Blumbergas-Bērziņas komanda uzvar visās spēlēs un izcīna turnīra titulu Kauņā

Laika posmā no 31.marta līdz 2.aprīlim četras mūsu kērlinga komandas devās uz Lietuvas pilsētu Kauņu, lai sacenstos pirmajā “Kaunas Curling Challenger” turnīrā. Vislabāk no visām veicās Santas Blumbergas-Bērziņas komandai, kura palika nepārspēta, nodrošinot uzvaru turnīrā, bet pārējās trīs ierindojās pirmajā desmitniekā.


Kopumā šajās sacensībās startēja 16 komandas, kuru vidū piedalījās Santas Blumbergas-Bērziņas, Dainas Barones un Inetas Mačas sieviešu komandas, kā arī Ritvara Gulbja vīriešu komanda no Latvijas.

Blumberga-Bērziņa turnīru uzsāka ar pārliecinošu uzvaru 10:3 pār Lietuvas jaukto junioru komandu. Pēc tās otrās spēles beigas mūsējās meitenes nospēlēja labāk, kas atnesa 7:3 uzvaru pār Ukrainas vājdzirdīgo vīriešu komandu. Pateicoties sešiem punktiem trešās spēles pirmajā endā pret Lietuvas vīriešu komandu likās, ka uzvara rokā, tomēr pretinieki nozaga kopumā trīs punktus trīs endos pēc kārtas, samazinot rezultāta starpību līdz -2. Tomēr vēlreiz spēles beigās mūsu komanda parādīja savu pārākumu, noslēdzot spēli savā labā ar 9:6.

Visspraigākā izrādījās ceturtā spēle, kurā ar 5:3 izdevās pārspēt Lietuvas sieviešu komandu. Pēdējā cīņā Blumbergas-Bērziņas komanda par uzvaru visā turnīrā tikās ar Lietuvas vīriešu komandu. Pēc nonullētiem pirmajiem diviem endiem, nākamajos tikai mūsu komanda spēja izcīnīt punktus, nodrošinot bezierunu uzvaru ar 6:0 un izcīnītu “Kaunas Curling Challenger 2023” titulu.


Barones četrinieks sacensības uzsāka ar pārliecinošu uzvaru pār Lietuvas vīriešu komandu 10:3. Otrajā spēlē viņas tikās ar vēl vienu sieviešu komandu no Latvijas Mačas vadībā, piekāpjoties ar 5:9. Savukārt trešajā cīņā pretim stājās Gulbja komanda, kuru izdevās pārspēt sīvā cīņā ar 5:3. Ceturtās spēles septītajā endā zaudētie trīs punkti, nonākot 3:5 iedzinējos pret Lietuvas vīriešu komandu, arī noteica spēles iznākumu, zaudējot ar 4:5. Pēdējā cīņā ar 16:3 izdevās sagraut vēl vienu Lietuvas vīriešu komandu, ierindojoties kopvērtējuma 5.vietā.

Mačas komanda pēc divām uzvarām turnīra sākumā 11:5 pret Kauņas kērlinga kluba sieviešu komandu un 9:5 pret Baroni, nākamajās divās piedzīvoja zaudējumus – 2:17 pret Lietuvas sieviešu komandu un 5:9 pret Lietuvas vīriešu komandu. Pēdējā spēlē, pateicoties trim punktiem astotajā endā, izdevās izraut uzvaru ar 8:7 un nodrošināt 1.vietu Sudraba grupā un 9.vietu kopvērtējumā.

Viszemāk no visām Latvijas komandām kopvērtējumā ierindojās Gulbja vadītā komanda, kas piecās spēlēs tika pie divām uzvarām, noslēdzot sacensības Sudraba grupas 2.vietā, kas ir kopvērtējuma 10.vieta.


Foto: Linas Žemgulis
 

 

 

Autore: Linda Mangale
 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji