JKK/Staša-Šaršūne un Junkers Bosch/Smilga komandas pietuvojas EČ
Pēc trim pamatturnīrā nospēlētām dienām, divas komandas sieviešu un vīriešu konkurencē šodien, 30.septembrī uzsāka spēles finālturnīrā, lai kvalificētos Eiropas kērlinga čempionātam. Uzvaru pirmajā spēlē guva komandas JKK/Staša-Šaršūne un Junkers Bosch/Smilga.
 
Pamatturnīram noslēdzoties, sieviešu konkurencē uzreiz bija skaidras divas finālistes – JKK/Staša-Šaršūne un Nicoll/Regža. Sacensības līdz divām uzvarām ar pirmo spēli sākās ļoti spraigi. Ejot pārtraukumā, uz tablo kaujiniecisks neizšķirts. Pēc tā katrā nākamajā endā komandas turpināja pamīšus krāt pa punktam līdz devītajam endam, kurā JKK/Staša-Šaršūnes komandai pirmo reizi spēlē izdevās iegūt divus punktus endā. Tas viņas nostādīja līderu lomā pirms pēdējā enda – 5:4. Desmitajā endā, ar pēdējā akmens tiesībām, Nicoll/Regžas komandai bija jāiegūst divi punkti, lai uzvarētu. Tomēr spēle iegriezās viņām nelabvēlīgi, ar daudz sargiem mājas priekšā. Lai gan tuvojoties enda beigām izdevās lielisks metiens caur savu sargu, panākot, ka Nicoll/Regžas komandas akmens atrodas tuvāk centram, tomēr tas tur ilgi neatradās, jo JKK/Staša-Šaršūnes komanda paveica to pašu. Vienīgā iespēja Nicoll/Regžas komandai bija izlīdzināt rezultātu un turpināt spēli ekstra endā, bet pēdējais akmens izrādījās par spēcīgu, lai gūtu punktu. Līdz ar to JKK/Staša-Šaršūnes komanda nonākusi labvēlīgākā situācijā pirms rītdienas otrās spēles, kura noteiks vai viņas būs tās, kas dosies uz Eiropas kērlinga čempionātu, vai arī finālturnīrā būs nepieciešama trešā, izšķirošā spēle.
 
Vīriešu konkurencē dienas pirmajā pusē notika pārspēle, lai noskaidrotu otru finālturnīra dalībnieku. Šajā spēlē cīnījās A41/Gulbja komanda pret Junkers Bosch/Smilga komandu. Pēc četriem endiem rezultāts bija līdzīgs, bet turamākajā spēles gaitā dominēja Junkers Bosch/Smilga komanda, nozogot punktus katrā nākamajā endā. Tas liedza A41/Gulbja komandai jebkādas iespējas atspēlēties, kā rezultātā, spēli beidzot pēc astoņiem endiem, piedzīvots smags zaudējums ar 3:10 un izstāšanās no cīņas par tikšanu uz Eiropas kērlinga čempionātu. Tas nozīmē, ka pēc ilgiem laikiem uz čempionātu dosies pavisam cita komanda.
 
KKR/Trukšāna komanda bija pirmā, kura garantēju vietu finālturnīrā. Viņiem pretim stājās šī rīta pārspēles uzvarētāji – Junkers Bosch/Smilga komanda. Jau no spēles sākuma pretinieki viens otram mēģināja sarežģīt spēli cik nu vien iespējams. Jau otrajā endā KKR/Trukšāna komandas skipam bija jāveic grūts pēdējais metiens, kas izdevās, rezultātā iegūstot trīs punktus. Tomēr nākamajā endā, pieļauto kļūdu dēļ, KKR/Trukšāna komanda atkal pazaudēja trīs punktus. Līdz septītajam endam rezultāts neizšķirts 6:6. Nākamajos divos endos Junkers Bosch/Smilga komanda paņēma pa vienam punktam, nonākot vadībā ar 8:6. Desmitajā endā KKR/Trukšāna komandai spēle īsti nevedās, lai gan ar pēdējo metienu varēja iegūt vajadzīgos divus punktus, lai spēli ievirzītu ekstra endā. Tomēr šis metiens, izpildes ziņā, bija ļoti sarežģīts, kas KKR/Trukšāna komandas skipam neizdevās, līdz ar to pirmā spēle zaudēta. Tas nozīmē, ka rītdienas agrajā spēlē viņiem jāuzvar, lai turpinātu cīņu finālturnīrā. Savukārt Junkers Bosch/Smilgas komanda ir vienas uzvaras attālumā no Eiropas kērlinga čempionāta.
 
Otrā finālspēle sieviešu un vīriešu konkurencē notiks rīt, 1.oktobrī plkst. 09:00, bet ja būs nepieciešams, tad trešo spēli komandas aizvadīs plkst.14:00.
 
Visas Eiropas kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīra spēles norisināsies Kērlinga hallē, Biķernieku ielā 121H, Rīgā. Ieeja bez maksas.
 
Skaties spēles tiešraidē!
 
Sieviešu komandu spēļu rezultāti:
JKK/Staša-Šaršūne - Nicoll/Regža 6:4
 
Vīriešu komandu spēļu rezultāti:
Junkers Bosch/Smilga - A41/Gulbis 10:3 pārspēle
Junkers Bosch/Smilga - KKR/Trukšāns 11:6
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji