Latvijas ratiņkērlinga izlase turnīru Tallinā noslēdz 3.vietā

Laika posmā no 7. līdz 9.janvārim Latvijas ratiņkērlinga izlase aizvadīja vienu no sagatavošanās turnīriem 2022.gada Pekinas ziemas paralimpiskajām spēlēm. Pasaules kērlinga tūres “WCT Tallinn Wheelchair International 2022” ratiņkērlinga komandu posmā viņi cīņā par 3.vietu ar 4:3 pārspēja Skotiju, bet turnīra titulu izcīnīja Krievijas komanda.


Sacensībās kopumā startēja sešas komandas no tādām valstīm kā Krievija, Latvija, Igaunija, Zviedrija, Somija un Skotija. Izņemot Somijas komandu, visas pārējās pārstāvēs savu valsti Pekinas paralimpiskajās spēlēs.

Mūsu izlase turnīru uzsāka ar ļoti labu spēli pret šī brīža pasaules vicečempioni Zviedriju, pārspējot to ar 6:3. Turpinājumā tika gūta vēl viena pārliecinoša uzvara ar 9:4 pret šī turnīra pastarīti Somiju, bet pēc tam nāca divi zaudējumi. Vispirms līdzīgā cīņā ar 3:5 bija jāatzīst Skotijas komandas pārākums, bet pēc tam tika piedzīvots sāpīgs zaudējums ar 2:7 Krievijas komandai.

Pēdējā pamatturnīra spēlē sīkstā kaimiņu duelī mūsu izlase ar 6:4 tika galā ar igauņiem, kas bija trešā uzvara piecās spēlēs. Ar tādu pašu bilanci apļa turnīru noslēdza arī Zviedrijas un Skotijas komandas. Tomēr, pateicoties labākam papildrādītājam, Zviedrija iekļuva finālspēlē, kurā ar Krieviju sacentās par “WCT Tallinn Wheelchair International 2022” titulu.

Šī spēle jau no paša sākuma aizritēja ļoti piesardzīgi, nonullējot pirmos divus endu. Pēc tam katra komanda guva pa punktam, bet sestajā un septītajā endā Krievijai izdevās pa vienam punktam nozagt, nonākot vadībā ar 3:1 un pārņemot spēles iniciatīvu. Arī astotajā krievu metieni izrādījās precīzāki, nostādot zviedrus ļoti neparocīgā situācijā pirms pēdējiem metieniem. Diemžēl Zviedrijas  komandai tie bija nesekmīgi, kas ļāva Krievijai nozagt trīs punktus un uzvarēt visā spēlē ar 6:1. Līdz ar to bez zaudējumiem viņi izcīnīja “WCT Tallinn Wheelchair International 2022” titulu.


Savukārt Latvijas un Skotijas komandu cīņā tika noskaidroti 3.vietas ieguvēji. Spēle norisinājās spraigi jau no paša sākuma, ne vienai, ne otrai komandai kādā no pirmajiem četriem endiem neiegūstot vairāk par punktu, tāpēc uz tablo neizšķirts 2:2. Piektajā skoti nozaga punktu, pateicoties pārāk lēnam mūsu izlases pēdējam metienam, nonākot 3:2 vadībā. Pēc nonullēta sestā enda, septītajā bija iespēja izcīnīt divus, tomēr atkal par vāju uzmestais akmens ļauj mūsējiem panākt tik vien kā neizšķirtu 3:3.

Veiksmīga spēle uz sargu zonu pēdējā enda sākumā ļāva mūsējiem cerēt uz punkta nozagšanu, tomēr skoti pirmie pamanās aizslēp savu akmeni. Tiesa šoreiz ar pēdējo “take out” metienu mūsu akmens norullē aiz sargiem un paliek tuvāk centram, bet Skotijas pēdējais mestais akmens uz mājas centru ir par spēcīgu. Nozagtais punkts Latvijai ļauj svinēt uzvaru ar 4:3, kā arī priecāties par izcīnīto 3.vietu.

Latvijas ratiņkērlinga izlases trenera Arņa Veidemaņa komentārs pēc aizvadītā turnīra:
“Nospēlētas sešas spēles. Zaudējums tikai pret Krieviju, kas guva uzvaru visās spēlēs, un Skotiju apļa turnīrā. Svarīgas uzvaras pret pasaules čempionāta sudraba medaļniekiem Zviedriju un skotiem spēlē par 3.vietu.”

Nākamais pārbaudes turnīrs Latvijas ratiņkērlinga izlasei paredzēts no 1. līdz 4.februārim Stirlingā, Skotijā.


Latvijas ratiņkērlinga izlases sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Ojārs Briedis, Agris Lasmans, Sergejs Djačenko, Aleksandrs Dimbovskis, treneri – Arnis Veidemanis

Izšķirošo spēļu rezultāti:
6:1 Krievija – Zviedrija /fināls/
4:3 Latvija – Skotija /spēle par 3.vietu/

Latvijas ratiņkērlinga izlases spēļu rezultāti:
6:3 – Zviedrija
9:4 – Somija
3:5 – Skotija
2:7 – Krievija
6:4 – Igaunija
4:3 – Skotija /spēle par 3.vietu/

Latvijas ratiņkērlinga izlases dalību šajā turnīrā atbalstīja Latvijas Paralimpiskā komiteja un Mēness aptieka.
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji