Noskaidrotas atlikušās četras olimpisko spēļu kērlinga turnīra dalībnieces
Olimpiskos spēļu kvalifikācijas turnīrā, kas norisinājās no 5. līdz 10.decembrim Čehijas pilsētā Pilzenē, noskaidrotas divas sieviešu un divas vīriešu kērlinga dalībvalstis, kuras pievienosies jau zināmajām 16 ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, Dienvidkorejā 2018.gadā. Sieviešu konkurencē ceļazīmes izcīnīja Ķīna un Dānija, bet vīriešu konkurencē Itālija un Dānija.
 
Vakar, 9.decembrī par pirmo ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm cīnījās Itālijas un Ķīnas sieviešu izlases, kuras pēc apļa turnīra kārtas attiecīgi ieņēma pirmo un otro vietu. Spēli labi uzsāka Itālijas izlase. Jau pirmajā endā ar pēdējā akmens tiesībām paņemti trīs punkti. Tomēr turpinājumā tik labi vairs spēle nevedās. Trešajā endā, Itālijas izlases skipa par vāju izmestais akmens, ļauj Ķīnai nozagt trīs punktus, bet ceturtajā endā pēc līdzīga scenārija Ķīnas izlase nozog vēl četrus un izvirzās vadībā ar 8:3. Līdz septītajam endam komandas apmainās ar viena punkta guvumu, bet septītajā un astotajā endā Ķīnas izlasei izdodas vēl nozagt katrā pa punktam, kas nozīmē, ka Itālijas izlasei zaudēto būs grūti atspēlēt, līdz ar to Ķīna nodrošina sev uzvaru ar 11:4 kā arī vietu olimpiskajās spēlēs.
 
Zaudējot iepriekšējā spēlē Itālijas izlasei ir vēl viena iespēja, lai tiktu uz olimpiskajām spēlēm. Šodien, 10 decembrī viņām pretim stājās Dānijas izlase, kura pēc apļa turnīra kārtas ieņēma 3.vietu. Šī spēle tika uzsākta ar „nonullētatiem” pirmajiem diviem endiem. Pēdējā akmens tiesības vēl aizvien Itālijas komandai, kura trešajā nespēj paņemt divus punktus, līdz ar to jāsamierinās tikai ar vienu. Toties nākamajā viņām izdodas nozagt vienu, kas ļauj izvirzīties vadībā ar 2:0. Spēles otrā daļa labāk padodas dānietēm, izlīdzinot rezultātu. Turklāt Itālijas izlases spēlētāju neuzmanība divas reizes pieskaroties savam akmeni, liedza viņām izcīnīt endā par vienu punktu vairāk, kā arī deva iespēju Dānijas izlasei izcīnīt divus punktus astotajā endā. Šī spēle beigu beigās nonāca līdz ekstra endam, jo pēc desmit endiem bija neizšķirts 4:4. Šajā endā Dānijas izlase bija nonākusi neapskaužamā situācijā, jo Itālijai bija visas izredzes nozagt vienu punktu. Tomēr Dānijas skipa pirmais mestais akmens uzlaboja situāciju par labu dānietēm, kas arī viņām atnesa uzvaru spēlē ar 5:4 un izcīnītu atlikušo ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm.
 
Tātad sieviešu konkurencē 2018.gada ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, Dienvidkorejā piedalīsies: ASV, Dānija, Japāna, Lielbritānija, Kanāda, Krievija, Koreja, Ķīna, Šveice un Zviedrija.
 
Vīriešu konkurencē pirmajā spēlē tikās Dānijas un Itālijas izlases, kuras apļa turnīra kārtu noslēdza pirmajās divās vietās. Spēles sākums noritēja punkts punktā. Trešajā endā Dānija izlasei bija iespējams paņemt trīs punktus, bet pēdējais metiens izrādījās par spēcīgu un tikai divi punkti, ko nākamajā endā Itālija atgūst, pēc ceturtā enda panākot neizšķirtu 3:3. Rezultāts nemainās līdz septītajam endam, kad dāņi paņem tikai vienu punktu, uz kuru devītajā endā itāļi atbild ar diviem. Desmitajā endā Dānijas izlases skipa pēdējais metiens pēdējā brīdī maina trajektoriju un neiznāk dubultais „take-out” metiens, lai uzvarētu spēli. Līdz ar to rezultāts tiek izlīdzināts, kas nozīmē, ka uzvarētājs noskaidrosies ekstra endā. Ar skaistu pēdējo metienu, Itālijas izlase izcīna uzvaru ar 6:5 un 2018.gadā dodas uz olimpiskajām spēlēm Phjončhanā.
 
Dānijas vīriešu izlase šodien otro reizi kāpa uz ledus, lai cīnītos pret mājiniekiem čehiem, kurus atbalstīt bija ieradies prāvs pulks līdzjutēju. Spēles sākums ļoti saspringts, ko parādīja arī rezultāts, kas pēc ceturtā enda bija 1:1. Pirms pārtraukuma piektajā endā Dānijas izlasei izdevās iegūt divus punktus, kas deva pārliecību spēles otrajā daļā. Tajā viņi izvēlējās aizsardzības spēli tādā veidā neļaujot čehiem iegūt vairāk par vienu punktu endā, kuru viņiem piespieda paņemt astotajā endā, panākot 2:3. Devītais ends tika aizvadīts bez punktu guvuma, bet desmitajā Dānijas izlasei pietika paņemt vienu, lai izcīnītu tik svarīgo uzvaru ar 4:2 un ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm.
 
Līdz ar to vīriešu konkurencē 2018.gada ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, Dienvidkorejā piedalīsies: ASV, Dānija, Itālija, Japāna, Lielbritānija, Kanāda, Koreja, Norvēģija, Šveice un Zviedrija.
 
Arī Latvijas sieviešu izlase startēja šajā Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, kurā ar divām uzvarām un četriem zaudējumiem ieņēma 5.vietu, kas bija nepietiekoši, lai kvalificētos izslēgšanas kārtai.
 
Izslēgšanas spēļu rezultāti sieviešu konkurencē:
Ķīna – Itālija 11:4
Dānija – Itālija 5:4
 
Izslēgšanas spēļu rezultāti vīriešu konkurencē:
Itālija – Dānija 6:5
Dānija – Čehija 4:2

Foto: © WCF / Richard Gray

 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji