Pasaules kērlinga federācijā tiek izvēlēts jauns prezidents – Bo Velings no ASV

Aizvadītajā nedēļas nogalē Šveices pilsētā Lozannā no 9. līdz 11.septembrim norisinājās Pasaules kērlinga kongress, kurā par galveno notikumu kļuva prezidenta vēlēšanas. Šodien, 11.septembrī pēc otrās kārtas balsojuma uzvarēja un par jauno Pasaules kērlinga federācijas (PKF) prezidentu kļuva ASV pārstāvis Bo Velings.


Par notikumiem kongresa laikā izklāsta Latvijas Kērlinga asociācijas pārstāvis Lozannā Raimonds Vaivods:
“PKF kongresa pirmās dienas uzmanības centrā bija visu četru prezidenta kandidātu prezentācijas un jautājumu/atbilžu sesijas. Kongresa turpinājumā tika prezentēti vairāku PKF komisiju un darba grupu secinājumi, plānotās izmaiņas kērlinga noteikumos, kā arī izmaiņas pasaules sieviešu un vīriešu čempionātu formātos, kas paredz nākotnē būtiski palielināt dalībnieku skaitu.
Noslēdzošajā pirmās dienas posmā delegāti tika iepazīstināti ar Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) prezentāciju par Pekinas Olimpiskajām spēlēm, kā arī video pateicības sveicieniem no visas pasaules esošajai prezidentei Keitai Keitnesai.

Otrā diena sākās ar mediju video platformas “Recast” pārstāvju prezentāciju un elektroniskās balsošanas sistēmas testēšanu Ģenerālajai asamblejai. Turpinājumā norisinājās abu PKF zonu un darba grupu sapulces, kurās intensīvi tika diskutēts gan par pilnvaru palielināšanu PKF valdei, gan jauno pasaules čempionāta formātu, kurš paredz pēc diviem gadiem palielināt esošo skaitu sieviešu un vīriešu čempionātos līdz 20 valstīm, līdzšinējo 13 valstu vietā.
Kā dienu tā nakti nepārtraukti notika aizkulišu sarunas starp delegātiem par nākamā PKF prezidenta izvēli.

Asamblejas uzmanības centrā bija jaunā PKF prezidenta vēlēšanas kongresa noslēdzošajā – trešajā dienā, kā arī atvadas no prezidentes Keitas Keitnesas un SOK prezidenta Tomasa Baha uzruna.
Jau pirmajā balsošanas kārtā apstiprinājās aizkulisēs runātais un ļoti nozīmīgu atbalstu ar vairāk kā 48% ieguva ASV pārstāvis Bo Velings. Otrā balsošanas kārtā viņš savu pārsvaru tikai palielināja un kļuva par jauno PKF prezidentu.
Noteikumu sadaļā nozīmīgākie izmaiņu punkti bija saistīti ar pilnvaru palielināšanu valdei, kā arī “Tick Shot” zonas akceptēšanu vairākos pasaules čempionātos.
Pasaules kērlinga saimē atpakaļ tika uzņemta Polija, taču līdz tās pilnīgas darbības atjaunošana tiks sagaidīts Starptautiskās sporta arbitrāžas tiesas lēmums.”


Nākamais Pasaules kērlinga federācijas kongress 2023.gadā norisināsies Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā.

Foto: WCF/Céline Stucki
 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji