Sieviešu izlase izkrīt no A divīzijas, vīriešu izlase EČ pārliecinoši pārspēj Beļģiju

Šodien, 22.novembrī pirmā Eiropas kērlinga čempionātā Esterzundā, Zviedrijā uz ledus devās Latvijas sieviešu izlase. Spēle noslēdzās sešos endos, atzīstot Vācijas pārākumu ar 3:10 un jau pirms pēdējām divām pamatturnīra spēlēm kopā ar Ungāriju izkrīt no A divīzijas. Vīriešu izlase šodien tikās ar Beļģiju, kuru pieveica astoņos endos ar rezultātu 9:2.


Spēli sieviešu izlase iesāka bez pēdējā metiena tiesībām, ko vācietes izmantoja savā labā, izcīnot divus punktus, kuriem pievienoja vienu nozagtu otrajā endā. Trešajā mūsu izlase tiek piespiesta uz viena punkta ņemšanu (1:3). Savukārt vairākas kļūdas ceturtajā endā noved pie četru punktu zaudējuma, Vācijai izvirzoties vadībā jau ar 7:1. Piektajā endā mūsu sniegums uzlabojas, kas ļauj samazināt rezultāta starpību līdz -4 (3:7).

Pēc lielā pārtraukuma vācietes nedomā piekāpties un, izcīnot trīs punktus, liek mūsu izlasei paspiest rokas, piedzīvojot zaudējumu ar 3:10. Līdz ar to jau šobrīd ir skaidrs, ka nākamajā Eiropas čempionātā Latvijas sieviešu izlase startēs B divīzijā, lai atkal cīnītos par iekļūšanu A divīzijā. Savukārt Dānijas un Šveices izlases ar sešām uzvarām septiņās spēlēs jau nodrošinājušas vietu pusfinālā. Pamatturnīrā atlikušas vēl divas spēļu kārtas, lai noskaidrotu pārējās divas pusfinālistes.


Latvijas vīriešu izlases spēle iesākās ar viena punkta apmaiņu pirmajos divos endos. Trešajā mums izdodas ar pēdējo metienu izcīnīt trīs punktus, kuriem līdz pat lielajam pārtraukumam pievieno vēl pa vienam nozagtam ceturtajā un piektajā endā, nonākot vadībā ar 6:1.

Pēc pārtraukuma beļģi atgūst vienu punktu (2:6), tomēr turpmākajos divos endos dominē Latvija, izcīnot vēl trīs punktus un noslēdzot spēli pēc astoņiem endiem pie rezultāta 9:2. Pateicoties šai uzvarai mūsu izlase saglabā labas izredzes iekļūt play-off kārtā, kurai jau no B apakšgrupas ir kvalificējusies Francija.

Latvijas izlases trenera Kārļa Smilgas komentārs pēc spēles ar Beļģiju:
“Pirmajos endos taustījām ledu. Nelielas kļūdas izpildījumā neļāva iegūt kāroto pārsvaru. Tiklīdz sakārtojām metiena spēku, izdevās atrauties no pretinieka un spēles beigas tika nospēlētas taktiski pareizi no aizsardzības spēles pozīcijām.”

 

Sieviešu konkurencē pēc apļa turnīra labākās četras turpinās cīņu pusfinālā – 1.vieta sacentīsies ar 4.vietu un 2.vieta ar 3.vietu. Pusfināla uzvarētājas 26.novembra fināla spēlē noskaidros 2022.gada Eiropas čempiones. Vīriešu konkurencē labākās trīs no katras grupas kvalificēsies play-off kārtai. Abu grupu pirmo vietu ieguvēji automātiski nokļūs pusfināla spēlē, toties A2 ar B3 un A3 ar B2 izlases savā starpā noskaidros pārējos divus pusfinālistus, kas turpinās cīņu par iekļūšanu A divīzijā.

A divīzijas spēles, tajā skaitā arī visas mūsu sieviešu izlases spēles, tiešraidē varēs skatīties Pasaules kērlinga federācijas tiešraižu platformā – “Recast” kanālā “The Curling Channel”.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Santa Blumberga-Bērziņa (skips), Ieva Rudzīte, Katrīna Gaidule, Tīna Siliņa, Betija Gulbe, treneris Ritvars Gulbis.
Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Mārtiņš Trukšāns (skips), Jānis Klīve, Arnis Veidemanis, Sandris Buholcs, Aivars Avotiņš, treneris Kārlis Smilga.


Sieviešu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika) un rezultāti:
2:10 – Šveice
4:7 – Skotija
9:11 – Zviedrija
5:8 – Itālija
3:10 – Norvēģija
6:10 – Turcija
3:10 – Vācija
/23.11./ 10:00 – Dānija
/23.11./ 20:00 – Ungārija

Kopvērtējums sieviešu konkurencē:
Dānija 7-6-1 Q
Šveice 7-6-1 Q
Itālija 7-4-3
Norvēģija 7-4-3
Turcija 7-4-3
Vācija 7-4-3
Zviedrija 7-4-3
Skotija 7-3-4
Latvija 7-0-7 izkrīt uz B divīziju
Ungārija 7-0-7 izkrīt uz B divīziju

Vīriešu izlases spēļu grafiks B apakšgrupā (pēc Latvijas laika):
10:8 – Portugāle
7:6 – Nīderlande
4:6 (EE) – Francija
12:5 – Ungārija
9:2 – Beļģija
/23.11./ 21:00 – Austrija
/24.11./ 14:30 – Slovēnija

Kopvērtējums vīriešu konkurencē B apakšgrupā:
Francija 5-5-0 Q
Latvija 5-4-1
Nīderlande 5-4-1
Austrija 5-3-2
Ungārija 5-2-3
Portugāle 5-2-3
Beļģija 5-0-5
Slovēnija 5-0-5


Latvijas izlašu dalību Eiropas čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: Ansis Ventiņš

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji