Pasaules kērlinga tūres jaukto pāru posmu Rīgā uzvar ungāri

No 6. līdz 9.aprīlim Kērlinga hallē, Rīgā norisinājās “WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup II”. Uzvaru izcīnīja pāris no Ungārijas Linda Joo/Lorincs Tatars, kuri finālspēles pēdējā endā izrāva uzvaru ar 8:7 pār mūsu kaimiņiem igauņiem Mariju Kaldvi/Hariju Lillu.


Sacensībās piedalījās komandas no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Dānijas, Slovākijas, Ungārijas, Čehijas un Kanādas. Pāri tika sadalīti četrās grupās. Vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja katras grupas divas labākās komandas.

Līdz pusfinālam nokļuva igauņi, ungāri, čehi un kanādieši. Ja trešo vietu ieguva Čehijas duets Jūlija Zelingrova un Vits Čabičovskijs bez spēles, jo Kanādas komandu Lauru Novlsu/Paskalu Mišo gaidīja lidojums mājup. Tad fināls izvērtās interesants līdz pat pēdējam metienam.

Pēc ceturtā enda spēles rezultāts bija neizšķirts. Tad ļoti veiksmīgs ends izdevās igauņiem, kuri izvirzījās vadībā ar trim punktiem. Ungāri neļāva atrauties un sestajā endā atkal izlīdzināja rezultātu. Septītajā endā igauņiem izdevās izcīnīt vien vienu punktu, līdz ar to izšķirošs bija astotais ends. Tajā Igaunijas pēdējais metiens bija lielisks – gandrīz noslēpts akmens un tieši centrā. Tomēr ungāriem to izdevās izsist un iegūt vajadzīgos divus punktus, lai svinētu uzvaru ar 8:7.

Pēc uzvaras Lorincs Tatars pateicās turnīra organizatoriem, ledus meistariem un tiesnešiem par ļoti labi noorganizētu turnīru. “Ir lieliski, ka visām komandām ir iespēja uzspēlēt daudz spēļu. Lai gan ledus mainījās turnīra laikā, tas bija nemainīgs spēles laikā,” bilda Tatars. Ungāriem šķiet, ka viņiem izdevās to ļoti labi nolasīt, kas deva viņiem priekšrocības visās spēlēs. Viņi biji priecīgi, ka turnīrā palika nepārspēti, jo šis viņiem ir pēdējais sagatavošanās posms pasaules čempionātam. Ungāri gaida ar nepacietību spēlēt Rīgā atkal jau nākamajā sezonā.

No Latvijas komandām ceturtdaļfinālā šoreiz izdevās iekļūt trīs pāriem – Katrīnai Gaidulei/Robertam Reinim Buncim, Dacei Regžai/Ansim Regžam un Dainai Baronei/Arnim Veidemanim. Taču nevienam no pāriem neizdevās tikt pusfinālā. Augsto 5.vietu izcīnīja juniori Gaidule/Buncis.


Pirmo četru vietu sadalījums:
1.vieta – Linda Joo/Lorincs Tatars (Ungārija)
2.vieta – Marija Kaldve/Harijs Lills (Igaunija)
3.vieta – Jūlija Zelingrova/Vits Čabičovskijs (Čehija)
4.vieta – Laura Novlsa/Paskals Mišo (Kanāda)

Turnīru atbalstīja Latvijas Kērlinga asociācija un Intervals Latvija.

Foto: Publicitātes foto

 

 

 

Informāciju sagatavoja: Evita Regža (Sporta klubs “OB”)

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji