turnīra laikā. Tas noteikti būs personīgi liels izaicinājums, jo nāksies vienam darīt to ko citās komandās dara divi vai trīs treneri.
 
Markusam un Matīsam šī savukārt būs iespēja pirmo reizi spēlēt zem sarkanbaltsarkanajām krāsām, līdz ar to novēlu viņiem sajust īpašo šādu sacensību gaisotni. Mājiniekiem novēlu turēt īkšķus un sūtīt jauniešiem sveicienus, jo bez Jūsu atbalsta neiztikt!"
 
Meiteņu komandai pēdējās sacensībās Skotijā izcīnītā 3.vieta noteikti ir atstājusi patīkamas emocijas, kuras cerams palīdzēs izcīnīt svarīgas uzvaras arī pasaules junioru čempionātā.
 
B divīzijas trīs labākās meiteņu un puišu komandas nodrošinās savai valstij vietu pasaules junioru čempionāta A divīzijā, kas norisināsies Skotijas pilsētā Aberdīnā no 3. līdz 10.martam.
 
Somijas Kērlinga asociācijas YouTube kontā spēles tiešraidē varēs vērot visa čempionāta laikā, līdz ar to Latvijas līdzjutējiem būs iespējams sekot līdzi meiteņu izlases spēlei pret Igauniju 5.janvārī plkst. 12:00 un puišu spēlei pret Angliju 7.janvārī plkst. 08:00.
 
Kopumā pasaules čempionāta B divīzijā piedalīsies 45 komandas, no tām 22 ir meiteņu, bet 23 ir puišu komandas. Katrā konkurencē komandas sadalītas trijās grupās:
Meitenes
A grupa: Austrālija, Čehija, Anglija, Ungārija, Itālija, Norvēģija un Rumānija
B grupa: Igaunija, Somija, Latvija, Polija, Spānija, Slovēnija un Turcija
C grupa: Austrija, Ķīna, Dānija, Vācija, Japāna, Kazahstāna, Jaunzēlande Un Slovākija
 
Puiši
A grupa: Austrālija, Somija, Francija, Vācija, Itālija, Spānija un Slovēnija
B grupa: Dānija, Ungārija, Japāna, Kazahstāna, Nīderlande, Jaunzēlande, Polija un Turcija
C grupa: Austrija, Ķīna, Čehija, Anglija, Honkonga, Latvija, Krievija un Slovākija
 
Latvijas junioru meiteņu izlase sastāvs: Madara Bremane (skips), Helma Gerda Bidiņa (viceskips), Evelīna Barone, Zane Ilze Brakovska, Megija Anna Graumane (rezerviste), treneris Andris Bremanis.
 
Latvijas junioru puišu izlases sastāvs: Kristaps Vilks (skips), Anrijs Mikuss Briežkalns (vice-skips), Jānis Bremanis, Markuss Salmiņš, Matīss Cirvelis (rezervists), treneris Raimonds Vaivods.
 
Latvijas junioru meiteņu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
03.01. 16:00 – Somija
04.01. 16:00 – Slovēnija
05.01. 12:00 – Igaunija – tiešraide
06.01. 12:00 – Spānija
07.01. 12:00 – Polija
08.01. 16:00 – Turcija
 
Latvijas junioru puišu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
03.01. 20:00 – Krievija
04.01. 16:00 – Austrija
05.01. 08:00 – Slovākija
06.01. 16:00 – Ķīna
07.01. 08:00 – Anglija – tiešraide
08.01. 08:00 – Čehija
09.01. 09:00 – Honkonga
 
 
Latvijas junioru meiteņu izlase pasaules čempionātā startēs ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas un Talsu novada pašvaldības finansiālu atbalstu.
Latvijas junioru puišu izlase pasaules čempionātā startēs ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas, Ventspils domes, Talsu novada pašvaldības un Ķekavas novada pašvaldības finansiālu atbalstu.
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji