papildināts - Ratiņkrēslu izlasei Šveicē divas uzvaras

[Papildināts ar treneres Ievas Krustas komentāru]

Latvijas ratiņkrēslu izlase Vetcikonā, Šveicē ar divām uzvarām sešās spēlēs ieņēma 11. vietu ratiņkrēslu kērlinga turnīrā.

Turnīrs iesākās veiksmīgi, pirmajā spēlē izcīnot uzvaru pret Šveices otro komandu ar 6:3. Nākamajā spēlē tika piedzīvots minimāls zaudējums turnīra uzvarētājiem no Korejas ar 5:7. Otrā diena sākās ar pārliecinošu uzvaru pret Šveices komandu CC St. Gallen / Möller ar 11:1. Turpinājums gan tik veiksmīgs vairs nesanāca - piedzīvoti zaudējumi Skotijas un Itālijas izlasēm, kā arī sacensību noslēgumā vēl vienai Šveices komandai.

Ar četriem izcīnītajiem punktiem mūsu komanda ieņēma dalītu 9.-11. vietu, bet pēc papildrādītājiem tomēr tika ierindota 11. vietā. Par turnīra uzvarētājiem kļuva Korejas ratiņkrēslu kērlingisti, kas finālā ar 9:3 pārspēja Krievijas komandu Kurokhtin. Trešo vietu ieņēma Šveices otrā komanda, kura vienīgo zaudējumu piedzīvoja pirmajā spēlē pret Latviju.

Latvijas ratiņkrēslu izlases treneres Ievas Krustas komentārs par spēli:

8. ratiķrēslu kērlinga turnīrs Vetcikonā bija pirmais starptautiskais turnīrs mūsu komandas sagatavošanās procesā Pasaules čepionāta kvalifikācijas turnīram, tādēļ tā bija lieliska iespēja pašiem pārbaudīt, ko spējam un pie kā vēl jāpiestrādā.
Pirmajā spēlē pret Šveices otro komandu  sākumā bija jūtams, ka "pirmās spēles satraukums" neļauj mums nostrādāt metienus un endus līdz galam un gūt puktus. Mūsu komandas sniegums acīmredzami bija labāks kā pretinieku komandai, kuru endu galotnēs izglāba tikai perfekti viņu kapteines metieni.  Tagad, zinot turnīra gala rezultātus, nekad nebūtu prognozējuši, ka šī komanda varētu ierindoties trešajā vietā.
Otrajā spēlē Koreja rādīja pārliecinošu spēli, kā arī pašu pieļautās kļūdas neļāva cīnīties par uzvaru. Var redzēt, ka Korejas komanda ļoti mērķtiecīgi gatavojas nākamajām Paraolimpiskajām spēlēm.
Trešā spēle pret CC St.Gallen, bija visvieglākā, ko pretinieku daudzās kļūdas ļāva mums aizvadīt bez satraukuma, līdz ar to labi izpildīt savus metienus un krāt turnīra kopvērtējumam nepieciešamos punktus, akmeņus un uzvarēto endu skaitu.
Nākamo spēli pret Skotijas izlasi uzsākām ļoti labi, kur  tikai pēdējos metienos pieļautās kļūdas neļāva  paņemt punktus mums, bet tie tika "uzdāvināti" pretiniekiem. Piemēram, pirmā endā bija jāpaņem viegli 2 punkti, izsitot pilnīgi atvērtu pretinieka akmeni mājas centrā, bet diemžēl mūsu akmens aizgāja tam garām. Skotijas izlase spēlēja ļoti vienkārši, precīzi un nerādīja neko pārdabisku. Savukārt mēs pieļāvām vairākas kļūdas metienu izvēlē un izvēlējāmies sev grūtākus metienus, līdz ar to, vairāk kļūdoties, ļāvām Skotijai gūt kārtējos punktus un attālinājām sevi no uzvaras.
Pēdējās divās spēlēs pret Itālijas izlasi un Vetcikonas vietējo komandu tikai pašu daudzās pieļautās kļūdas neļāva cīnīties par uzvaru. Šie zaudējumi ļāvuši izdarīt secinājumus pie kā vēl cītīgi jāstrādā, kam jāpievērš papildus uzmanība, lai uzlabotu savu sniegumu un apziņu, ka neviens uzvaras nedāvinās, bet tās ir jāizcīna pašiem precīzi un pacietīgi strādājot.

Visu spēļu rezultāti un kopvērtējums pieejams šeit.

Turnīrs Šveicē norisinājās jau astoto reizi. Šogad no 9. līdz 11. oktobrim tajā pulcējās 12 komandas no 7 valstīm.

Latvijas ratiņkrēslu izlases sastāvs Vetcikonā: Aleksandrs Dimbovskis, Aleksandrs Vitohins, Jurijs Volgins, Jūlija Killiane, trenere Ieva Krusta.
 
Latvijas izlases spēļu grafiks:
09.10.2015. 12:30 pret SUI2/Hüttenmoser 6:3
09.10.2015. 16:30 pret Korea 5:7
10.10.2015. 11:00 pret CC St. Gallen / Möller 11:1
10.10.2015. 15:00 pret Team Scotland/Neilson 3:10
11.10.2015. 09:30 pret DISVAL a.s.d. / Spelorzi 4:12
11.10.2015. 12:45 pret CC Wetzikon-Lausanne/Pavel 4:6

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji