Junioru meiteņu izlase dosies uz A divīzijas pasaules čempionātu Zviedrijā

Šodien, 21.janvārī Pasaules kērlinga federācija izziņoja, ka martā plānotais pasaules čempionāts junioriem Zviedrijas pilsētā Jenšēpingā tiek pārcelts valstī spēkā esošo ierobežojumu dēļ.


Covid-19 turpina ieviest dažādas korekcijas esošajā sezonas kalendārā. Zviedrijas veselības pārvalde ir noteikusi ierobežojumus sporta pasākumu norisē, kas ietekmēs arī 5.-12.martā plānoto pasaules čempionātu kērlingā junioriem A divīzijā. Lēmums tika pieņemts čempionātu pārcelt uz šīs sezonas beigām 15.-22.maiju, kurā startēs 20 meiteņu un puišu komandas.

Tā kā Covid-19 pandēmijas uzliesmojums skāra pasaules čempionātu junioriem B divīzijā, kad līdz galam netika izspēlētas spēles par godalgotām vietām puišu konkurencē, kā arī pilnībā tika atceltas sacensības meiteņu konkurencē, palika nenoskaidrotas tās trīs valstis katrā konkurencē, kas iekļūst A divīzijas čempionātā.

Lai jau esošajām 14 dalībniecēm pievienotu vēl trīs katrā konkurencē, tika nolemts, ka trīs visaugstāk ranžētās valstis, kuras vēl nav kvalificējušās A divīzijas čempionātam, tiks pie iespējas tajā startēt maija vidū.


Šī ir lieliska ziņa visiem Latvijas kērlinga līdzjutējiem, jo Latvijas meiteņu izlase, kuru pārstāvēs Jelgavas kērlinga kluba Evelīnas Barones komanda, ir viena no tām, kas kopā ar Norvēģiju un ASV dosies uz A divīzijas čempionātu Zviedrijā. Savukārt puišu konkurencē šādu iespēju ieguva Itālija, Jaunzēlande un Norvēģija.
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji