JKK/Staša-Šaršūnes komandai Bāzelē viena uzvara
Pasaules kērlinga tūres (WCT) Eiropas posmā Šveicē piedalījās Latvijas sieviešu kērlinga izlase, kuru pārstāv JKK/Staša-Šaršūnes komanda. „Women`s Masters Basel” titulu izcīnīja B.Vangas komanda no Ķīnas.
 
No 6. līdz 8.oktobrim Bāzeles pilsētā norisinājās 12. „Women`s Masters Basel” turnīrs. Par turnīra uzvarētāju kļuva B.Vangas komanda no Ķīnas. Finālā šī komanda spēlēja pret mājiniecēm B.Feltčeres komandu. Spēle beidzās pēc septiņiem endiem ar rezultātu 9:3. Savstarpējos 10 mačos B.Vangas komandai šī bija septītā uzvara pār B.Feltčeres komandu. Vērts pieminēt, ka turnīra ceturtdaļfinālā iekļuva četras Āzijas reģiona pārstāvētās komandas.
 
Latvijas sieviešu kērlinga izlase turnīru uzsāka pret I.Vranas komandu no Zviedrijas. Skipa I.Vranas pozīcijā šajā turnīrā spēlēja pieredzējusī M.Sigfridsone, jo I.Vrana piedalās patlaban notiekošajā pasaules jaukto kērlinga komandu čempionātā. Spēles sākums veiksmīgāks izdevās komandai no Zviedrijas, tomēr līdz spēles vidusdaļai Latvijas izlasei izdevās atgūt pazaudētos trīs punktus un izlīdzināt rezultātu. Piektajā endā Zviedrijas komandas paņemtie trīs punkti bija jāatspēlē nākamajā endā, bet tajā viņa nozaga vēl divus, līdz ar to Latvijas izlase nonāca sarežģītā situācijā. Spēle beidzās pēc septītā enda, kad, paņemot tikai vienu punktu, Latvijas komandai bija grūti atspēlēties, zaudējot spēli ar 4:8.
 
Nākamā spēle mūsu komandai izdevās daudz veiksmīgāka, kad pēc nospēlētas pus spēles bija iekrāts piecu punktu pārsvars pār O.Kaustes komandu no Somijas. Turpinājumā komanda no Somijas nespēja iegūt vajadzīgos punktus, lai atspēlētos. Uzvara ar 8:2 Latvijas izlasei deva cerības uz pozitīvu iznākumu turnīrā.
 
Trešajā spēlē pretim stājās Japānas komanda ar pieredzējušo A.Ogasavaru skipa pozīcijā. Spēles sākumā norisinājās spraiga cīņa, kurā vadība pārgāja te vienas, te otras komandas pusē līdz spēles piektajam endam, bet turpinājumā Latvijas izlasei neizdevās iegūt punktus ar pēdējā akmens tiesībām, ļaujot komandai no Japānas nozagt pa punktam sestajā un septītajā endā. Līdz ar to pēc cerīga sākuma piedzīvots sāpīgs zaudējums 3:6.
 
Nākamā spēle izšķīra vai Latvijas komanda turpinās cīņu „Women`s Masters Basel” turnīrā, vai arī pēc trijām zaudētām spēlēm izstāsies no tā.  Šajā spēlē pēc diviem „nonullētajiem” pirmajiem endiem, trešajā A.Kubeškovas komanda no Čehija ieguva trīs punktus. Nākamajos trīs endos pēc kārtas Latvijas izlase spēja ieķertie spēlē un pat izvirzīties vadībā ar 4:3, pēc sešiem nospēlētiem endiem. Tomēr septītajā atkal zaudētie trīs punkti radīja spriedzi spēlē līdz pat tās beigām. Iegūstot divus punktus un panākot neizšķirtu astotajā endā, spēle ievirzījās ekstra endā, kurā ar pēdējā akmens tiesībām komanda no Čehijas ieguva vēl trīs punktus un uzvarēja ar 9:6. Līdz ar to Latvijas izlase turnīru pabeidza ar bilanci viena uzvara un trīs zaudējumi.
 
Latvijas sieviešu kērlinga izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne (skips), Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Madara Bremane, treneris Ritvars Gulbis.
 
Latvijas sieviešu izlases spēļu rezultāti:
Z 4:8 M.Sigfridsone (Zviedrija)
U 8:2 O.Kauste (Somija)
Z 3:6 A.Ogasavara (Japāna)
Z 6:9 A.Kubeškova (Čehija)
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji