Junioru komandas otro reizi sezonā sacentīsies par čempionu titulu

Covid-19 pandēmijas dēļ junioru komandas 2021.gada čempionus noskaidroja šīs sezonas pirmajā pusē, savukārt 2022.gada spēcīgākā meiteņu un puišu komanda tiks noskaidrota sezonas otrajā pusē no 18. līdz 21.martam, netipiski aizvadot divus čempionātus vienā sezonā.


Ja meiteņu komandu skaits šī gada čempionātā, salīdzinājumā ar pagājušo, palicis nemainīgs – četras komandas, tad puišu konkurencē skaits ir sarucis par vienu – trīs komandas.

Meiteņu konkurencē, tā pat kā pagājušā gada decembrī, sacentīsies Evelīnas Barones vadītā komanda, kas centīsies aizstāvēt izcīnīto čempionu titulu. Viņām kā ierasts sīvu konkurenci sastādīs Elīzas Stabulnieces četrinieks, kas pērn palika soli aiz kārotā titula. Šo abu komandu pēdējo gadu dominanci mēģinās izjaukt Annas Lasmanes komanda, kura šoreiz startēs pilnā sastāvā. Debiju piedzīvos Agates Regžas vadītā komanda. Lai arī Agate un Dārta Regžas, kā arī Viktorija Ščepaviča jau piedalījušās junioru čempionātos citu komandu sastāvos, tomēr kopā viņas startēs pirmo reizi, savu debiju kērlinga sacensībās piedzīvojot Martai Stabulniecei – Elīzas jaunākajai māsai.

Pušu konkurenci atstājusi Kriša Vondas vadītā komanda, tiesa viens no tās spēlētājiem – Reinis Jučers rezervista lomā pievienojies pērnā gada čempionu komandai, kuras skips ir Roberts Buncis. Līdzīgi kā iepriekšējā čempionātā, varētu sagaidīt, ka arī šī gada tituls tiks sadalīts starp Bunča un Kristapa Zasa komandām, tomēr nevar atstāt novārtā allaž nepiekāpīgos ventspilniekus. Šogad Markusa Salmiņa četrinieku papildinās junioru čempionāta debitants – Rihards Janbergs.

Pamatturnīrā komandas aizvadīs divu apļu spēles. Pēc tām divas spēcīgākās komandas kvalificēsies finālam. Finālā komandas izspēlēs trīs spēļu sēriju līdz divām uzvarām. Spēle par trešo vietu meiteņu konkurencē nenotiks. Trešās un ceturtās vietas ieguvējas noteiks pēc pamatturnīra rezultātiem.

Latvijas čempionāta uzvarētāji abās konkurencēs izcīnīs tiesības pārstāvēt Latvijas izlasi pasaules junioru čempionātos 2022./2023.gada sezonā.

Visas čempionāta spēles būs iespējams skatīties Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube kontā, savukārt meiteņu finālturnīra spēles tiks translētas TV4 televīzijā un mājas lapā, Sportacentrs.com mājas lapā, kā arī Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube un Facebook kontos.


Dalībnieces meiteņu konkurencē:
JKK/Barone
SK OB/Stabulniece
CC Riga/Lasmane
SK OB/Regža

Dalībnieki puišu konkurencē:
CC Riga/Buncis
TKK/Zass
VKK/Salmiņš

Latvijas čempionātu kērlingā junioriem atbalsta Latvijas Sporta Federāciju padome, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, Izglītības un zinātnes ministrija.

Foto: Ansis Ventiņš
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji