Šveices kērlingistes izcīna ceturto pasaules čempionu titulu pēc kārta un uzstāda jaunu rekordu

Zviedrijas pilsētā Sandvikenā no 18. līdz 26.martam norisinājās pasaules čempionāts kērlingā sieviešu komandām. Šajā čempionātā par pārsteigumu parūpējās Norvēģija ar skipu Marianni Rorviku, iekļūstot finālā. Tajā viņas piekāpās Silvanas Tirinzoni Šveices četriniekam ar 3:6, Šveicei izcīnot ceturto titulu pēc kārtas un sasniedzot jaunu rekordu – 35 nepārtrauktu uzvaru sēriju.


Čempionātu uzsāka 13 valstu izlases, kas vispirms izspēlēja apļa turnīra kārtu. Pēc tās sešas labākās turpināja cīņu par zelta medaļām. Kopvērtējuma pirmās divas vietas automātiski kvalificējās pusfinālam. Viena no tām bija Šveice, kas palika nepārspēta pamatturnīrā, bet otra – čempionāta pārsteigums Norvēģija, kura 12 spēlēs tika pie astoņām uzvarām.

Pusfinālā Šveicei pretim stājās mājiniece Zviedrija (skips Anna Haselborga), kas par vietu pusfinālā spraigā spēlē ar 4:3 uzveica Itāliju (skips Stefānija Konstantini). Pusfinālu abas komandas uzsāka līdzīgi, pēc trim endiem atrodoties neizšķirtā pozīcijā 2:2. Spēles turpinājumā parādījās šveiciešu dominance, kas atspoguļojās rezultātā, Šveicei ar savu pēdējo metienu paņemot divus punktus, kamēr zviedrietēm atlika samierināties ar vienu. Šis scenārija noveda pie 8:4 Šveices labā pirms 10.enda. Šo starpību Zviedrija nespēja atspēlēt, kapitulējot Šveicei, kas nodrošināja ceturto pasaules čempionāta finālu pēc kārtas.

Otrajā pusfinālā Norvēģija ceturtajā endā varēja paņemt četrus punktus pret Kanādu (skips Kerija Einarsone), tomēr metiens izrādījās nedaudz par vāju, paņemot trīs un izvirzoties vadībā ar 4:2. Pēc sestajā endā nozagta punkta, kanādietes panāk neizšķirtu 4:4. Pēc punkta apmaiņas nākamajos divos endos, Norvēģija vēlreiz izcīna trīs punktus un pirms 10. enda nonāk 8:5 vadībā. Ar to pietika, lai noturētu uzvaru un neļautu pēdējā endā pretiniecēm atspēlēties, Norvēģijai pēc 17 gadu pārtraukuma atkal tiekot finālā.


Fināla cīņa tika uzsākta ar nonullētu pirmo endu, pēc kura Šveice otrajā ar sarežģītu metienu tika pie pirmā punkta. Trešais ends tika nonullēts un arī ceturto Norvēģijai bija plāns nonullēt, tomēr pēdējais metiens tika aizmests garām Šveices akmenim mājā, šveicietēm nonākot 2:0 vadībā. Beidzot arī Norvēģija tika pie punktiem, ar pēdējo metienu piektajā endā izcīnot divus un izlīdzinot rezultātu 2:2.

Pēc lielā pārtraukuma vēl viens nonullēts ends, pēc kura nākamajos komandas viena otrai neļauj tikt pie vairāk kā punkta ar pēdējo metienu, Šveicei pirms 10.enda nonākot 4:3 vadībā. Pēdējā endā šveicietes izdara visu, lai Norvēģija ar savu pēdējo metienu neizcīnītu uzvaru, bet tikai panāktu ekstra endu. Tas bija iespējams, tomēr pēdējais metiens izrādījās krietni par vāju, Šveicei nozogot divus punktus un tiekot pie 6:3 uzvaras. Šveices spēlētājām Tirinzoni, Alīnai Petcai un Karolīnai Hovaldai šis bija ceturtais pasaules čempionu tituls pēc kārtas, savukārt Petcai un Hovaldai sestais kopumā. Turklāt šī izlase uzstādīja jaunu rekordu, uzvarot 35 pasaules čempionāta spēles pēc kārtas.

Bronzas medaļu mačs bija pagājušā čempionāta atkārtojums, šo pašu komandu cīņa Kanādā. Tieši kanādietes atklāja spēles rezultātu ar diviem punktiem, ko papildināja ar nozagtu otrajā endā. Zviedrija trešajā tika tikai pie punkta, kamēr līdz lielajam pārtraukumam kanādietes vēlreiz nodrošina trīs un nonāca 6:1 vadībā. Lai arī spēles otrajā pusē mājinieces par prieku līdzjutējiem pietuvojās rezultātā un radīja intrigu spēlē, tomēr tā arī līdz spēles beigām viņām neizdevās tikt līdz uzvarai un medaļām. Ar rezultātu 8:5 Kanāda izcīna otro bronzas medaļu pēc kārtas.


Izšķirošo spēļu rezultāti:
8:4 Šveice – Zviedrija /pusfināls/
8:5 Norvēģija – Kanāda /pusfināls/
6:3 Šveice – Norvēģija /fināls/
8:5 Kanāda – Zviedrija /bronzas spēle/

Kopvērtējums:
1. Šveice
2. Norvēģija
3. Kanāda
4. Zviedrija
5. Itālija
5. Japāna
7. ASV
8. Turcija
9. Koreja
10. Vācija
11. Dānija
12. Skotija
13. Jaunzēlande

Foto: WCF/Stephen Fisher
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji