Latvijas sieviešu kērlinga izlase dosies cīņā par olimpisko ceļazīmi - papildināts
[Papildināts - komentārs no Latvijas sieviešu izlases trenera]
 
Tas brīdis ir pienācis, kad mēs noskaidrosim vai ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, Dienvidkorejā 2018.gadā Latvija tiks pārstāvēta arī komandu sporta veidā. No 5. līdz 10.decembrim Čehijas pilsētā Pilzenē astoņas vīriešu un septiņas sieviešu kērlinga komandas, tajā skaitā arī Latvijas sieviešu izlase, cīnīsies Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā par pēdējām divām ceļazīmēm uz ziemas olimpiskajām spēlēm.
 
Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā kērlinga turnīrā piedalīsies 10 vīriešu un 10 sieviešu komandas. Patlaban ir zināmas astoņas abās konkurencēs: ASV, Japāna, Lielbritānija, Kanāda, Krievija, Koreja, Šveice un Zviedrija – sievietēm un ASV, Japāna, Lielbritānija, Kanāda, Koreja, Norvēģija, Šveice un Zviedrija – vīriešiem, kas nodrošināja sev dalību pateicoties sakrātajiem punktiem pasaules čempionātos. Pārējās, kurām šie punkti bija nepietiekamā daudzumā vai arī valstu izlase punktus neieguva, bet piedalījās pasaules čempionātā, sacentīsies par atlikušajām divām vietām uz 2018.gada nozīmīgākajām sacensībām – ziemas olimpiskajām spēlēm.
 
Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā Čehijā Latvija piedalīsies pateicoties dalībai 2014.gada pasaules čempionātā Sentdžonsā, Kanādā. Kvalifikācijas turnīrā Latvijai pretim stāsies Čehijas, Dānijas, Itālijas, Ķīnas, Somijas un Vācijas izlases. Ja skatās pēc pasaules federācijas valstu ranga, tad Latvija atrodas viszemāk no visām kvalifikācijas turnīra dalībniecēm, tomēr nesen aizvadītais Eiropas kērlinga čempionāts, kurā šī Latvijas sieviešu kērlinga komanda izcīnīja tiesības Latvijai nākamajā Eiropas čempionātā startēt A divīzijā, vieš cerības uz labvēlīgu rezultātu arī šeit.
 
Komandas vispirms aizvadīs apļa turnīra kārtu, pēc kuras rezultātiem pirmā vieta ar otro sacentīsies par pirmo ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm. Šīs spēles zaudētājs nākamajā spēlē tiksies ar trešās vietas komandu, kuru starpā tiks noskaidrota otrā ceļazīme.
 
Latvijas sieviešu izlase turnīru uzsāks pret Vācijas izlasi. Spēles 6.decembrī pret Čehijas un Ķīnas izlasēm tiešraidē ar komentāriem latviešu valodā varēs skatīties Sportacentrs TV kanālā, kā arī Sportacentrs.com mājas lapā.
 
Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs par komandas gatavību šim turnīram:
"Bažas rada Ivetas veselības stāvoklis. Atbraucot no EČ Ivetai tika konstatēti trokšņi, jāsāk lietot antibiotikas. Ļoti ceru, ka Ivetas kopējais stāvoklis uzlabosies un šis ārstēšanās process nebūs atstājis manāmas pēdas uz Ivetas kondīciju. Kopumā šo nedēļu komanda aizvada tādā vieglā treniņu režīmā, jo tomēr EČ savācās gan fiziska, gan emocionāla slodze. Noskaņojums kopumā ir labs, jo EČ izdevās pabeigt uz salīdzinoši pozitīvas nots, ko ceram paņemt līdzi uz kvalifikācijas turnīru Čehijā."
 
Par pretiniekiem viņš izsakās: "EČ parādīja, cik līdzvērtīgas ir visas Eiropas komandas, kas piedalīsies olimpiskā atlasē. Grūti ir pateikt kādas emocijas katra no komandām paņems līdzi uz Čehiju. Ķīna - salīdzinoši spēcīga, bet arī ne visos turnīros ir spēlējusi stabili," piebilstot: "katras komandas spēju tikt galā ar spriedzi prognzoēt ir grūti. Ķīnas un Itālijas komandas ir gana pieredzējušas, kas ļaus varbūt ar spriedzi tikt galā labāk. Pārējās, manuprāt, ir diezgan līdzvērtīgas. Mūsu meitenes ir spējīgas spēlēt ar visām šīm komandām. Parādot savu labāko sniegumu, es ticu, ka ir iespējams sasniegt labu rezultātu."
 
Vīriešu konkurencē kvalifikācijas turnīrā piedalīsies – Čehija, Dānija, Itālija, Krievija, Ķīna, Nīderlande, Somija un Vācija. Šajā grupā, tā pat kā sieviešu, par favorītu varētu uzskatīt Ķīnas izlasi, bet uz otro ceļazīmi var pretendēt jeb kura no komandām.
 
Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, treneris Ritvars Gulbis.
 
Latvijas sieviešu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
05.12. 16:00 – Vācija
06.12. 09:00 – Čehija – tiešraide
06.12. 17:00 – Ķīna – tiešraide
07.12. 10:00 – Somija
07.12. 20:00 – Dānija
09.12. 10:00 – Itālija
 
Foto: © WCF / Céline Stucki
 
Izlase Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā piedalās ar Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas un Isostar atbalstu.
 
 
 
 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji