Sieviešu kērlinga turnīrā Somijā uzvar komanda no Korejas
Šodien, 15.oktobrī noslēdzās pirmais „Paf Masters” sieviešu kērlinga turnīrs, kurā K.Kimas komanda no Dienvidkorejas finālspēlē pārspēja Š.Klibrinkas komandu no Kanādas ar 7:5. Turnīrā startēja I.Rudzītes komanda no Latvijas, kura, gūstot tikai vienu uzvaru, izslēgšanas spēlēm nekvalificējās.
 
Pirmajā pasaules kērlinga tūres (WCT) „Paf Masters” turnīrā, kurš norisinājās no 12. līdz 15.oktobrim Ālandu salās, Somijā, uzvarēja K.Kimas komanda no Dienvidkorejas. Kopumā turnīrā piedalījās 12 sieviešu komandas, no kurām četras Āzija komandas spēja iekļūt ceturtdaļfinālā. Finālā tikās Š.Klibrinkas komanda no Kanādas, kuras skips – Š.Klibrinka, vadot citu komandu, 2006.gadā Turīnā izcīnīja Olimpisko bronzas medaļu, un K.Kimas komanda no Dienvidkorejas, kura pagājušajā gadā izcīnīja Klusā okeāna – Āzijas reģiona čempiona titulu. Līdz šai spēlei abām komandām bija izdevies izcīnīt tikai uzvaras. Spēle norisinājās spraigi līdz pat pēdējam endam, pēc kura K.Kimas komanda svinēja uzvaru ar 7:5 un izcīnīja pirmo „Paf Masters” turnīra titulu.
 
Spēlē par 3.vietu tikās A.Ogasavaras komanda no Japānas ar T.Vestmanes komandu no Zviedrijas. Šajā duelī pārāk ar 6:3 izrādījās T.Vestmanes komanda.
 
Latvijas komanda pirmo spēli aizvadīja bez komandas skipa I.Rudzītes, līdz ar to vajadzēja pārkārtot sastāvu, turklāt viņām palīgā kā nāca M.Norela no Somijas. Diemžēl spēle neizvērtās par labu komandai no Latvijas, grūstot tikai vienu punktu trešajā endā, viņas ar 1:8 kapitulēja turnīra finālistei – Š.Klibrinkas komandai no Kanādas.
 
Otro spēli pret mājinieku komandu O.Kaustes vadībā mūsu komanda aizvadīja savā ierastajā sastāvā. Ik pa laikam abas komandas, pieļaujot kļūdas, ļāva viena otrai atspēlēties. Spēles beigu daļu labāk aizvadīja I.Rudzītes komanda. Lai gan kļūdu daudzums pēdējā endā no Latvijas komandas puses deva pretiniecēm iespēju izlīdzināt rezultātu un turpināt spēli ekstra endā, tomēr Somijas komandas skipa pieļautā kļūda pēdējā metienā atnesa uzvaru I.Rudzītes komandai ar 8:7. Šo spēli iespējams noskatīties atkārtojumā.
 
Pēdējā grupas spēlē sākums pret A.Ogasavaras komandu no Japānas izvērtās ļoti līdzīgs, kad līdz sestajam endam rezultāts bija neizšķirts 3:3. Tad sestajā endā komanda no Japānas spēja iegūt trīs punktus, bet jau nākamajā I.Rudzītes komanda divus atspēlēja. Līdz ar to pirms pēdējā enda viena punkta pārsvars A.Ogasavaras komandai. Mēģinājums nozagt punktus komandai no Latvijas neizdevās, kas noveda pie otrā zaudējuma ar 5:8 un izstāšanās no tālākās cīņas.
 
Komandas sastāvs: Ieva Rudzīte, Līga Avena, Daina Barone, Rasa Brūna, Moa Norela, treneris Artis Zentelis.
 
I.Rudzītes komandas spēļu rezultāti:
Z 1:8 Š.Klibrinka (Kanāda)
U 8:7 O.Kauste (Somija) – pieejams spēles ieraksts
Z 5:8 A.Ogasavara (Japāna)
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
Spēļu tiešraides no „Paf Masters” turnīra nodrošināja Sportacentrs filmēšanas komanda. Līdz ar to pēc šī turnīra divas šī turnīra spēles būs iespējams redzēt atkārtojumā, ar komentāriem latviešu valodā, Latvijas nacionālajā kanālā Sportacentrs TV. Savukārt 11 spēles ar komentāriem angļu valodā var noskatīties WCT YouTube kanālā.
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji