Latvijas paralimpiešu lēmums atteikties no spēles ar Krieviju radījis plašu starptautisku atbalstu sociālajos tīklos

Latvijas Ratiņkērlinga izlases lēmums atteikties no spēles ar Krievijas valstsvienību izpelnījies plašu atbalstu ārvalstu mediju pārstāvju sociālajos tīklos, kā arī iedzīvotāju vidū, Latvijai saņemot uzslavas par drosmīgo un pamatoto soli. Šodien Latvijas Paralimpiskā komiteja saņem virkni lūgumu pēc komentāra no ārvalstu medijiem, tostarp Reuters, SkyNews, "Sueddeutsche Zeitung“ un CBC News.


Intervijās Latvijas Paralimpiskajai komitejai arī vaicāts, vai mums nešķiet, ka "ar savu paziņojumu esat izglābuši paralimpiskās spēles un ietekmējuši Starptautiskās Paralimpiskās komitejas lēmumu".

Īsi pēc Latvijas valstvienības paziņojuma, no spēles ar Krieviju atteicās arī Igaunija, savukārt par potenciāli līdzīgu soli informēja Šveices un Kanādas valsts pārstāvji. Pēc daudzu valstu Paralimpisko komiteju un sportistu neapmierinātības ar sākotnējo Starptautiskās paralimpiskās komitejas lēmumu, tā šodien lēmumu mainīja, nosakot, ka Krievijas un Baltkrievijas komandas šī gada ziemas paralimpiskajās spēlēs piedalīties nevarēs.

Kā ziņots, vakar pēc Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) lēmuma atļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem startēt zem IPC karoga kā neitrālajiem sportistiem Latvijas Ratiņkērlinga izlase pieņēma lēmumu Pekinā nespēlēt ar Krievijas komandu, tādējādi paužot savu nosodījumu Krievijas īstenotajai karadarbībai Ukrainā un solidarizējoties ar Ukrainas tautu.

Pēc vakardienas IPC lēmuma Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte un Latvijas Paralimpiskās komitejas ģenerālsekretāre Liene Apine pieņēma lēmumu neapmeklēt ziemas paralimpiskās spēles, tādā veidā paužot arī savu nostāju pret tādu IPC lēmumu.

 

 

Foto: Ansis Ventiņš


 

 

Informācijas avots: Latvijas Paralimpiskā komiteja

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji