Latvijas jaukto pāru čempionātā negaidīti uzvar Blumberga-Bērziņa/Bremanis

Šodien, 19.februārī Kērlinga hallē, Rīgā ar fināla spēli noslēdzās šī gada Latvijas čempionāts kērlingā jauktajiem pāriem. Tajā sacentās Ventspils kērlinga kluba komanda Santa Blumberga-Bērziņa/Andris Bremanis ar Sporta kluba “OB” komandu Evitu Regžu/Renāru Freidensonu. Finālspēles beigās iniciatīva piederēja Ventspils kluba pārstāvjiem, izcīnot čempionu titulu ar 7:4.


Vispirms visas 10 čempionāta komandas, sadalītas divās grupās pa piecām, izspēlēja apļa turnīra kārtu katrā grupā. Abu grupu labākie pāri automātiski kvalificējās pusfinālam, savukārt A2-B3 un A3-B2 izspēlēja ceturtdaļfināla spēles, lai noskaidrotu atlikušos divus pusfinālistus.

Jaukto pāru 2022.gada vicečempione Blumberga-Bērziņa šogad plānoja startēt ar Krišu Vondu, tomēr slimības apsvērumu dēļ pēdējā brīdī Vondu aizvietoja Andris Bremanis. Kā izrādījās šīs pārmaiņas bija tikai uz labu. Lai arī Bremanis ilgu laiku nebija bijis uz ledus, tomēr abiem izdevās pamatturnīru noslēgt ar uzvarām visās spēlēs, automātiski iekļūstot pusfinālā. No otras grupas ar vienu zaudējumu pēdējā pamatturnīra spēlē pusfinālu automātiski nodrošināja Regža/Freidensons.

Par pārējām divām vietām pusfinālā sacentās pirms nedēļas junioru jaukto pāru Latvijas čempionu titulu izcīnījušie Katrīna Gaidule/Roberts Reinis Buncis ar ilggadējiem jaukto pāru čempionāta dalībniekiem Daci Regžu/Ansi Regžu, kur spraigā spēlē ar 6:5 triumfēja juniori, kā arī Līga Avena/Aivars Avotiņš, kas pārliecinoši ar 11:3 pārspēja vēl vienu junioru duetu Mariju Seļiverstovu/Eduardu Seļiverstovu.

Pusfināla spēles pirmā daļa starp Avenu/Avotiņu un Regžu /Freidensonu aizritēja punkts punktā, tomēr otrajā spēles daļā dominēja Regža/Freidensons, kuri ar 7:3 izcīnīja uzvaru un pēc septiņiem gadiem atkal iekļuva finālā. Otrs finālists noskaidrojās starp Blumbergu-Bērziņu/Bremani un Gaiduli/Bunci. Visas spēles garumā iniciatīva piederēja Blumbergai-Bērziņai/Bremanim, pēc pieciem endiem atrodoties 6:1 vadībā. Lai arī pretinieki ar katru nākamo endu pietuvojās rezultātā, tomēr ar to bija par maz, lai sasniegtu kāroto finālu arī šajā nedēļas nogalē, spēlei noslēdzoties 6:5 Ventspils kluba komandas labā.


Finālu Regža/Freidensons uzsāka ar nozagtiem punktiem pirmajos divos endos 2:0. Trešajā  Blumberga-Bērziņa/Bremanis tika pie trīs punktiem, ko ceturtajā papildināja ar vienu nozagtu, pēc pus spēles nonākot 4:2 vadībā. Turpinājumā Ventspils kluba pārstāvju sniegums tikai auga, liekot pretiniekiem pieļaut vairāk kļūdas, lai pēc sešiem endiem iegūtu jau +4 punktu pārsvaru (7:3). Septītajā Regža/Freidensons netiek vairāk kā pie viena punkta (4:7), bet astotajā neizdodas izspēlēt uz zagšanu, lai panāktu vismaz izlīdzinājumu. Līdz ar to Blumberga-Bērziņa/Bremanis atkārto 2017.gada sniegumu, izcīnot Latvijas čempionu titulu un paliekot nepārspēti visā čempionātā.

Avenai/Avotiņam šis bija ceturtais jaukto pāru čempionāts, kurā beidzot izdevās tikt uz goda pjedestāla. Lai arī pēc izcīnītiem trim punktiem pirmajā endā, viņi pēc sestā enda nonāca iedzinējos ar 5:8, tomēr četri punkti septītajā ļāva pirmo reizi bronzas medaļas spēlē izvirzīties vadībā ar 9:8. Astotajā Gaidulei/Buncim bija iespēja tikt pie uzvaras, tomēr pēdējais akmens uzkrita sargam, neļaujot izsist pretinieku akmeņus, spēlei noslēdzoties ar rezultātu 11:8 Avenas/Avotiņa labā.


Izšķirošo spēļu rezultāti:
6:5 CC Riga/K.Gaidule R.R.Buncis – SK OB/D.Regža A.Regža (ceturtdaļfināls)
11:3 A41/L.Avena A.Avotiņš – TKK/M.Seļiverstova E.Seļiverstovs (ceturtdaļfināls)
7:3 SK OB/E.Regža R.Freidensons – A41/L.Avena A.Avotiņš (pusfināls)
6:5 VKK/S.Blumberga-Bērziņa A.Bremanis – CC Riga/K.Gaidule R.R.Buncis (pusfināls)
7:4 VKK/S.Blumberga-Bērziņa A.Bremanis – SK OB/E.Regža R.Freidensons (fināls)
11:8 A41/L.Avena A.Avotiņš – CC Riga/K.Gaidule R.R.Buncis (spēle par 3.vietu)

Kopvērtējums:

  1. VKK/S.Blumberga-Bērziņa A.Bremanis
  2. SK OB/E.Regža R.Freidensons
  3. A41/L.Avena A.Avotiņš
  4. CC Riga/K.Gaidule R.R.Buncis
  5. TKK/M.Seļiverstova E.Seļiverstovs
  6. SK OB/D.Regža A.Regža
  7. KKR/D.Barone A.Veidemanis
  8. SK OB/A.Regža K.Zass
  9. SK OB/D.Zīle R.Blaubuks
  10. SK OB/S.Pālena-Rozentāle D.Usenko


Kērlinga klubu atšifrējums:
KKR – Kērlinga klubs Rīga
SK OB – Sporta klubs „OB”
TKK – Talsu kērlinga klubs
VKK – Ventspils kērlinga klubs

 

1.vieta – VKK/S.Blumberga-Bērziņa A.Bremanis


2.vieta – SK OB/E.Regža R.Freidensons

 

3.vieta – A41/L.Avena A.Avotiņš

 

4.vieta – CC Riga/K.Gaidule R.R.Buncis

 

 

Latvijas čempionāts jauktajiem pāriem tiek organizēts ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Foto: Linda Mangale

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji