Junioriem pienācis laiks noskaidrot Latvijas čempionus

Jau rīt, 15.martā juniori uzsāks pamatturnīra spēles Latvijas čempionātā kērlingā, lai 17.marta vakarā uzzinātu tās divas komandas gan meiteņu, gan puišu konkurencē, kas 19.martā sacentīsies finālturnīrā par 2023.gada čempionu titulu.


Šogad čempionātā startēs trīs meiteņu un četras puišu komandas. Pamatturnīrā tiks aizvadītas divu apļu spēles. Pēc tām divas spēcīgākās komandas kvalificēsies finālam. Finālā komandas izspēlēs trīs spēļu sēriju līdz divām uzvarām. Spēle par trešo vietu puišu konkurencē nenotiks. Trešās un ceturtās vietas ieguvējus noteiks pēc pamatturnīra rezultātiem.

Meiteņu konkurencē uz starta izies 2021. un 2022.gada čempiones ar Evelīnu Baroni skipa pozīcijā. Eva Svīķe pēc traumas izārstēšanas ir atgriezusies kērlingā, lai Baronei sastādītu konkurenci cīņā par 1.vietu. Savukārt pagājušā gada čempionāta jaunpienācējas Agates Regžas četrinieks ir guvis lielu izaugsmi aizvadītā gada laikā, lai sacenstos ar pieredzes bagātākām meiteņu komandām.

Puišu konkurencē pērn pirmo titulu izcīnīja Kristapa Zasa Talsu kērlinga kluba vadītā komanda, kas ir gatava šo titulu aizstāvēt. Viņiem sīvu konkurenci uz titulu izrādīs Roberta Reiņa Buņča komanda, kas 2021.gadā kļuva par čempioniem, bet 2022.gadā finālturnīrā piekāpās tieši Zasam.

Nevar neņemt vērā arī allaž sīkstos ventspilniekus, kas nesen kā 12.martā pirmo reizi Ventspils čempionāta 20 gadu vēsturē izcīnīja čempionu titulu. Markusa Salmiņa vadītā komanda būs ieskrējusies un gatava turpināt uzvaru sēriju. Kā jaunpienācēji šogad sacensībās piedalīsies Kriša Gnutona komanda, lai gan pats Gnutons startējis vairākās sacensībās dažādu komandu sastāvos.


Latvijas čempionāta uzvarētāji abās konkurencēs izcīnīs tiesības pārstāvēt Latvijas izlasi pasaules junioru čempionātos 2023./2024.gada sezonā.

Visas čempionāta spēles būs iespējams skatīties Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube kontā.


Dalībnieces meiteņu konkurencē:
JKK/Barone
CC Riga/Svīķe
SK OB/Regža

Dalībnieki puišu konkurencē:
CC Riga/Buncis
TKK/Zass
VKK/Salmiņš
KKR/Gnutons

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
KKR – Kērlinga klubs Rīga
SK OB – Sporta klubs „OB”
TKK – Talsu kērlinga klubs
VKK – Ventspils kērlinga klubs

Latvijas čempionātu kērlingā junioriem atbalsta Latvijas Sporta Federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija.

Foto: Ansis Ventiņš
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji