Latvijas izlase kā pirmā iekļūst pasaules čempionāta kērlingā jauktajiem pāriem astotdaļfinālā

Pasaules čempionātā kērlingā jauktajiem pāriem grupu turnīra spēles tuvojas izskaņai. Latvijas izlase jau pirms pēdējās grupu turnīra spēles nodrošinājusi sev vietu pasaules čempionāta astotdaļfinālā.

Ar perfektu bilanci, sešas uzvaras sešās apakšgrupas spēlēs, Latvijas jaukto pāru kērlinga komanda turpina dalību pasaules čempionātā, kurš no 22. – 29.aprīlim norisinās Letbridžā, Kanādā. Neskatoties uz to, ka komandai vēl jāizspēlē viena apakšgrupas spēle, tā kā pirmā izlase čempionātā jau ir nodrošinājusi sev vietu astotdaļfinālā. Turnīra ceturtajā dienā Latvijas izlase savu vienīgo spēli (14:30 pēc Kanādas laika) aizvadīja pret Igaunijas izlasi. Kā jau ierasts kaimiņvalstu starpā, arī šī cīņa izvērtās ļoti saspringta. Ar rezultātu 6:4 Latvijas izlasei izdevās pārspēt igauņus.

Trenera Ritvara Gulbja pēcspēles komentārs:
„Iesildijāmies otrie. Lai arī nozagām pirmos divus endus, vajadzēja labāk izmantot savas iespējas. Jāpiezīmē, ka pirmajā endā Andra akmenim nenostrādāja lampiņas (lai konstatētu hog līnijas pārkāpumu) uz kā pamata igauņi stipri protestēja un gari diskutēja ar tiesnešiem. Šis noskaņojums tālāk gāja cauri visai spēlei, kas uzlika vēl papildu diskomfortu ar ko Santa un Andris, manuprāt, diezgan labi tika galā. Trešajā endā nedaudz neprecīzi novadot savus akmeņus, ļaujam igauņiem izveidot sev labvēlīgu rezultātu - 2:3. Ceturtais ends gana sekmīgs mums - 4:3. Piektais ends attīstās labvēlīgi, bet neizmantojam iespēju uzlikt spiedienu igauņiem. Beigās vēl neprecīzi nospēlējam, kas rezultējas nonullētā endā. Tālāk ar savu "Power Play"* nospēlējām pārāk vienkārši, kas ļauj iegūt tikai vienu punktu - 5:3. Septītajā endā pie igauņu "Power Play"* nospēlējām ļoti labi, neļaujot viņiem paņemt vairāk par vienu punktu. Astotais ends - uzkaitēts kā ellē. Andrim metot pirmo akmeni (take out), iedegas sarkanās gaismiņas, bet viņš pats to nepamana. Igaunis paspēj akmeni apturēt, bet ir ļoti dusmīgs, ka Andris pats jau nenoņēma akmeni. Tālāk paši kļūdāmies, bet pēc tam ar labu run-back reabilitējamies. Igauņi neizmanto iespēju labi ielikt pēdējo akmeni mājā, kas ļauj Santai un Andrim izcīnīt vēl vienu uzvaru!”

*Power play: Komandām ir tiesības izmantot „Power Play” iespēju vienu reizi katrā spēlē, endā, kurā tai ir pēdējā akmens tiesības. Kad tiek izmantots „Power Play”, tad spēles sākumā izvietotie akmeņi tiek pārcelti no centra līnijas uz laukuma labo vai kreiso malu, kas kalpo kā sānu sargs un akmens aiz šī sarga, kurš tiek novietots virs „tee līnijas”, tai pieskaroties. Šo iespēju nevar izmantot papildus (ekstra) endā.

Latvijas izlases spēles (pēc Latvijas laika):
27.aprīlī – 6:00 pret Horvātiju

Latvijas izlases spēļu rezultāti:
Latvija:Japāna – 8:4
Latvija:Baltkrievija – 11:4
Latvija:Ungārija – 6:5
Latvija:Brazīija – 11:3
Latvija:Somija – 10:7
Latvija:Igaunija – 6:4


Latvijas izlasei vēl atlikusi viena apakšgrupas spēle pret Horvātijas izlasi, kura līdz šim turnīru aizvada ar zaudējumiem. Neskatoties uz šīs spēles iznākumu, Latvijas izlase pēc apakšgrupu turnīra ieņems 1.vietu, un jau tagad gaida komandu, kura viņiem stāsies pretim astotdaļfinālā. Pirmā Astotdaļfināla sesija sāksies 28.aprīlī plkst. 18:00 pēc Latvijas laika, savukārt otrā – 21:30.

Latvijas izlases sastāvs: Santa Blumberga, Andris Bremanis
Treneris: Ritvars Gulbis

Pasaules čempionāta kērlingā jauktajiem pāriem visu spēļu grafiks pieejams: http://www.worldcurling.org/wmdcc2017/schedule
Pasaules čempionāta kērlingā jauktajiem pāriem spēļu rezultāti pieejami: http://www.worldcurling.org/wmdcc2017/livescores
Pasaules čempionāta kērlingā jauktajiem pāriem spēļu tiešraides pieejamas: https://www.youtube.com/channel/UCAKIdgLUYV-Z1DM0_W_Z_gA
 

 

Izlase pasaules čempionātā kērlingā jauktajiem pāriem piedalās ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji