Atcelts Skotijā paredzētais pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs jauktajiem pāriem

Skotijas pilsētā Forfārā 2022.gada 4.-9.janvārī pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā bija paredzēts noskaidrot četru valstu izlases, kas kvalificēsies aprīlī plānotajam pasaules čempionātam. Šodien, 8.decembrī tika paziņots, ka šīs sacensības tiek atceltas.


Atjaunojot Skotijas veselības nolikumu par ieceļošanas ierobežojumiem Covid-19 sakarā, tika nolemts, ka sacensības jāatceļ. Līdz ar to Pasaules kērlinga federācija (PKF) drīzumā izskatīs kvalifikācijas iespējas un izziņos jaunu informāciju pēc iespējas ātrāk. Tas skar arī Latvijas jauktā pāra izlasi Ievu Rudzīti/Arti Zenteli, kas sezonas sākumā gatavojās kvalifikācijas turnīram Forfārā, bet atcelto sacensību dēļ tajās nestartēs.

Arta Zenteļa komentārs par atcelto turnīru:
“Personīgi man šīs ir jau otrās pēc kārtas PKF atceltās sacensības, kurās nav izdevies uzvilkt Latvijas izlases kreklu. Pagājušajā gadā gāja secen Eiropas čempionāts vīriešiem, bet tagad nebūs iespēja cīnīties par vietu pasaules čempionātā jauktajiem pāriem.

Jau otro gadu pēc kārtas Latvijai un daudzām citām valstīm nav bijusi iespēja kvalificēties pasaules čempionāta elitei, un no sportiskā viedokļa tas, protams, ir apbēdinoši.

Ieva šosezon daudz darba ir ieguldījusi, trenējoties olimpiskās sieviešu izlases sastāvā, un tas deva pamatu cerībām, ka šogad varētu labi startēt arī Skotijā. Vēl gan ceram, ka PKF varētu mainīt sacensību norises vietu vai arī mainīt kvalifikācijas kārtību, tādēļ būsim gatavi arī šādam pavērsienam sezonas gaitā.”

Šī gada pasaules čempionātam jauktajiem pāriem jau kvalificējušās Skotija, Norvēģija, Zviedrija, Kanāda, Itālija, Šveice, Čehija, ASV, Ķīna, Vācija, Krievija, Jaunzēlande, Austrālija, Anglija, Ungārija un Japāna, pateicoties izcīnītajai vietai 2021.gada čempionātā.

PKF prezidentes Keitas Keitnesas komentārs:
“Mēs esam ļoti sarūgtināti, ka pasaules čempionāta jauktajiem pāriem kvalifikācijas turnīrs tiek atcelts Covid-19 dēļ. Es ļoti gaidīju šīs sacensības, lai uzņemtu komandas savā mājas kērlinga klubā Forfārā. Nav nekādā cita vieglāka risinājumu kā komandām kvalificēties pasaules čempionātam, kā vienīgi sacenšoties uz ledus.

Šajā pandēmijas laikā mēs kā kērlinga saime esam iemācījušies ātri pielāgoties šiem mainīgajiem apstākļiem un tagad Sacensību un noteikumu komiteja gādās, lai nākamie lēmumi būtu godīgi pret tiem, kuri grasījās piedalīties šajā atceltajā kvalifikācijas turnīrā.”


Foto: WCF/Richard Gray
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji