Latvijas sieviešu kērlinga izlase Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru noslēdz ar zaudējumu
Dalību Olimpiskos spēļu kvalifikācijas turnīrā kērlingā beigusi Latvijas sieviešu izlase, kura grupu turnīra pēdējā spēlē sīvā cīņā piekāpās Itālijas izlasei ar 6:7.
 
Pēdējā grupu turnīra spēle Latvijas sieviešu kērlinga komandai neko neizšķīra, jo jau vakar bija zināms, ka pirmais trijnieks vairs nav aizsniedzams, lai cīnītos par olimpisko ceļazīmi uz Phjončhanu.
 
Spēles pirmā daļa ar Itālijas izlasi aizritēja ļoti līdzīgi. Līdz pārtraukumam komandas viena otrai spēja nozagt pa punktam un ar pēdējā akmens tiesībām paņemt pa punktam, līdz ar to pēc piektā enda uz tablo neizšķirts 2:2. Sestajā endā Itālijai tiek atdots tikai viens punkts, bet mūsu komanda jau nākamajā paņemt trīs un izvirzās vadībā ar 5:3. Itālijas izlase jau nākamajā endā ar labu pēdējo metienu spēj rezultātu izlīdzināt, bet devītajā endā nozog punktu. Desmitajā endā ar pēdējo akmeni mūsu komandai neizdodas paņemt divus punktus, lai uzvarētu, tāpēc spēle ievirzās ekstra endā, kurā līdz pat pēdējam akmenim bija jāgaida, kura no komandām uzvarēs. Precīzais Itālijas skipa metiens uz māju atnes Itālijas izlasei uzvaru ar 7:6, bet Latvijai tas bija ceturtais zaudējums turnīrā, kas liedz turpināt cīņu par olimpisko ceļazīmi.
 
Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Itālijas izlasi:
„Laba spēle, tikai neizdevās daži metieni, lai uzvarētu. Kopumā labs noslēgums šīm sacensībām. Jāatzīmē Madaras labais sniegums šajā spēlē, kas nomainīja Santu.”
 
Sieviešu konkurencē pirmajā spēlē, šodien plkst. 20:00 pēc Latvijas laika par pirmo ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm sacentīsies Itālijas un Ķīnas izlases. Šī dueļa zaudētājs nākamajā spēlē 10.decembrī plkst. 13:00 pēc Latvijas laika tiksies ar Dānijas izlasi, kurā tiks izspēlēta otrā ceļazīme uz 2018.gada ziemas olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, Dienvidkorejā.
 
Vīriešu konkurencē pagaidām izslēgšanas kārtai ir kvalificējusies tikai Dānijas izlase. Visām astoņām komandām šodien vēl ir jāizspēlē pēdējā apļa turnīra kārtas spēle, pēc kuras tad arī būs zināmas pārējās divas komandas, kuras cīnīsies par tiesībām startēt ziemas olimpiskajās spēlēs. Pirmā ceļazīme uz olimpiskajām spēlēm tiks izspēlēta 10.decembrī plkst. 10:00 pēc Latvijas laika, bet otrā plkst. 17:00 pēc Latvijas laika.
 
Olimpiskos spēļu kvalifikācijas turnīrs no 5. līdz 10.decembrim norisinās Pilzenē, Čehijā.
 
Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Madara Bremane, treneris Ritvars Gulbis.
 
Latvijas sieviešu izlases spēļu rezultāti:
U 10:5 – Vācija
Z 5:9 – Čehija
Z 5:11 – Ķīna
U 10:5 – Somija
Z 9:10 – Dānija
Z 6:7 – Itālija
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
Kopvērtējums sieviešu komandām
Vieta
Valsts
Spēles
Uzvaras
Zaudējumi
1.
Itālija*
6
5
1
2.
Ķīna*
6
5
1
3.
Dānija*
6
4
2
4.
Čehija
6
3
3
5.
Latvija
6
2
4
6.
Vācija
6
2
4
7.
Somija
6
0
6
 
Kopvērtējums vīriešu komandām
Vieta
Valsts
Spēles
Uzvaras
Zaudējumi
1.
Dānija*
6
5
1
2.
Ķīna
6
4
2
2.
Itālija
6
4
2
4.
Čehija
6
3
3
4.
Krievija
6
3
3
6.
Somija
6
2
4
6.
Vācija
6
2
4
8.
Nīderlande
6
1
5
* – kvalificējusies izslēgšanas kārtai
 
Foto: © WCF / Richard Gray
 
Izlase Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā piedalījās ar Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas un Isostar atbalstu.
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji