Par Latvijas čempioniem junioru kērlingā kļūst JKK/Barone un TKK/Zass

Šodien, 21.martā ar meiteņu un puišu komandu finālspēlēm noslēdzās 2022.gada Latvijas čempionāts kērlingā junioriem. Meitenēm bija nepieciešamas divas finālspēles, lai noskaidrotu šī gada uzvarētājas, par kurām otro gadu pēc kārtas kļuva Jelgavas kērlinga kluba komanda ar Evelīnu Baroni skipa pozīcijā. Savukārt puiši aizvadīja trīs spraigas cīņas, Talsu kērlinga kluba komandai Kristapa Zasa vadībā pirmo reizi izcīnot čempionu titulu.


Pēc pamatturnīra, kurā komandas aizvadīja divu apļu spēles, finālturnīrā iekļuva SK OB/Stabulniece (skips – Elīza Stabulniece) un JKK/Barone (skips – Evelīna Barone) meiteņu, bet CC Riga/Buncis (skips – Roberts Buncis) un TKK/Zass (skips – Kristaps Zass) komandas puišu konkurencē. Abas meiteņu komandas pamatturnīru noslēdza ar piecām uzvarām sešās spēlēs, zaudējumu piedzīvojot vienai pret otru. Savukārt puiši izcīnīja trīs uzvaras četrās spēlēs, arī zaudējot viena otrai.

1.finālspēle meitenēm


Pirmajā endā ar pēdējo akmeni Elīzai Stabulniecei bija jāizpilda sarežģīts metiens, lai izcīnītu vienu punktu. Savukārt otrajā endā lieliskā spēle Stabulnieces komandas izpildījumā piespiež Baroni paņemt tikai punktu (1:1). Pēc nonullēta trešā enda Stabulnieces komandai bija iespēja paņemt trīs punktus, tomēr akmens tika uzmests par spēcīgu, kas neļāva precīzi izsist pretinieču akmeni, izcīnot tikai vienu (2:1).

Pēc lielā pārtraukuma abas komandas uzsāka agresīvu spēli uz mājas centru, kas ļāva Stabulnieces četriniekam nozagt punktu un izvirzīties vadībā ar 3:2. Jau nākamajā endā Barones četriniekam izdevās atspēlēt četrus punktus, izvirzoties vadībā ar 5:3. Septītā enda vidusdaļā abas komandas apmainījās kļūdainiem metieniem, kas liedza Stabulnieces komandai enda noslēgumā gūt vairāk par punktu šajā nedā (4:5). Tiesa astotajā izdodas nozagt punktu, lai ievestu spēli ekstra endā.

Ekstra endu Stabulnieces komanda iesāka labi, ar centra sargiem un akmeni mājās, bet enda otrajā pusē Barone spēja likvidēt draudus zaudēt punktus. Ar pēdējo “take out” metienu tika izsists vienīgais pretinieču akmens, Baronei uzvarot pirmajā finālspēlē ar 7:5.

2.finālspēle meitenēm


Otrās finālspēles pirmo endu komandas aizvadīja ar “take out” metieniem, to nonullējot. Piesardzīga spēle, bez sargiem turpinājās arī otrajā endā, tomēr enda beigās pāris kļūdas Barones komandas izpildījumā dod viņām tikai punktu šajā endā (1:0). Savukārt trešajā endā pieļautās kļūdas Barones komandas spēlētāju izpildījumā ļauj Stabulniecei izcīnīt divus punktus (2:1). Komandas pārtraukumā devās pie šāda paša rezultāta, nonullējot ceturto endu.

Arī pēc pārtraukuma iesāktais piesardzīgais spēles stils no abu komandu puses nemainījās, tomēr Barones komanda uz pretinieku kļūdu rēķina spēja pirmo reizi šajā spēlē paņemt divus punktus un izvirzīties vadībā ar 3:2. Lai arī Stabulniece ar pēdējo metienu varēja izvirzīt savu komandu vadībā, tomēr tas izrādījās par platu, paņemto tikai punktu (3:3). Liktenīgs bija septītais ends, kurā Barones komandai izdevās sapīt spēli uz mājas centru un izcīnīt četrus punktus, Stabulnieces četriniekam atzīstot sakāvi ar 3:7 un arī visā spēļu sērijā līdz divām uzvarām. Līdz ar to JKK/Barones komanda kļuva par divkārtējo Latvijas junioru čempioni.


1.finālspēle puišiem


Komandas pirmo fināla spēli uzsāka piesardzīgi. Pirmā enda gaitā nekas neliecināja par lielu rezultātu, tomēr Zasa kļūdas enda vidus daļā rezultējās ar trīs punktiem Bunča komandai. Pēc kļūdaina otrā enda sākuma Zasam izdodas noslēgt šo endu ar diviem punktiem (2:3). Līdz pat Zasa pēdējam metienam trešajā endā nekas neliecināja, ka Buncis izcīnīs divus punktus (5:2). Ar lielisku pēdējo Bunča metienu ceturtajā endā Zasa komanda tiek piespiesta paņemt tikai punktu (3:5) pirms lielā pārtraukuma.

Pēc pārtraukuma tieši neveiksme enda pēdējā metienā, kad Buncis varēja paņemt punktu, Zass nozaga divus, izlīdzinot rezultātu 5:5. Buncis jau sestajā endā sāka spēlēt agresīvi un sapīt spēli uz mājas centru, enda noslēgumā iegūstot četrus punktus (9:5). Septītā enda beigās Zasam bija iespēja atspēlēt trīs punktus, tomēr akmens tika izlaists par platu, uzkrītot sargiem un samazinot rezultāta starpību tikai par diviem punktiem 7:9. Pēdējā endā Zasa mēģinājums nozagt punktus, lai spēli ievestu ekstra endā beidzās veiksmīgi, jo Buncis kļūdījās pēdējā metienā, uzkrītot sargam 9:9.

Ekstra enda laikā Bunča komanda bija nodrošinājusi vismaz divus akmeņus aiz sargiem, bet Zasam nekādi neizdevās tik labākā pozīcijā mājā. Pateicoties lieliskam Kristapa Zasa pēdējam dubultajam “take out” metienam, Zasa akmens nonāca tuvāk centram, bet Buncim pēdējais metiens uz mājas centru izrādījās tikai nedaudz par stipru, Zasam nozogot punktu un izcīnot uzvaru ar 10:9.

2.finālspēle puišiem


Šīs spēles pirmajā endā Buncis piespiež pretiniekus mest “take out” metienu pret diviem saviem akmeņiem mājā, Zasam vienu izsitot un izcīnot punktu. Līdzīgi noslēdzas arī otrais ends, Buncim ar pēdējo “take out” metienu paņemot vienu punktu (1:1). Šoreiz Bunča pēdējie divi metieni ļāva viņa komandai piespiest Zasu paņemt tikai punktu trešajā endā (2:1). Buncis nolēma paņemt tikai punktu pāra endā, iemetot savu pēdējo akmeni tukšā mājā (2:2).

Pēc pārtraukuma Buncis agresīvi gāja aiz centra sargiem, kas ļāva piespiest Zasu ar pēdējo, ne tik vieglo metienu paņemt punktu un atkal nonākt vadībā ar 3:2. Vienkārša spēle norisinājās arī sestajā endā un veiksmīgs akmeņu novietojums pirms mājas ļauj Buncim ar pēdējo metienu izcīnīt divus punktus, pārņemot vadību ar 4:3. Savukārt ar vienu nozagtu punktu viņi palielina rezultātu starpību līdz +2 (5:3). Astotajā endā Zasa komanda mēģināja atspēlēties un ar pēdējo metienu, izdarot dubulto “take out”, varēja panākt ekstra endu, tomēr šis metiens neizdevās, Buncim izcīnot uzvaru ar 6:3 un neizšķirtu sērijā 1:1.

3.finālspēle puišiem


Izšķirošā cīņa par titulu sākās ļoti piesardzīgi. Tikai pašās pirmā enda beigās pāris kļūdas deva iespēju Bunča komandai izcīnīt divus punktus, tomēr par vāju uzmestais pēdējais metiens nesasniedza māju, gūstot tikai punktu. Pēc nonullētā otrā enda Bunča mēģinājums spēlēt agresīvi beidzas par labu Zasam, izcīnot divus punktus un nonākot vadībā 2:1. Buncis turpina agresīvi arī ceturtajā endā, lai atgūtu zaudēto. Pateicoties ļoti minimālām kļūdām no pretinieku puses Buncim izdodas pārņemts vadību ar 3:2, ko papildina ar vienu nozagtu (4:2), nospēlējot precīzi piektā enda beigas.

Zass sestajā endā ieslēdz apgriezienus un ar lielisku pēdējo dubulto “take out” metienu izcīna četrus punktus, iegūstot divu punktu pārsvaru 6:4. Savukārt septītā enda beigās Buncim neizdevās izsist pretinieku akmeni, lai izlīdzinātu rezultātu, kas ļāva Zasam nozagt un nonākt +3 punktu vadībā (7:4). Buncis astotajā endā mēģināja atgūt zaudētos punktus, tomēr Zasa četrinieks noturēja vadību un izcīnīja uzvaru ar 7:5. Līdz ar to finālsērijā līdz divām uzvarām ar 2:1 triumfēja TKK/Zass, pirmo reizi kļūstot par Latvijas čempioniem.

Latvijas čempionāta uzvarētāji abās konkurencēs izcīnīja tiesības pārstāvēt Latvijas izlasi pasaules junioru čempionātos 2022./2023.gada sezonā.

Meiteņu konkurencē spēle par 3.vietu netika aizvadīta. To ieguva Annas Lasmanes vadītā komanda, kas pamatturnīra sešās spēlēs izcīnīja divas uzvaras. Savukārt SK OB/Regža (skips – Agate Regža), debitējot čempionātā, neguva ne vienu uzvaru, toties guva neatsveramu pieredzi, noslēdzot čempionātu 4.vietā. Puišu konkurencē bez uzvarām, bet ar labu cīņas sparu, čempionātu 3.vietā noslēdza VKK/Salmiņš (skips – Markuss Salmiņš).


Izšķirošo spēļu rezultāti meitenēm:
7:5 (EE) JKK/Barone – SK OB/Stabulniece /1.finālspēle/
7:3 JKK/Barone – SK OB/Stabulniece /2.finālspēle/

Izšķirošo spēļu rezultāti puišiem:
10:9 (EE) TKK/Zass – CC Riga/Buncis /1.finālspēle/
6:3 CC Riga/Buncis – TKK/Zass /2.finālspēle/
7:5 TKK/Zass – CC Riga/Buncis /3.finālspēle/

Kopvērtējums meiteņu konkurencē:
1. JKK/Barone
2. SK OB/Stabulniece
3. CC Riga/Lasmane
4. SK OB/Regža

Kopvērtējums puišu konkurencē:
1. TKK/Zass
2. CC Riga/Buncis
3. VKK/Salmiņš

 

1.vieta – JKK/Barone


2.vieta – SK OB/Stabulniece


3.vieta – CC Riga/Lasmane


4.vieta – SK OB/Regža


1.vieta – TKK/Zass


2.vieta – CC Riga/Buncis


3.vieta – VKK/Salmiņš


Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
SK OB – Sporta klubs „OB”
TKK – Talsu kērlinga klubs
VKK – Ventspils kērlinga klubs

Latvijas čempionātu kērlingā junioriem atbalstīja Latvijas Sporta Federāciju padome, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, Izglītības un zinātnes ministrija.
 

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji