Neveiksmīgā spēles otrā daļa sieviešu izlasei sagādā ceturto zaudējumu EČ kērlingā

Vakar, 18.novembrī Eiropas kērlinga čempionāta trešajā dienā Latvijas sieviešu izlase izspēlēja divas spēles. Dienas pirmajā pusē pēc zaudējuma spēcīgajai Zviedrijai vakara spēlē tika atzīts arī Dānijas pārākums ar 4:8.

Nākamā spēle: Latvija – Krievija

5.spēle: Latvija 4:8 Dānija

Līdzīgi kā iepriekšējās spēlēs, arī šajā spēles sākumā pretinieces nekur tālu rezultātā netiek palaistas un pēc pieciem endiem uz tablo neizšķirts 3:3. Tieši spēļu otrajā daļā nekādi nav izdevies uzķert iesākto ritmu un jau sestajā un septītajā endā nākas šķirties no vairākiem punktiem. Pret dānietēm tie ir četri kopsummā, kurus līdz pat 10. endam mūsu izlase tā arī neatspēlē (4:8), piedzīvojot ceturto zaudējumu.

Apskatot visas piecas izlases spēles, tikai spēlē ar Igauniju vienā no endiem ir iegūts vairāk par punktu ar savu pēdējo akmeni – trīs. Šajā pašā spēlē nozagti pieci endi pa punktam, kas arī ļāva izcīnīt vienīgo uzvaru. Bet pārējās četrās spēlēs nozagti tikai divi endi pa punktam katrā un gūti ne vairāk kā viens punkts endā ar savu pēdējo akmeni, arī ataino kāpēc izlase netiek pie vēl kādas uzvaras.

Ritvara Gulbja komentārs pēc aizvadītām piecām spēlēm:
"Čempionāts ir jau pāri pusei, piecas spēles no deviņām, un nav tas rezultāts, ko vēlētos.

Spēlē ar Čehiju bija iespējas, bet tās līdz galam nerealizējās. Mačs pret Norvēģiju beidzās ar trillera cienīgu sižetu – pirms Ivetas pēdējā metiena 10. endā nostrādāja ugunsdzēsības signalizācija un bija jāevakuējas no ēkas. Situācija uz ledus palika nemainīga un pēc 20 minūtēm atļāva atsākt/turpināt spēli. Noslēdzošais metiens deva norvēģietēm iespēju mest "draw" uz centru, ko viņas realizēja. Savukārt pret Igauniju spēle bija kā pa kalniem. Esot visu laiku iedzinējos, beigās izdevās piespiest igaunietes kļūdīties un izcīnīt uzvaru. Pret olimpiskām čempionēm sākumā pat izdevās līdzvērtīgi cīnīties, bet nu tomēr spēka visai spēlei nepietika. Turpretī ar dānietēm pietrūka precizitātes, kas neļāva pacīnīties par uzvaru.

Atlikušas vēl nopietnas pretinieces, kas prasīs augstāko koncentrāciju, lai cīnītos par uzvarām."

Šajā spēļu kārtā Šveice pārliecinoši ar 11:3 pārspēja Norvēģiju, ar līdzīgu rezultātu 11:4 Zviedrija tika galā ar līdz šim nezaudējušo Skotiju, bet Krievija ar 7:3 dominēja pār Čehiju. Vienīgi Vācijas un Igaunijas spēlē notika sīva cīņa, kas beidzās ekstra endā ar Vācijas uzvaru 7:6.

4.spēle: Latvija 2:9 Zviedrija

Spēle iesākās ļoti līdzīgi un, ejot pārtraukumā, Zviedrijas izlasei tikai +2 (4:2) pārsvars. Diemžēl šādu pretsparu pret olimpiskajām un Eiropas čempionēm mūsējās ilgi noturēja un jau pēc pārtraukuma – sestajā endā pieļāva kļūdas, kas rezultējās piecos punktos un zaudētā spēlē ar 2:9.

3.spēle: Latvija 10:9 Igaunija

Spēles pirmajā endā pretinieces ieguva trīs punktus, kurus mūsu izlase atspēlēja nākamajos trīs endos, panākot neizšķirtu 3:3. Tomēr pirms pārtraukuma igaunietes atkal izvirzījās komfortablā vadībā ar +4 (7:3). Kā pa kalniem spēle tika aizvadīta arī tās otrajā daļā, kas palīdzēja mūsējām atkal panākt neizšķirtu 10.endā (9:9) un novest spēli līdz ekstra endam. Tajā bez pēdējā akmens tiesībām Latvijas izlase nozog punktu (10:9) un tiek pie pirmās uzvaras šajā čempionātā.

2.spēle: Latvija 5:6 Norvēģija

Spraiga cīņa norisinājās līdz pat septītajam endam, kad neviena no komandām savām pretiniecēm neļāva paņemt vairāk par punktu endā (3:3). Toties septītajā norvēģietēm izdodas nozagt divus, bet nākamajos divos endos atkal mūsu izlase panāk neizšķirtu 5:5. Pēdējā enda beigu daļā ēkā sākās evakuācija ugunsgrēka dēļ un nācās atstāt spēles laukumu, spēles akmeņiem paliekot neskartā pozīcijā. Spēle tika atsākta pēc neilga laika. Norvēģijas pēdējais akmens bija precīzs, lai izcīnītu punktu un sagādātu mūsu izlasei otro zaudējumu šajā čempionātā.

1.spēle: Latvija 2:8 Čehija

Mūsu izlase čempionāta pirmo spēli uzsāka ar pēdējā akmens tiesībām pirmajā endā, paņemot vienu punktu. Turpinājumā līdz pat pārtraukumam – piektā enda beigām čehietes nekādi neļāva tikt pie papildus punktiem, panākot 5:1. Arī spēles otrajā daļā mūsējām neizdodas ieķerties spēlē, kas noved pie zaudējuma 2:8.

Eiropas kērlinga čempionāts A un B divīzijā norisinās Helsingborgā, Zviedrijā (16. - 23.novembris). Latvijas sieviešu izlase sacenšas A divīzijā, kur 10 komandu konkurencē centīsies iekļūt labāko septiņu komandu vidū, lai nodrošinātu vietu 2020.gada pasaules čempionātā Kanādā.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne (skips), Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Tīna Siliņa, treneris Ritvars Gulbis.

8. Igaunija 5-1-4

Sieviešu izlasi dalībai Eiropas čempionātā atbalsta Jelgavas Sporta servisa centrs, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Autore: Linda Mangale