MIX izlasei pārbaudes turnīrā Bāzelē neitrāla bilance
Latvijas jaukto komandu (MIX) kērlinga izlase, gatavojoties pasaules čempionātam, 23.-24. septembrī  Šveices pilsētā Bāzelē piedalījās „Victoria-Trophy 2017”, izcīnot 3.vietu „Victoria Cup” mazajā turnīrā.
 
Turnīrs kopumā raksturojams kā standarta Šveices turnīrs ar dažāda līmeņa komandām, pozitīvu atmosfēru un protams labu ledu. It īpaši bija manāms, ka Bāzeles tuvumā esošā ledus halle ir piedzīvojusi vērienīgu rekonstrukciju. Kopumā pozitīvo iespaidu nedaudz sabojāja atkāpes no sākotnēji solītajiem noteikumiem  (turnīrā bija saīsinātas spēles ar ļoti ierobežotu laika), bet tas atkal radīja papildus izaicinājumus. Bija jāspēlē labi tūlīt un uzreiz, labot kļūdas vienkārši nepietika laika. Turnīrā kopā piedalījās 28 komandas, kuras spēlēja uz septiņiem celiņiem, no kuriem pieci atrodas centrālajā hallē, bet divi – pagraba hallē. Bija dažas Šveices augstākās līgas vīriešu, sieviešu un junioru komandas, kā arī bija gan kādreizējie olimpiskie medaļnieki, gan pavisam jauni kērlingisti, kuru vecums nepārsniedza 12 gadus. No ārzemju komandām bijām mēs un arī Luksemburgas MIX izlase.
 
Turnīra piecās spēles izcīnītas divas uzvaras, viens neizšķirts un piedzīvoti divi zaudējumi. Papildus iegūta vērtīga pieredze un atziņas, kas noderēs pasaules jaukto kērlinga komandu čempionātā, kurš norisināsies no 6. līdz 14.oktobrim Šamperī, Šveicē.
 
Pirmā spēle bija ar komandu „CRB Junioren 2” (skips – Manuels Jermans). Kā pēc nosaukuma redzams komanda bija vietējā kluba otrā junioru komanda. Šie zēni, ja šādi turpinās, pēc 8-10 gadiem spēlēs ļoti augstā līmenī, bet šoreiz vēl izšķirošos brīžos mūsu pieredze ņēma virsroku, pēdējā endā nozagti divi punkti, gala rezultātā uzvara 5-4.
 
Otrā spēle ar vienu no turnīra TOP komandām – „Standard 5” (skips – Īvs Žigandets), kura turnīra noslēgumā spēlēja finālā. Mūsu spēlē abas komandas spēlēja ļoti agresīvi, pēc četriem endiem kaujiniecisks neizšķirts 5:5. Pēdējā akmens tiesības piektajā endā šveiciešiem, kuri izmantoja turnīra „īpatnību” un izdarīja visu, lai piektais ends būtu pēdējais, attiecīgi tajā iegūstot divus punktus. Sāpīgs zaudējums 5:7 un diezgan nepatīkama pēcgarša, jo Šveicē kērlinga ētikas tik klaja neievērošana bija nepatīkams pārsteigums.
 
Dienas trešajā spēlē izlozē mums tika celiņš pagraba hallē, kur iepriekš nebijām trenējušies un spēlējuši, kas arī ietekmēja izpildījumu. Tā rezultātā otrajā endā zaudētie četri punkti pret „Team Jä Jä” (skips – Tomass Kobelts) izrādījās izšķiroši zaudējumā 4:7, un līdz ar to turpinām cīņu par „Victoria Cup” kausu.
 
Otro dienu turpinām spēlēt pagraba hallē, kur jau viss pazīstams. Labs izpildījums, krājam uzvarētus endus un komandai  „Take Out 2” (skips – Reini Folgers) nav daudz variantu. Uzvara 7:1 un iespēja uzspēlēt „Victoria Cup” galvenajā spēlē, kur šoreiz var spēlēt pēc pilnas programmas – 8 endus.
 
Spēle pret „BCG Safruits” (skips - Hanspīters Hērings) bija ļoti interesanta. Pirmajā endā zaudētie trīs punkti, lika turpmāk spēlēt agresīvi, kas labi padevās. No -3, jau pēc piektā enda +1. Tālāk divos endos pa punktam pretiniekam un astoto endu sākam ar cerīgu -1, un ar pēdējā metiena tiesībām. Līdz uzvarai spēlē pēdējais akmens nenokrita par 1cm, lai izspiestu no četrām pēdām pretinieku akmeni. Līdz ar to neizšķirts 6:6 un pēc papildrādītājiem 3.vieta „Victoria Cup”.
 
Par galveno balvu – „Victoria Trophy” spēlēja labi zināma Šveices komanda Zug ARISCO” (skips – Īvs Hess) pret mūsu otrās spēles pretiniekiem „Standard 5” (skips – Īvs Žigandets). Rezultāts 11:1 Hesa komandas labā šķiet izsaka visu.
 
Kopumā turnīrs ar pārsvarā pozitīviem iespaidiem, iegūtiem jauniem kērlinga draugiem un vērtīgām atziņām.
 
Jauktās izlases spēļu rezultāti:
U 5:4 „CRB Junioren 2” (Šveice)
Z 5:7 „Standard 5” (Šveice)
Z 4:7 „Team Jä Jä” (Šveice)
U 7:1 „Take Out 2” (Šveice)
N 6:6 „BCG Safruits” (Šveice)
 
/U – uzvara, Z – zaudējums, N – neizšķirts/

Latvijas jauktās kērlinga izlases sastāvs: Jānis Rudzīti (skips), Jeļena Rudzīte, Ritvars Graumanis, Dace Spilnere-Pūciņa.

 

Latvijas jauktās izlases galvenie atbalstītāji - LIVE RīGA (www.liveriga.com), Latvijas Nafta (www.latvijasnafta.lv) un OKS (smērvielas, aerosoli un apkopes materiāli) oficiālais izplatītājs Latvijā (www.okstrade.lv); atbalstītāji - SIA "ALD Automotive", SIA "Glazūra AG", SIA "Aquasystems", SIA "MXV".
 
 
 
 
 
Informāciju sagatavoja: Jānis Rudzītis

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji